wentylator chłodnicy chdzi non stop

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grisza88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 09, 2011 15:09

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: grisza88 » śr lut 09, 2011 21:00

Hej!
mam problem z wentylatorem chlodnicy w moim golfie III 1.8 silnik ABS. Problem polega na tym ze wentylator włącza sie po wlaczeniu zaplonu i pracuje caly czas na drugim biegu bez wzgledu na temp silnika. Sprawdzałem juz czujnik na chlodnicy i jest ok. Sprawdzilem tez przekaźnik umieszczony w skrzynce bezpieczników nr 18, cyka jak nalezy i po podpieciu innego jest to samo. Auto ma klimatyzacje. Prosze o szybką i fachowa pomoc...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: Paweł Marek » śr lut 09, 2011 21:15

grisza88, byłes łaskawy przeczytac ten temat od początku? Winien jest sterownik wentylatorów pod zborniczkiem płynu. Winien sam w sobie - wówczas wymiana, albo niewłaściwie sterowany przez układ klimy wówczas trochę wieksza zagwozdka, schematy trzeba miec i działać szukając co działa niewłaściwie, może klime masz włączoną non stop.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grisza88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 09, 2011 15:09

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: grisza88 » śr lut 09, 2011 22:13

nie klima nie jest włączona. a ten sterownik to jest to takie czarne z dwoma bezpiecznikami na wierzchu tak? Jednym takim duzym blaszkowym na 30 A a drugim normalnym 15 bodajze. To sprawdze go jutro. dzieki



grisza88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 09, 2011 15:09

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: grisza88 » czw lut 10, 2011 16:46

tak wiec sprawdziłem ten sterownik po odpieciu wtyczki z drobnymi kabelkami wentylator przestał chodzic, wziąłem ten sterownik rozebrałem i nie widze aby w nim bylo cos nie tak, w srodku sucho zadne styki sie nie zlepily, wszystko wyglada ok, tak wiec co teraz warto by sprawdzic??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: Paweł Marek » czw lut 10, 2011 18:51

Ja już konkretnie nie pomogę, bo nie wgłębiałem się dokładnie w układ klimy, trzeba schematu i znaleźć który element wysyła na ten sterownik nieprawidłowy sygnał. W moim przypadku winien raz był kabelek od dodatkowego czujnika temperatury przykręcony z tyłu silnika do pokrywy zaworów, kabelek mu odpadł i stykał do masy, a drugi raz uwalił się ten sterownik ale to było widać po zdjęciu obudowy. Popatrz czy nie masz tego czujnika u siebie, dobrze byłoby dorwac taki sterownik na podmianę, pożyczyć gdzieś, sa podróby w sklepach za ok 7 dych albo na szrocie, a dopiero potem patrzyć dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

grisza88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 09, 2011 15:09

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: grisza88 » czw lut 10, 2011 21:54

jednak przyjrzałem sie jeszcze dokładnie temu sterownikowi i tam jedna z tych blaszek stykajacych była blizej styku od pozostałych wiec lekko ja odgiałem na taka odległosc jak pozostałe dwie sa i teraz wszystko ok. Mysle ze udało sie rozwiazac problem :) zatem dzieki wielkie



Dawiddos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 11, 2011 00:07

wentylator chłodnicy chdzi non stop

Post autor: Dawiddos » czw lut 10, 2011 21:57

Wymień czujnik przy chłodnicy i git ;D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości