Immobiliser - dodawanie kluczyka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Re: Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: rafxxx » czw lut 17, 2011 17:32

mjut pisze:
rafxxx pisze:napewno mjut, kupi nowe pastylki to nie bedzie problemu
1 Fault Found:
01314 - Engine Control Module
49-00 - No Communications

?
Komunikacja magistrali danych BUS (niewłaściwy odbiór danych z magistrali CAN)

a gdy kodowałeś kluczyk to zrobiłeś dokladnie jak w opisie poniżej, tzn przed dodaniem kluczyka zrobiłeś tak:
Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci. Wpisujemy 0 w pole "new value".


Ponieważ potem robisz tak: Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [Save]. W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0, podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować (np. 2). Nastepnie wybieramy [Test] i [Save]. W tym momencie kluczyk, który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować a kontrolka zgasnąć.

I wtedy wszystko powinno być dobrze, 2 dni temu sam dodawałem sobie nowy kluczyk do swojego auta i mi śmigało( inna kwestia czy napewno dobry pin masz??)


Poniżej cały opis:


Podlaczamy interfejs VAG. Wkładamy kluczyk i włączamy zapłon. Uruchamiamy program VAG-COM i wchodzimy w opcje [25 - Immobilizer]. Jezeli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników. Należy wiec wybrać opcje [17 - Instruments], dalej [Login - 11]. Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jezeli PIN jest prawidlowy nie pojawia sie zaden komunikat. Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyswietlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić sie kontrolka IMMO. Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci. Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [Save]. W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0, podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować (np. 2). Nastepnie wybieramy [Test] i [Save]. W tym momencie kluczyk, który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować a kontrolka zgasnąć. Wybieramy [Done, Go Back], [Close Controller, Go Back - 06]. Wyłączamy zapłon. Wkładamy kolejny klucz i włączamy zapłon. Kontrolka powinna w ciągu 2s zgasnąć. Wylaczamy zaplon. Jezeli chcielismy zakodowac wiecej kluczy to teraz wkladamy kolejny i powtarzamy procedure. Na koncu uruchamiamy silnik ostatnim zakodowanym kluczem.



mjut
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 10, 2009 15:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: mjut » czw lut 17, 2011 20:24

Pamiętaj , że mi chodzi o dodanie nowych kluczyków do nowych zegarów. Nie do istniejących już.
Problem mam z adaptacją zegarów oraz z dodaniem kluczy.
Kanał 50 jest niedsotepny, a w 21 gdy daje test z obojętnie jaka wartością w polu new value wyskakuje error.

Po każdej z czynności (próba odczytu z kanału 50 lub test w kanale 21) wyskakuje mi powyższy błąd.

Poprzez VAG Tacho kluczyk się niby dodał. Pokazało , że zaprogramowano 1 kluczyk, jednak po ponownym wlaczeniu zaplonu immo dalej miga.

Później w VAG COMie jak daje Read w kanale 21 to również widać ten jeden kluczyk - ale auta uruchomić nie mogę.
Wydaje mi się , że to przez to , że zegary nie są zaadoptowane, jednak nie do końca się na tym znam. A adaptacji nie moge dokonać , bo kanał 50 jest niedostępny :(
rafxxx pisze:inna kwestia czy napewno dobry pin masz
co sugerujesz ? który pin ? do zegarów nowych i starych mam dobry pin. wyciągałem VAG Tacho, z resztą wpisując go w Vag Comie nie wyskakuje żaden błąd.



koperson
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: wt sty 12, 2010 16:01
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: koperson » czw lut 17, 2011 22:11

mjut chłopie - nie zakodujesz kluczyków jak nie zaadaptujesz licznika do komputera - jeśli oba liczniki są formy VDO - skontaktuj sie z greg przez gg 3777887



mjut
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: czw gru 10, 2009 15:43
Lokalizacja: Trójmiasto

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: mjut » pt lut 18, 2011 01:27

no ja raczej byłem tego pewny!
łudziłem się , że można obejść krok adaptacji.

Stare mam Boscha nowe VDO
Dzięki za kontakt, będę walczył dalej.



Awatar użytkownika
Adek99
_
_
Posty: 991
Rejestracja: czw wrz 27, 2007 14:26
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: Adek99 » czw lip 14, 2011 15:58

Panowie mój numer licznika to : 1J0 920 801E czyli mam immo2?? Mam rację?? I do tego can?? Bo nie jestem pewny :hmm:

Panowie immo przyjęte z innego kluczyka więc immo 2 ale teraz najlepsze !!

Powiedzcie mi dlaczego tak jest-co zrobił koleś który kiedyś dorabiał mi drugi kluczyk-że auto odpalam samym grotem i jest ok tylko miga kontrolka immo!!?? Czyżby koleś odłączył immo całkiem??
Ja nie mam pojęcia !! Czekam na wasze sugestie!!



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: grg474 » czw lip 14, 2011 22:36

Adek99 pisze:Powiedzcie mi dlaczego tak jest-co zrobił koleś który kiedyś dorabiał mi drugi kluczyk-że auto odpalam samym grotem i jest ok tylko miga kontrolka immo!!?? Czyżby koleś odłączył immo całkiem??
no w sterowniku silnika ktoś ci zrobił immo off


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Krecik1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt mar 21, 2017 13:11

Immobiliser - dodawanie kluczyka

Post autor: Krecik1987 » wt kwie 11, 2017 07:37

Witam. Mam problem z dograniem kluczyka. Mam nową pastylkę PIN i nie mogę tego zgrać. Podczas wpisywania pinu wyskakuje w górnym rogu LOGIN LOST DUE TO DROPPED SESSION...
Próbowałem programem VWTOOL ale wyskakuje komunikat This Function not supported by ECU or Improper number was entered. Jak to ugryść? Mam tylko kabel kkl



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości