Zamek centralny - błąd 00930

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: guziolek » czw lut 03, 2011 18:32

Waqa pisze:dn501 poradziłeś sobie z tym zamkiem?? mam identyczne objawy i kod bledu (00930) z wyjątkiem tego ze kierunki migają mi po pierwszym naciśnięciu centralnego,a dedlock odpala się już po drugim, ale muszę chwile odczekać. tak samo jak Tobie przy zamknięciu ze środka rygiel odbija.
Ja bym sprawdzał zimne luty, poza deadlockiem, który u mnie ryglował za pierwszym razem, objawy były te same i pomogło tylko lutowanie płytki w starym zamku. Jak nie pomoże to wtedy trzeba szukać dalej, spr przewody, wymiana mikrostyków, całego zamka....
No i najważniejsze to sprawdzac czy chodzi na sucho, bez wkładania w drzwi, bo może się przydarzyć, że coś źle się złoży i potem nie chce działać. Ja sprawdziłem i wiedziałem, że wina jest po mojej stronie, a w jednym z tematów koledze nie działał nowy zamek a jak się okazało coś pomotał z linką czy tam cięgłem od rygielka.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Waqa » czw lut 03, 2011 22:06

kurcze z tym dokopaniem się do tego zamka utknelem w tym samym miejscu co kolega kilka postów wyżej tzn. odpięciu szyby z prowadnicy :grrr:, a za bardzo nie chciałem w te kolki na walić żeby nie narobisz sobie bigosu. z tego co wyczytałem i zrozumiałem to wygląda to coś na podobieństwo zaczepów sznurków do tylnej polki bagażnika(kolek a w nim kolek rozpychowy), tylko ze u mnie ten kolek przy mocowaniu szyby jest przelotowy i się poddałem :banghead: jest na to jakiś patent?? jutro zdejmę tapicerkę i wrzucę fotkę. pozdrawiam



Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » czw lut 03, 2011 23:22

Waqa, jeszcze sobie z tym nie poradziłem ale u mnie nie ma różnicy czy przy zamknięciu ze środka czy z zewnątrz rygiel zawsze odbija. Twoje objawy pasują mi do zimnych lutów w zamku, poszukaj, sporo o tym było :bajer:



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Waqa » pt lut 04, 2011 00:20

a czy zimne luty mogą powodować ze oświetlenie wnętrza nie gaśnie?? pojawiło to się po rozładowaniu akumulatora. do tej pory miałem ze po otwarciu tylnych lewych drzwi oświetlenie się nie zapalało, a teraz taki zonk. podpielem vaga i mialem chyba z 50 bledow po skasowani i ponownym podłączeniu został tylko 00930, ale oswietlenie dalej nie gasnie



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: guziolek » pt lut 04, 2011 01:00

Został byk od tych drzwi. Czy powodują na 100% to nie wiem, jak nie rozbierzesz to się nie przekonasz, mikrostyki można dostać w sklepach z elektroniką i samemu wrazie czego przelutowac. Najczęściej pada ten zewnętrzny, czyli ten, do którego dochodza kabelek niebieski i czerwony chyba i widać go bez rozbierania zamka. Skomplikowanośc pracy niewielka, ale czasochłonne to wszystko jest, więc jak nasz 2 ręce, jakieś piwo i lutownicę no i w sumie teraz garaż to sobie poradzisz.



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: wojciech42421 » sob lut 05, 2011 22:12

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem, mam na imię Wojciech i posiadam Golfa IV 1.9TDI 110KM.

Mam problem z centralnym w swoim samochodzie, a mianowicie z pilota wszystko działa tak jak powinno tzn jak nacisnę raz to wszystkie drzwi się zamykają a jak nacisnę drugi raz to uzbraja sie alarm. Otwieranie z pilota działa też poprawnie. Problem jest w tym, że po przekręceniu kluczyka w lewych drzwiach otwierają i zamykają się tylko lewe przegnie drzwi, natomiast jak przekręcę kluczyk w prawych drzwiach to alarm się rozbroi i otwierają się wszystkie drzwi, natomiast jak chcę zamknąć samochód prawym zamkiem to zamykają się tylko prawe przednie drzwi. Występuje jeszcze jeden objaw. Używając przycisku centralnego zamka w podłokietniku drzwi kierowcy na początku blokuje wszystkie drzwi a po chwili otwiera drzwi lewe przednie i prawe tylne, reszta pozostaje zamknięta. Jeżeli ktoś był w takiej sytuacji jak ja, lub wie od czego powinienem zacząć sprawdzanie/naprawę aby doprowadzić do poprawnego działania centralnego zamka niech podzieli się doświadczeniem. Będę dozgonnie wdzięczny :rozpacz:


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Qto » sob lut 05, 2011 22:16

wojciech42421, Witamy
czeka Cię rozbiórka wadliwych zamków...poprawienie lutów, możliwe że cza wymienić mikrostyki http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=255090" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: wojciech42421 » wt lut 15, 2011 23:10

Dzięki Qto za linka (masz plusika). Drzwi już rozebrałem i czekam na brakujące części. Zająłem się też zamkiem tylnej klapy z powodu braku oświetlenia w bagażniku, ale to już inna historia.


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: KoJ@K » czw paź 18, 2012 12:32

U mnie też na Vagu wyskoczył ten błąd, tyle, że ja u siebie mam zamknięte drzwi i nie mogę ich za cholere otworzyc ?! Czy ktoś ma jakiś pomysł jak dostac się do drzwi bez niszczenia boczka drzwi, lub jak je jakoś otworzyc ?
taki błąd:
00930 - locking module for central locking rear left (f222)


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 119 gości