mk3 klapa na guzik i antena radiowa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TjxDD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 29, 2010 01:08

mk3 klapa na guzik i antena radiowa

Post autor: TjxDD » śr lut 16, 2011 21:58

Witam, wiem ze tematow na ten temat jest pelno ale przejrzalem cale forum i jeszcze kilka innych i wiem juz praktycznie wszystko z wyjatkiem jednego nurtujacego mnie pytania. Prosze wiec o rzetelna i fachowa odpowiedz gdyz bardzo mi na tym zalezy.
Mianowicie zaloze silownik podepne kable zamontuje guzik i do guzika kable i ok, ale skad podac napiecie do guzika to znaczy ze jak go wcisne to w kablu bd plynal prad i silownik pociagnie za to ciegna i klapa odskoczy. Przeciez samo podlaczenie silownika do guzika nic nie da bo skad niby sie tam ma wziasc prad. Wiec skad ten prad pociagnac i jak najlepiej to zrobic zeby bylo fachowo i estetycznie :P

Drugie moje pytanie dotyczy anteny radiowej. Mianowicie jak sie jej pozbyc, a jednoczesnie zrobic tak zeby radio odbieralo tak samo dobrze???
Nie interesuja mnie jakies anteny teleskopowe jak w starych radiach i bum-boxach :P
Ostatnio zmieniony śr lut 16, 2011 22:06 przez TjxDD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk3 klapa na guzik

Post autor: Paweł Marek » śr lut 16, 2011 22:03

Kabel masowy od siłownika daj do punktu masowego do przodu od lewej tylnej lampy, pod tapicerką boczku znajdziesz. Plus weź na przykład ze skrzynki bezpieczników, ma wolne gniazda ale musisz ja opuścić z zaczepów i obrócić. Na kablu załóż dodatkowe gniazdo z bezpiecznikiem do kupienia w każdym sklepie moto, następnie od bezpiecznika ciąg kabel do włącznika, i z drugiego styku włącznika do siłownika, ciąg w tył razem z kablami idącymi koło progu kierowcy pod nakładką plastykową.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

TjxDD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 29, 2010 01:08

mk3 klapa na guzik i antena radiowa

Post autor: TjxDD » śr lut 16, 2011 22:09

Kabel masowy od siłownika daj do punktu masowego do przodu od lewej tylnej lampy, pod tapicerką boczku znajdziesz.
Nie bardzo zrozumialem to zdanie.
I czy to znaczy ze do wlacznika mam 2 razy plus podlaczyc ??? Tj. do pierwszego styku plus ze skrzyni bezpiecznikow, a do drugiego styku tez plus tylko ze ten plus ciagnac juz do silownika ????



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

mk3 klapa na guzik i antena radiowa

Post autor: Paweł Marek » śr lut 16, 2011 23:59

Kolego można cierpliwie pewne rzeczy tłumaczyć ale to już jest przesada, rozrysuj sobie na kartce schemat podłączenia żaroweczki do bateryjki z włącznikiem jak się dzieciaki bawią i tak podłącz. Przecież włącznik puszcza plus do siłownika więc tak - jak będzie załączony to na obu biegunach będzie miał plus. A najlepiej poproś kogoś o pomoc, ponieważ z takim pojęciem o elektryce po prostu coś zepsujesz albo zwarcie zrobisz i będzie problem.. Zamykam.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 113 gości