Pęknięta klema

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
extrim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 31, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pęknięta klema

Post autor: extrim » pt lut 25, 2011 11:02

Witam,
mam disla 110 km, przy próbie odpalania (chyba paliwo) oczywiście w mrozy padł mi aku, wyjąłem aby podładować ale przy dokręcaniu klemy od masy pękła mi.
Nadal mam problem z odpaleniem mimo że akumulator naładowany, wymieniłem filtr paliwa. Czy pęknięta klema może mieć wpływ na odpalenie silnika ? ewentualnie czy uniwersalna klema załatwi sprawę ??


Moja Srebrna strzała ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182960

robert1250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 16:36
Lokalizacja: lipno

Re: Pęknięta klema

Post autor: robert1250 » pt lut 25, 2011 12:49

oczywiście że pęknięta klema może powodowac taki problem ,wymienić klemę sprawdzic ładowanie . powodem trudnego rozruchu mogo byc też uszkodzone świece żarowe i waro też sprawdzić wężyki od przelewów nieszczelność ykładu paliwowego tez przyczynia się do trudnego rozruchu,



Awatar użytkownika
extrim
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 31, 2008 10:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pęknięta klema

Post autor: extrim » pt lut 25, 2011 13:12

Wymienię tą klemę. Ze sprawdzeniem ładowania jest problem gdyż aktualnie nie mogę go wogole odpalić . Po wymianie filtra w wężykach znajduje się nadal powietrze. Oryginalne obejmy wężyków zamieniłem na cybanty skręcane. Stawiam na to że gdzieś mam paliwo zmarznięte i niestety nie ciągnie paliwa, ale klema może również robić jakiś problem.


Moja Srebrna strzała ---> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=182960

robert1250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt lut 22, 2011 16:36
Lokalizacja: lipno

Pęknięta klema

Post autor: robert1250 » pt lut 25, 2011 15:51

Jeśli wymienisz klemę i nadal nie będziesz mógł odpalić trzeba szukać innej przyczyny.pęknięta klema może jedynie powodować to że rozrusznik nie będzie kręcił jak należy i oczywiście niedoładowanie akumulatora, jak masz możliwość to wstaw auto do ciepłego garażu naładuj dobrze aku i próbuj uruchomić ,jesli układ paliwowy jest szczelny po wymianie filtra to powinien sam się odpowietrzyć Powodzenia



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pęknięta klema

Post autor: guziolek » pt lut 25, 2011 19:08

I przy okazji wymiany oczyść styki przy akumulatorze szczotką drucianą, albo papierem ściernym, może są już ciut zasiarczone/zaśniedziałe i słabiej przewodzą. Łatwy zabieg, a może pomóc w eliminacji problemu, lub zawęzić grono podejrzanych :-)



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Pęknięta klema

Post autor: martinezz123 » pt lut 25, 2011 19:22

a ja bym skupił sie także na tym powietrzu w wężykach jeżeli wymianę nieumiejętnie zrobiłes to nawet godzinę bedziesz kręcił i nie odpalisz :( . ale klema w pierwszej kolejności :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości