Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: kiler_444 » ndz lut 06, 2011 22:18

Chcę zamontować do samochodu podgrzewacz wody do swojego golfa z racji ze bardzo wolno silnik sie nagrzewa.
Czy mógłby mi ktos opisac jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody z diesla ???


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: stonefree » pn lut 07, 2011 20:04

kiler_444 pisze:Chcę zamontować do samochodu podgrzewacz wody do swojego golfa z racji ze bardzo wolno silnik sie nagrzewa
A jaki masz silnik?może wymień termostat poprostu.



Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: kiler_444 » wt lut 08, 2011 10:02

silnik 2E , termostat jest sparawny, nie puszcza na chłodnice


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: Paweł Marek » wt lut 08, 2011 17:13

Termostat nie jest sprawny.
Niema takiej opcji żebyś dogrzał silnik podgrzewaczem jakimkolwiek elektrycznym -zapomnij, z tego powodu że silnik wytwarza kilkadziesiąt kilowatów ciepła a ty chcesz go ogrzać grzałką na kilkaset WAT. Dobry termostat - ciężko dopaść ale w końcu się uda. A grzanie elektryczne z prądu sieciowego może służyć tylko do podgrzewania na mrozie przed rozruchem montuje się albo na wężach chłodzących albo z tyłu na bloku silnika w miejsce zaślepki zwanej brokiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: kiler_444 » śr lut 09, 2011 18:21

ale ja chce go zastosowac po to by szybciej mi sie instalacja gazowa uruchamiała :) a nie po to by dogrzac silnik


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: Paweł Marek » śr lut 09, 2011 18:42

Mógłbyś się zastanowić co piszesz? To jest to samo, ogrzac chcesz płyn chłodzacy w ilości 6l który kraży przez cały silnik. Jesi masz sekwencję ustaw temperature przełączania na jak najniższą, jesli masz II generację zlikwiduj programowo opcję przełączania po przekroczeniu określonej temperatury, niech sie przełącza po przekroczeniu danych obrotów, a jak będzie mróz to przełącznikiem działaj po wstepnym podgrzaniu silnika. Niema żadnych problemów jak chociaz minutę na benzynie silnik pochodzi zeby go przełączyć na LPG, nawet na mrozach, ale zdrowiej będzie odczekać troszke dłużej.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: roger18sx » śr lut 09, 2011 23:11

ja posiadam tez golfa z silnikiem 2e mam ustawiona instalacje na załaczanie przy temp 10 st.Termostat działa i tak przy obecnych warunkach auto sie przełacza na gaz po 1,5 km tylko ze parownik po regeneracji i go ociepliłem tak ze szybciej sie nagrzewa i lepiej ciepło trzyma.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: kiler_444 » czw lut 10, 2011 22:32

no dobra Paweł Marek nieprecyzyjnie sformuowałem odpowiedz ale nadal mi nikt nie odpowiedział jak zrobic ta instalację, ja mam sekwencyjna instalacje i ustawiona jest temp na około 30 st i gdy zamontuje dwa lub trzy podgrzewacze w bezposrednim sasiedztwie parownika to sie chyba i szybciej przełaczy na gaz i nie bedzie szarpało silnikiem jak w przypadku obnizenia samej temperatura przy której zmienia sie rodzaj zasilania (na razie jest tak ze jak sie bezposrednio przełączy na gaz to szarpie cała jednostka i nic regulacje nie pomagaja; warunkiem płynnej i równomiernej pracy silnika jest osiagniecie temp. około 60 st i wtedy jest juz ok)


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: Paweł Marek » czw lut 10, 2011 22:43

kiler_444, musisz się sam przekonać więc działaj. Opis takowy był na bank na forum, gdzieś na dziale diesla chyba nie pamiętam ale może znajdziesz wyszukiwarką


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: stonefree » czw lut 10, 2011 23:16

kiler_444, Weź pod uwagę pojemność akumulatora i moc alternatora, zdaje się, że w dieslu jest większa.
Paweł Marek pisze:grzałką na kilkaset WAT
Z tego co wiem 4 świece pobierają prad rzędu 70A co daje prawie 1000W, jak to zniesie układ elektryczny benzyniaka?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: Paweł Marek » pt lut 11, 2011 00:34

może ciut mniej ale mniejsza z tym, było już http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=290930" onclick="window.open(this.href);return false;, a rozwiązanie niema sensu dlatego że benzyniak w porównaniu do diesla nagrzewa się bardzo szybko ze względu na blisko dwa razy mniejszą sprawność, więc moc takowego ogrzewania w stosunku do mocy wydzielanej przez pracujący silnik benzynowy jest żadna. Widzę sens podgrzewania postojowego prądem sieciowym z zewnątrz, inaczej rzecz niema sensu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
hyper74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 611
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 21:51
Lokalizacja: Bukowiec

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: hyper74 » pt lut 11, 2011 23:39

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale u mnie w MKIV tylko że w TDI jest taki układ w skład którego wchodzą 3 świece ala żarowe które na keućcu na bloku poniżej 5 st C podgrzewają płyn w układzie i silnik szybciej się nagrzewa... może takie cosik potrzebujesz :)


...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...

Awatar użytkownika
kiler_444
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 17:04
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: kiler_444 » ndz lut 05, 2012 13:57

własnie coś takiego potrzebuję


SPRZEDAM UCHWYTY NA KLUCZE PŁASKIE http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=276181



kiler_444

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak wyprowadzic instalację pod podgrzewacz wody

Post autor: grg474 » ndz lut 05, 2012 15:45

kiler_444, daj maila na pw - wyślę ci schemat. Do tego dobrze by było jakbyś na szrocie lub allegroszu kupił króciec do twojego silnika (miło by było jakbyś podał kod silnika). Sprawdź w sterowniku silnik a w blokach masowych czy sterownik to obsługuje - jest to blok 016 - okno 3


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości