brak oświetlenia w kabinie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slowik7/1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 18, 2011 22:42

brak oświetlenia w kabinie

Post autor: slowik7/1 » ndz lut 20, 2011 21:47

coraz częściej mam problemy z elektryką w moim mk3 tdi,ostatnio nie świeci światło w kabinie i po wyłączeniu kluczyka zeruje się czas na zegarze,zatrzymuj się wskazówka obrotomierza i wskaźnika paliwa.Podłączyłem na krutko prąd do lampki to i zegary zaczeły działać.Dla bezpieczeństwa podłączyłem przez bezpiecznik no i niestety pali coraz mocniejsze bezpieczniki.Może ktoś mi podpowie co z tym zrobić.



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

brak oświetlenia w kabinie

Post autor: daworz » pn lut 21, 2011 02:59

Wygląda mi to na jakieś zwarcie w kablach. Ale gdzie szukać to ci za bardzo nie powiem. Sprawdź dokładnie kable co idą do lampki może coś tam zauważysz.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

brak oświetlenia w kabinie

Post autor: miś fazi » pn lut 21, 2011 11:31

a odłącz całkowicie lampkę w podsufitce , czy wtedy uspokoją się problemy z zegarem i wskaźnikami ? jeśli tak to uszkodzony jest układ samej lampki



slowik7/1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lut 18, 2011 22:42

brak oświetlenia w kabinie

Post autor: slowik7/1 » pt lut 25, 2011 22:32

dzięki za podpowiedzi,odłączyłem lampkę w podsufitce bez zmian dalej pali bezpieczniki jak zrobi się cieplej przejrzę kable



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

brak oświetlenia w kabinie

Post autor: Zico63b » sob lut 26, 2011 02:47

Ten przewód ma wiele rozgałęzień, np także do pompki centralnego czy elektryki w drzwiach. Tak więc można przypuścić uszkodzenie albo w gumie z nadwozia do którychś z drzwi (niestety, wówczas w paczce kabli oprócz plusa idzie także masa i gdy ma się pecha, złamane - mogą się zewrzeć) albo uszkodzenie przewodu w bagażniku np. ładunkiem."tak sobie", czyli z niczego nic w środku wiązki i to w peszlu i pod tapicerką zwarcie się nie zrobi. Podejrzane są tylko miejsca narażone na zginania czy obtarcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości