ładowanie akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: martinezz123 » wt gru 14, 2010 23:47

no to według mnie wszystko jest jak najbardziej w porządku , to 13,23V to zaraz po zgaszeniu jak postoi z 15 minut to zejdzie do jakichś 12 6 , 12 ,7 V


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: bodzio_j » czw gru 16, 2010 02:19

No cóż , rano było -15 golfik zapalił za pierwszym razem - potem jak zwykle przestał 8h na mrozie -10 , też zapalił za pierwszym razem.Cały dzień padał śnieg więc były trudne warunki jazdy ,rzadko można było wsadzić 5bieg -jechałem na światłach+dmuchawa na 1biegu+czasem wycieraczki i przez pewien czas podgrzewałem tylną szybę.Po zjechaniu z głównej drogi 4km.na 3biegu 50/h .Po przyjeździe akumulator na wyłączonym silniku miał 13,23v .Na wolnych obrotach+dmuchawa na 1biegu-14,46v , po zapaleniu świateł mijania i nadal dmuchawa na jedynce-14,43v.
To wszystko to pobożne życzenia wielu forumowiczów. :grin:
Jak daleko dojeżdżasz do pracy?



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » czw gru 16, 2010 06:09

ok.20km w jedną stronę. :bajer:


Seat Mii 1.O CHYA

Raciu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 20, 2010 11:32

ładowanie akumulatora

Post autor: Raciu » czw gru 16, 2010 13:48

Witam ja mam problem kupilem w tygodniu akumulator 55amper i pojechalem na kontrole i przy wlaczeniu swiatel wentylacji na maxa i radio mialem ponad 15 amper czyli ze za duzo laduje mi alternator.. wie moze ktos jak to zlekwidowac?? niby jest jakis czujnik na alternatorze i sie ustawia napiecie tylko nie wiem gdzie i jak :)



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: martinezz123 » czw gru 16, 2010 15:53

a czy na pewno amper :hmm: a nie volt


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
SvR
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 214
Rejestracja: pn sty 08, 2007 20:10
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: SvR » czw gru 16, 2010 17:48

nie "amper" tylko "volt" i nie "volt" tylko "woltów" bo nie 5 "kot" tylko "kotów"

Więc jeśli masz 15V ładowania przy włączonych odbiornikach powinieneś sprawdzić regulator napięcia.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: ładowanie akumulatora

Post autor: Zico63b » czw gru 16, 2010 17:53

No a na temat, to za wartość napięcia w instalacji jest odpowiedzialny regulator napięcia, wkręcony do alternatora, dostępny z zewnątrz i łatwo wymienialny.
15V to zbyt duże napięcie. Powinno wynosić od 14,2÷14,5V.
http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=vw_polo3_6n_6kv" onclick="window.open(this.href);return false;
Na tej stronce zaznaczamy plik zakreślony ramką i wszystko bardzo ładnie jest pokazane. Jest to o Polo, lecz alternatory są te same a w dziale Golfa tak ładnie nie pokazali

Obrazek



DejaVu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 14:56
Lokalizacja: Ełk

ładowanie akumulatora

Post autor: DejaVu » pn lut 21, 2011 10:01

Odświeżam temat :pub: dziś było -18 zapalił bez problemu :hmm: w weekend stał nie jeżdżony ,ale już było słychać że zapalił ciężej -ze względu na mróz mam 2dni wolnego wyjąłem więc aku do ładowania (drugi raz od kupna) zastanawiam się nad jakąś ładowarką zamontowaną pod maską-aby ciągle nie wyciągać akumulatora? dziś go wyjąłem ,nie będę jeździł więc aku wezmę do domu.Wyjmowanie codzienne było by uciążliwe! Co myślicie o takiej ładowarce jak w systemie Defa.? http://www.intercars.com.pl/?id=321&lang=PL&" onclick="window.open(this.href);return false; Lub jakiś inny mały prostownik np. od quada - mam taki 12V. 0.8A


Seat Mii 1.O CHYA

Awatar użytkownika
Steryd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 328
Rejestracja: czw maja 27, 2010 20:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: Steryd » wt lut 22, 2011 20:52

Wczoraj i dzis po nocy wyzerowal mi sie licznik dzienny kilometrow oraz godzina. Prad w aucie caly czas jest, nic nie przerywalo nigdy wczesniej. Dzis ciezej odpalil, ale bylo w nocy -20 stopni i pewnie tylko dlatego sie to ze soba zbieglo. Ktos mial podobne objawy? Zaczyna akumulator slabnac? Kabli i przewodow nie sprawdzalem, bo za ciemno bylo. Moze jakis gryzon gdzies narozrabial?


Sprzedam kierownicę czteroramienną MK4 z poduszką - 100zl z gratisową wysyłką

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: martinezz123 » wt lut 22, 2011 23:38

myslę że to są naturalne objawy słabego aku , albo sie kończy albo jest niedoładowany to znaczy za małe przebiegi robisz :) . wiadomą sprawą jest że przy -20 opory będą większe i akumulator nie będzie miał swojej sprawności ,rozrusznikowi będzie ciężej przekręcić silnikiem i takie tam . pozdro .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

ładowanie akumulatora

Post autor: guziolek » śr lut 23, 2011 00:57

No to napięcia w porządku wg mnie.



doomel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 23, 2010 23:57
Lokalizacja: Świecie
Kontakt:

Re: ładowanie akumulatora

Post autor: doomel » śr lut 23, 2011 23:27

DejaVu pisze:... czy można podładowywać akumulator bez odłączania klem? ...
No ja tak załatwiłem sobie komp od poduszek... fakt że odpalałem na prostowniku z matką... i nie mam już 4 jaśków... za to fotelik dla małej mogę teraz zakładać do przodu ;)

więcej już nie podłącze prostownika do auta z podłączonym aku do instalacji auta. :satan:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: ładowanie akumulatora

Post autor: guziolek » czw lut 24, 2011 00:13

doomel pisze:
DejaVu pisze:... czy można podładowywać akumulator bez odłączania klem? ...
No ja tak załatwiłem sobie komp od poduszek... fakt że odpalałem na prostowniku z matką... i nie mam już 4 jaśków... za to fotelik dla małej mogę teraz zakładać do przodu ;)

więcej już nie podłącze prostownika do auta z podłączonym aku do instalacji auta. :satan:
Pierwsze słyszę taką historię. Może zbieg okoliczności, albo coś z biegunowością, ponoć jest różnica w tym co podpinamy i odpinamy jako pierwsze, albo niefart poprostu miałeś.

edit// nie doczytałem że Ty odpalałeś :banghead: w takim wypadku to już nie jest coś nadzwyczaj dziwnego.
Ostatnio zmieniony czw lut 24, 2011 08:36 przez guziolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

ładowanie akumulatora

Post autor: Zico63b » czw lut 24, 2011 02:50

Ja ładuję i odpinając klemę (jak mam dobry nastrój) - i nie odpinając (gdy go nie mam :hmm: ). Nic nigdy nie wysiadło, tylko: minus na końcu, prostownik wypróbowany w bojach (rok prod 1981 :okej: ) i nastawiony na nie więcej jak 1A, a lepiej jeszcze mniej. Gdy muszę szybciej ładować to niestety, ale klemę minusową trzeba odpiąć, dla spokoju ducha



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości