Bora centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: HugokopteR » śr lut 23, 2011 21:13

Witam

Moj problem polega na tym, ze nie ma zadnej reakcji centralnego zamka na wciskanie przyciskow pilota (kluczyk scyzoryk), nie dziala rowniez podswietlenie wnetrza, nawet po "manualnym" wlaczeniu lampki. Swiatelko nie zapala sie rowniez po wyciagnieciu kluczyka ze stacyjki (a przeciez powinno). Najbardziej mi zalezy na samym zamykaniu. Zamknac kluczykiem tez nie moge bo nie mam zamkow z wkladkami - pozostaje mi tylko zamykanie pilotem ale nic sie nie dzieje ( nawet kierunkowskazy nie mrugna). Rzecz ta sie dzieje na dwoch pilotach, ktore na pewno sa dobre, bezpieczniki tez OK. o co caman?? Prosze o sugestie i porady. Z gory wielkie dzieki za zainteresowanie i pomoc.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: koczyk » śr lut 23, 2011 21:32

z drzwi pasazera wyzwala oswietlenie ? sprawdz sterownik powinien byc za boczkiem drzwi kierowcy, jak rozbierzesz drzwi podaj mase na przewody fioletowo zolty i na niebiesko zolty z tego co pamietam jest to sterowanie centralem, mase podaj przez probowke, przewody te beda w wiazce idacej do sterowania z wkladki sprawdz czy central wtedy zadziala sprawdz zasialania na sterownik za boczkiem ostatnio naprawialem skode w ktorej rdza zjadla 2 piny i nie dzialal central o kierowcy a reszta tak, gdy jak sterownik jest nie sprawny lub nie dostanie zasialnia central nie zadziala



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: Qto » śr lut 23, 2011 22:07

HugokopteR pisze:bezpieczniki tez OK
a sprawdź jeszcze raz bezpiecznik nr 14 10A, jak dobry to zobacz czy jest na nim +12V



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Bora centralny

Post autor: guziolek » śr lut 23, 2011 22:48

Qto pisze:
HugokopteR pisze:bezpieczniki tez OK
a sprawdź jeszcze raz bezpiecznik nr 14 10A, jak dobry to zobacz czy jest na nim +12V
Qto widzę robisz się wrażliwy na bezpieczniki po tej wpadce z brakiem paliwa i żarówką :grin: , ale fakt, spaliłem kiedyś ten bezpiecznik i objawy idealnie pasują.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: Qto » śr lut 23, 2011 22:54

HugokopteR, teraz tak jeszcze patrzę...usuń tego chomika z podpisu
guziolek pisze:Qto widzę robisz się wrażliwy na bezpieczniki po tej wpadce z brakiem paliwa i żarówką :grin:
na bezpieczniki zawsze byłem cięty...sam sprawdzam ze dwa razy o roku wszystkie po kolei...i to nie okiem tylko miernikiem bo różnie bywa



Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: HugokopteR » czw lut 24, 2011 16:42

bezpieczniki wszytskie ok - sprawdzane miernikiem. a moze jakis przekaznik padl, gdzie w ogole sa przekazniki w borze?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Bora centralny

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 17:15

HugokopteR pisze:bezpieczniki wszytskie ok - sprawdzane miernikiem
Znaczy siętak jak Qto kazał, napięcie na zaciskach bezpieczników posprawdzałeś i dochodzi? Jeśli tak, to wydaje mi się, że trzeba zajrzeć do wiązki idącej z drzwi kierowcy do modułu komfortu i do samych drzwi, czy coś się nie porozpinało, ewentualnie nie przerwało na zagięciach.
HugokopteR pisze:gdzie w ogole sa przekazniki w borze?
Pod kierownicą, a za bezpiecznikami, trzeba taką osłonę odkręcić co jest nad kolanami kierowcy i jak zajrzysz to będziesz widział.



Awatar użytkownika
HugokopteR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn paź 08, 2007 22:12
Lokalizacja: NEL
Kontakt:

Bora centralny

Post autor: HugokopteR » ndz lut 27, 2011 14:04

po podlaczeniu VAGa wywalilo blad
00953-limit czasu oswietlenia wewnetrznego
25-00 bniezdefiniowany sygnal przełącznika

o co sie rozchodzi w tych bledach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 109 gości