licznik mk3 oraz wskazówki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

LukaszRybak_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:53
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

licznik mk3 oraz wskazówki

Post autor: LukaszRybak_85 » pt lut 11, 2011 14:18

witam wszystkich .
Mam mały problem ponieważ wyciągnąłem licznik z mojego golfa mk3 żeby pomalować wskazówki, i po pomalowaniu i włożeniu licznika s powrotem na swoje miejsce wskazówki zaczęły mi pokazywać cuda . pokazują nierzeczywista prędkość obroty silnika i znając życie to pewnie tez temperaturę i wkaznik benzyny.

moje pytanie jest takie jak mam teraz ustawić żeby wymiarę rzeczywiste wartości pokazywały wskazówki .

proszę o pilna pomoc



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

licznik mk3 oraz wskazówki

Post autor: skaktus » pt lut 11, 2011 15:41

Zacznij od podstaw - czy wtyk do licznika wszedł całkowicie w gniazdo ?



LukaszRybak_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:53
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

licznik mk3 oraz wskazówki

Post autor: LukaszRybak_85 » pt lut 11, 2011 17:58

niby wszystko jest dobrze tylko wskazówki się przestawiają . jeśli wpinam wtyk do licznika to się przestawiają wskazówki , od prędkości i obrotomierza. natomiast ot temperatury jest chyba dobrze bo osiąga taka temperaturę jaka powinna być. odepnę licznik i ponownie ustawie wszystkie wskazówki na zera to cały czas jest to samo



radmo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 17:41

Re: licznik mk3 oraz wskazówki

Post autor: radmo » pt lut 11, 2011 21:13

Też przerabiałem ten temat. Zmieniałem podświetlenie w zegarku i przebiegu no i źle to rozegrałem, bo zdjąłem wskazówkę od prędkościomierza ,od obrotomierza nie, bo inaczej to rozegrałem. W każdym bądź razie też mi licznik głupoty pokazywał zawyżał o jakieś 30km/h ale metodą prób i błędów ustawiłem wskazówkę na podstawie prędkości pokazywanej przez GPS . Z wskazówką miałem taki problem, że jak ustawiałem ją tak żeby startowała od patyka przy którym rozpoczyna się skala to wtedy prędkość była zawyżona, ale zrobiłem taki myk że wskazówkę założyłem przed patykiem i dopiero jak była założona to delikatnie przełożyłem ją przez patyk. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi :-)



LukaszRybak_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:53
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

licznik mk3 oraz wskazówki

Post autor: LukaszRybak_85 » sob lut 19, 2011 18:24

już sobie poradziłem tak jak opisywaliście metodą prób i błędów .

Teraz wydaje mi się że jest wszystko okey ale się okaże . temat uważam za zamknięty



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości