Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
caniball6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 12, 2011 14:53
Lokalizacja: Białystok

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: caniball6 » ndz lut 13, 2011 00:27

Mam Golfika III 1.9D z 95' Variant i nie wiem czy powinienem mieć światła przeciwmgielne przednie. Sprawdzałem, że tylne się zapalają po wyciągnięciu przełącznika świateł do siebie, a przednie się nie zapalają, lecz niby one są. O co chodzi?? Czy inni posiadacze tego auta mają te światełka i u mnie jest jakiś problem czy przednich po prostu nie ma i są tylko tylne?


Camill Caniball
Czy jest Bóg???
Nie ma Boga.
Jest tylko Volkswagen.

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: daworz » ndz lut 13, 2011 01:10

Jak byś miał przeciwmgłowe przednie to włącznik by ci się dwa razy wyciągał i miałbyś dwie diody obok włącznika. W takich włącznikach najpierw włączają się przednie światła a za drugim razem tylne. I z tego co piszesz to pewnie nie masz tych światełek, chyba że ktoś wcześniej wymienił przełącznik na nieodpowiedni do tej wersji samochodu.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: skaktus » ndz lut 13, 2011 02:44

daworz pisze:Jak byś miał przeciwmgłowe przednie to włącznik by ci się dwa razy wyciągał i miałbyś dwie diody obok włącznika. W takich włącznikach najpierw włączają się przednie światła a za drugim razem tylne. I z tego co piszesz to pewnie nie masz tych światełek, chyba że ktoś wcześniej wymienił przełącznik na nieodpowiedni do tej wersji samochodu.
Błąd. Była wersja że masz "niepełną" opcję i włączają się tyle z przednimi i ma się tylko 1 diodę (kontrolkę).

Należy sprawdzić żarówki w przeciw mgielnych i całą instalację oraz gniazdo koło zamka maski



Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: daworz » ndz lut 13, 2011 07:57

A tego to nie wiedziałem. Sorki za błąd ale nie spotkałem się z taką wersją.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 13, 2011 11:09

Taka wersja na jedno pociągnięcie włącznika z halogenami przednimi w oryginale nie istnieje, może być w dwóch przypadkach: ktoś dodał halogeny zostawiając stary włącznik, albo komuś zepsuł się włącznik i wymienił na zwykły bez obsługi halogenów. W obu przypadkach przednie i tylne zapalają się razem.
caniball6, opis montażu halogenów do auta bez nich jest dokładnie wiele razy opisany m.in w FAQ i faktycznie musisz sprawdzić instalację czy jest pociągnięta do nich od wtyku nad chłodnicą czy nie. Dalsze ciągnięcie tematu niema sensu bo jest to powielanie tego co już zostało napisane. Więc zamykam


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
caniball6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 12, 2011 14:53
Lokalizacja: Białystok

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: caniball6 » ndz lut 13, 2011 21:53

dzieki wielkie za info. No wlasnie ja mam tylko raz wyciagany przelacznik, a sasiad ma 2 razy i jemu sie zapalaja ale ma golfaIII benzynka 1.6 motor 95' i nie wiem w jakiej kolejnosci. Ok sprawdze co sie dzieje. Czy mam zarowki w halo jak nie to masz racje ze nie ma sensu ciagnac temat :) Ja akurat mam jena diode chyba z prawej strony wlacznika i zapalaja sie tylko tylne światełka. Ok wszystko sprawdze i temat zamykam :)
Dzieki za pomoc i zycze przyczepności na drodze :)


Camill Caniball
Czy jest Bóg???
Nie ma Boga.
Jest tylko Volkswagen.

Awatar użytkownika
caniball6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 12, 2011 14:53
Lokalizacja: Białystok

Golf 3 1.9D przeciwmgielne??

Post autor: caniball6 » ndz lut 13, 2011 21:58

jeszcze raz wielkie dzieki i to się ceni, że przynajmniej na tym forum mozna dostrac konkretna odpowiedz i w bardzo szybkim czasie:) Brawo dla moderatoro adminow i użytkownikow za super foru. Pozdrawiam i zawsze zostane wierny http://WWW.VWgolf.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


Camill Caniball
Czy jest Bóg???
Nie ma Boga.
Jest tylko Volkswagen.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości