Wentylator chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Wentylator chłodnicy

Post autor: Orestes » wt lut 08, 2011 23:31

Witam... tak wiem było poruszane ale nic nie nawiązuje do mojego problemu...
mianowicie w moim golfie II1.3 nie wiem co sie stało ale wentylator na chłodnicy się w ogóle nie wyłacza... mam go moze 8 miesiecy i nigdy nie było takiego problemu dzisiaj wróciłem z uczelni no i nie chce sie wyłączyć ... czy spotkał się ktoś z tym problemem lub zna jego rozwiązanie
za pomoc z góry dziękuję :)



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Wentylator chłodnicy

Post autor: FIRERS » śr lut 09, 2011 10:19

czujnik w chlodnicy moze byc ze sie popsul .... odlacz wtyczke i zobacz czy przestanie . jesli tak to masz z golwy



Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Wentylator chłodnicy

Post autor: Orestes » śr lut 09, 2011 11:42

No i kolejny problem sie rodzi jestem zielony i to kompletnie ... ale jeśli chodzi o wtyczkę co wchodzi zaraz z tyłu chłodnicy to fakt wyłącza się chociaż mi się wydawało że to chyba jednak zasilanie jest :) jak b ktoś mógł podrzucić schematem bo szukałem ale jedyny ciekawy schemat był na tym forum tyle że słowo kluczowe BYŁ



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Wentylator chłodnicy

Post autor: Zico63b » śr lut 09, 2011 13:13

Sprawa jest prosta: czerwony to stały plus; czerwono-biały (i ewentualnie, jeśli jest dwubiegowy) czerwono-czarny tow wyjście na wiatrak.
Przy wiatraku czerwone z paskiem to prąd z włacznika w chłodnicy a brąz to masa silniczka. Schemat wstawię jak naprawię wtyczkę w skanerze.



Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Wentylator chłodnicy

Post autor: Orestes » śr lut 09, 2011 14:40

zaczynam wierzyć że to albo wina termostatu albo czujnika poniweaż odłączyłem na noc wentylator chłodnicy rano z ciekawości podpiąłem go spowrotem i nie chodzi ale jak odpale samochód i nagrzeje działa ...więc sądzę że będe musiał sprawdzić termostat i wymienić czujnik ktoś może się orientuję ile taka impreza może kosztować ? (przybliżone ceny za części ?)



grisza88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 09, 2011 15:09

Wentylator chłodnicy

Post autor: grisza88 » śr lut 09, 2011 15:26

Hej!
mam problem z wentylatorem chlodnicy w moim golfie III 1.8 silnik ABS. Problem polega na tym ze wentylator włącza sie po wlaczeniu zaplonu i pracuje caly czas na drugim biegu bez wzgledu na temp silnika. Sprawdzałem juz czujnik na chlodnicy i jest ok. Sprawdzilem tez przekaźnik cyka jak nalezy i po podpieciu innego jest to samo. Prosze o szybką i fachowa pomoc...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wentylator chłodnicy

Post autor: Paweł Marek » śr lut 09, 2011 16:59

Orestes pisze:jak odpale samochód i nagrzeje działa
to przeciez tak ma być, i nie to jest problem tylko fakt że nie gaśnie. Jeśli nie podejrzewasz przegrzewania silnika i ten wentylator nie wyłącza mimo że silnik nie jest za gorący to wymień włącznik w chłodnicy i pytaj dalej jak to zrobisz wcześniej niema sensu.
grisza88, inne auto , inny problem nie bardzo powinieneś się dopisywac do tematu o innym samochodzie.
Napisz czy jest klimatyzacja, jeśli nie to który przekaźnik sprawdzałeś, czy jakiś w skrzynce bezpieczników czy ten pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego o ile go masz. Właściwie wszystko już o tym napisano wystarczy poszukać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości