Sygnał dźwiękowy centralnego zamka !?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sopelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: czw lip 24, 2008 14:00
Lokalizacja: Śląsk

Sygnał dźwiękowy centralnego zamka !?

Post autor: sopelo » czw lut 24, 2011 21:55

Jak włączyć syrenę (sygnał dźwiękowy) centralnego zamka drzwi w golfie IV ,jeżeli takowy jest w ogóle, mam alarm fabryczny działa normalnie, centralny też działa, dioda w drzwiach miga i kierunkowskazy oznajmiają zamknięcie i otwarcie, ale nigdy nie miałem tego dźwięku przy zamykaniu lub otwieraniu drzwi tak zwanego (pik-pik), nie wiem czy to się gdzieś włącza, czy coś u mnie nie tak, czy nie ma tego w seryjnych (fabrycznych) alarmach dodam że dźwięk alarmu to coś jak klakson ! Dodam że nie przeszkadza mi to praktycznie wcale bo wszystko chodzi ok. ino z ciekawości chciałem zapytać bo powinno być chyba coś takiego. Za odp. dzięki !!! Pozdrawiam :okej:


MK4 1.4 16V 75KM (AKQ)
MK5 1.9 TDI 105KM (BKC)
MK7.5 1.4 TSI 150KM (CZDA)

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Sygnał dźwiękowy centralnego zamka !?

Post autor: rysiektr » czw lut 24, 2011 22:42

Nie wiem czy mk4 miały w ogóle fabryczny alarm czy co najwyżej immobiliser z funkcją alarmowania ale wiem, ze dyrektywy UE zabraniają stosowania "głośnego" uzbrajania i rozbrajania alarmu. A nawet w niektórych państwach jest to karane mandatem. Dlatego sopelo, nie zawracaj sobie tym głowy.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

Sygnał dźwiękowy centralnego zamka !?

Post autor: Vagoviec » czw lut 24, 2011 23:01

Dodaj 001024 do obecnego kodowania i powinno banglać- to tyczy się c.zamka
A jeśli moduł komfortu zarządza u Ciebie zamkiem to Moduł komfortu>Adaptacja>Kanał 7> zmieniasz wartość z 0 na 1. Jeśli chcesz żeby przy otwieraniu też był sygnał dzwiękowy to w kanale 6 też zmieniasz na 1
PS: Możliwe też że twój moduł nie ma takich "kfiotkóf" :bigok :kwiatek: :


Numquam Desperaveris...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości