Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: ArkY » pt sty 21, 2011 00:57

Witam, chcę wymienić przednie lampy, bo aktualne są porysowane, mają urwane zaczepy i nie da się ich wyregulować...
Jakie byście polecili? Aktualnie mam H1+H1 i przy takich należy raczej zostać domyślam się...
Czy takie no-name'y z allegro dadzą radę?
Po zmianie lamp planuje też domontować przekaźniki, bo pewnie są spore spadki napięcia na instalacji...
Ostatnio zmieniony czw lut 03, 2011 12:42 przez ArkY, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: matiz_1990 » pt sty 21, 2011 01:10

Takie no name to lipa. Wiem bo sam kupiłem i żałuje bo kumpel uzywke kupił po tyle samo co ja ta nowa i bez porównania. Poza tym, że ledwo co udało mi się je przykręcić na 3 zaczepy, to w dodatku jednej nie da się w pełni wyregulować, nie wspominając już o tym, że to wieczko z tyłu nie chce się trzymać i przez to czasem parują. Nie warto, bo jakość tych lamp pozostawia wiele do życzenia. Może lepiej poszukać używanych w dobrym stanie, ale tylko oryginalnych :chytry:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

MrSuse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 22:06
Lokalizacja: Kraków

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: MrSuse » pt sty 21, 2011 01:30

a ja Ci proponuję zakup h1+h1 firmy TYC.

Ja ostatnio zmieniałem u siebie na takie same h1+h1 i są rewelacyjne. Do tego dobre żarówki i będzie gitarka.

Za lampy dałem 57 zł za jedną więc nie jakoś masakrycznie drogo. Do tego żarówki za o wiele więcej więc trochę mnie to wyszło.

Ale firmę TYC mogę polecić w 100%. Są to moje drugie lampy tej firmy i jak na razie wszystko ok.

pozdrówa



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: skaktus » pt sty 21, 2011 09:18

Ja mam projektory TYCa i sa identyczne z Hella. Za żarówki wcale nie trzeba wiele płacić. Wystarczy miec Tungsramy +90% w cenie ok 10 zł za sztukę (H1) a świecą tak samo jak X-Treme Philipsa, tylko że nie mają szumnej nazwy i ceny. Osobiście testowałem najróżniejsze żarówki i Tungsramy były najlepsze.



Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: ArkY » pt sty 21, 2011 12:03

Dzieki za praktyczne rady, skuszę się najprawdopodobniej na te TYCowe + Tungsramy +90%. Na AlleDrogo są za ok 150 z przesyłką, więc już trochę drożej niż dostał Mr Suse. Szukałem też trochę używek, ale tu w Szczecinie nie mogłem znaleźć w rozsądnej cenie (a wszystkie były już lekko pojechane)



Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: ArkY » czw lut 03, 2011 00:43

zamontowałem w/w zestawik no i niestety rozczarowałem się... :-( , ale po kolei:
Samo przemontowanie nie było za bardzo skomplikowane (oprócz spadających za zderzak śrubek :[). Po zamontowaniu okazało się, że lampy święcą ostro w dół, że praktycznie nie dało się jeździć w nocy. Nie bardzo wiedziałem jak tymi pokrętłami wyregulować, już wtedy obawiałem się, że z nimi coś nie tak, więc pojechałem na stacje diagnostyczną. Diagnoście udało się wyregulować tylko jedną lampę, a z drugą stwierdził że "coś z nią nie tak" i nie wyreguluje jej. Po za tym stwierdził, że to jakieś gówniane podróby i nieprawidłowo świecą. Po przyjeździe do domu wymontowałem tą co nie dało się wyregulować, trochę pogrzebałem w niej i regulacja zaczęła działać. Diagnosta dokończył ustawianie, ale efekt i tak był kiepski, co widać na załączonych zdjęciach
  • linia światła i cienia jest rozmyta, niewyraźna
  • zbyt mocna skupienie światła przy granicy światła i cienia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie jestem niezadowolony z efektu, jednak mimo wszystko jest lepiej niż było przedtem.

edit: faktycznie obrazki nie wyświetlają już się po zmianie przeglądarki, załączam fote przez fotosika.
Ostatnio zmieniony czw lut 03, 2011 12:27 przez ArkY, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: skaktus » czw lut 03, 2011 11:07

W takim razie zwróć lampy do sprzedawcy. Może masz jakieś odpady poprodukcyjne lub po prostu uszkodzone. Na zwrot masz 10 dni od dnia w którym dostałeś lampy.

Mam nadzieje że przy regulacji diagnosta zaczął zabawę od śruby środkowej (tam gdzie ma być silnik) i dał ją na 50% wysunięcia a potem dopiero regulował całą resztę, bo inaczej to się tego nie ustawi. Należy też pamiętać że linia odcięcia w tego typu lampach nigdy nie jest ostra i zawsze jest rozmyta. tylko w soczewce masz żyletę.

EDIT

Żaden obrazek nie działa.



Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: ArkY » czw lut 03, 2011 12:22

Generalnie to więcej marudził niż regulował. Nie bardzo rozumiem o której śrubie piszesz, ze powinna być 50% wysunięta przed regulacją.. tam gdzie ma być silnik jest silnik i nie bardzo można to regulować - ustawienia z tego co wiem robi się na pozycji pokrętła w kabinie "0". Regulował tylko dwoma górnymi.
A ze zwrotem nie bardzo mam czas się już bawić, pojutrze ruszam w trasę do Austrii... może po przyjeździe zawalczę jeśli faktycznie okaże się że są wadliwe.

U mnie obrazki wyświetlają się normalnie, ale wrzucam inne linki do nich:
http://postimage.org/image/244o7g5qc/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://postimage.org/image/244puzi84/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://postimage.org/image/244t6277o/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Jakie lampy na przód do Golfa 3

Post autor: skaktus » czw lut 03, 2011 12:45

Prawa lampa jest za nisko. Nie wiem jakim cudem ten pan ustawiał lampy i na czym się wzorował. Ani tutaj nie ma wyznaczonych kątów ani odległości ani wzorcowego ustawienia na ścianie. Na "kafelkach" to i ja ci bym lampy zrobił jak trzeba. Powinien ustawić lampy tak aby świeciły przed auto a nie na boki tj prawo lub lewo. Powinien tez ustawić je zgodnie z książką tj 15 st "w dół" tak aby nie oślepiały. Z reflektorów które masz ostrzejszej linii odcięcia nie uzyskasz.

Jak ja ustawiałem światła, gość miał planszę, z rozrysowanymi ustawieniami linii odcięcia itp i do nich dopasowywał światła, po czym sprawdzał jak się zachowuję przy sterowaniu z kabiny, czy się nie blokują itp. Dopiero po tym pozwalał jechać. Koszt to 10 zł od lampy.

Lampy reguluję zawsze przy wysunięciu silnika na 50 % a nie na zero, tka bynajmniej ja robię. Dzięki temu w zależności od obciążenia przodu auta lub tyłu mogę podnosić lub opuszczać lampy a nie tylko podnosić lub tylko opuszczać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: Paweł Marek » czw lut 03, 2011 21:53

Tak czy inaczej przebieg granicy światło cień wskazuje że to ogromny szajs. Nawet tanie Depo są o wiele lepsze, zwracaj jeśli tylko możesz .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: ArkY » pt lut 04, 2011 15:13

Byłem zrobić jeszcze zbieżność na tej samej stacji diagnostycznej (nr ZS/026/P), był inny diagnosta (sprawiał wrażenie bardziej ogarniętego) i stwierdził, że jest prawidłowo... Już sam nie wiem, może nie jest tak źle? Tak jak pisałem wcześniej dla mnie jest lepiej niż było. Na szybkiego znalazłem taką planszę
Obrazek na stronce http://www.fiatuno.pl/fiatuno,1,377.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Mniej więcej się zgadza... Nie oczekuje żeby lampy po 70zł były idealne, ale tylko chcę wiedzieć czy nie mają poważnej wady...
Porównam to co mam u mnie z tym jak świeci w autach o podobnej klasie i napisze jeszcze, ale to po powrocie za tydzień najszybciej.



Awatar użytkownika
matiz_1990
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 249
Rejestracja: śr cze 03, 2009 17:18
Lokalizacja: Rzeszów

Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: matiz_1990 » pt lut 04, 2011 16:33

Heh i wiedzę, że trafiłeś jak ja :? u mnie też tej jedna nie da rady wyregulować i pupa... Na szczęście świeci niżej przez co nie oślepiam innych ale i tak to nie to samo co na poprzednich niestety... A kolega mi gadał żebym szukał używek :jezor: to nie, ja byłem mądrzejszy he he :bigok:


Golf III 1.9 TDI 1Z :D Mroczny Parchu;)

Awatar użytkownika
ArkY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt lut 18, 2005 14:04
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: ArkY » pt lut 04, 2011 17:54

U mnie w końcu zaczęła działać regulacja - wyjąłem lampę, zdjąłem pokrywkę i zacząłem manipulować w środku zaczepem lustra na siłę kręcąc przy tym pokrętłem i jakoś zaskoczyła. Teraz muszę stwierdzić czy z tym co się udało wyregulować da się jeździć w miarę komfortowo.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: Jakie lampy na przód do Golfa 3 [TYC-wadliwe?]

Post autor: skaktus » pt lut 04, 2011 18:46

Paweł Marek pisze:Tak czy inaczej przebieg granicy światło cień wskazuje że to ogromny szajs. Nawet tanie Depo są o wiele lepsze, zwracaj jeśli tylko możesz .
Mam DEPO na H4 do MK3 i to było gorzej niż szajs bo to w ogóle nie miało linii odcięcia tylko plamę na mijania i drogowych różnicy nie było.

Kolego, zwracaj lampy, albo te TYCe to taka kupa albo jakieś odrzuty masz, być może tłumaczy to cena - na allegro komplet już za 130 zł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości