centralny zamyka a nie otwiera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daworz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 293
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:16
Lokalizacja: Sędziszów Młp.

centralny zamyka a nie otwiera

Post autor: daworz » wt lut 01, 2011 16:03

Kurczę pasowało by jeszcze żebyś podał mi jakiś symbol tego jaka to firma jest i czy to jest oryginalne VW czy jakaś dokładka. A druga sprawa to zrób zdjęcie wiązki którą podpinasz w ten domek i napisz mi mniej więcej w którą stronę lub gdzie one idą.

Zrób zdjęcia tej płytki tak z jednej i drugiej strony tylko w dobrej jakości i wyślij mi je na e-mail daworz@wp.pl bo na tych nie wiele widać a coś mi się tam dziwnego widzi tak jak by jakaś rdza na ścieżce. opisz to dokładniej.


VW GOLF II 1.6 GTD
OPEL VECTRA A 2.0 115KM
VW GOLF III 1.6 PB+LPG

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

centralny zamyka a nie otwiera

Post autor: Paweł Marek » wt lut 01, 2011 19:46

adi791, może podejdź do tego w ten sposób: do otwierania centrala w instalacji samochodu służy kabel zielony (albo zielono czerwony jeśli np przy drzwiach jest podłączone. Więc odnajdź kabel z tego sterownika który jest podpięty do kabla otwierającego, i sprawdź czy pojawia się na nim impuls plusowy po naciśnięciu pilota na otwieranie. Przy czym ze sterowniak może to być impuls masowy, wówczas po drodze na tym kablu bedzie jeszcze przekaźnik - tzw przerzutnik i on też mógł się zwalić. Jesli brak tego impulsu na kablu ze sterownika to możesz go wywalić to się nie opłaca naprawiać, kupisz nowy a założenie będzie proste bo kable sa wyprowadzone.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adi791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 08, 2010 20:39

centralny zamyka a nie otwiera

Post autor: adi791 » śr lut 02, 2011 23:47

jest to dokładka AMT starsza wersja inferno.ok wywale go ale co moge kupic by pasowalo bez przeróbki?mam jakis alarm umiwersalny kupiony na allegro musialbym zrobic fote i wyslac go wam.koledzy wielkie dzieki za pomoc wielkie ukłony



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

centralny zamyka a nie otwiera

Post autor: Paweł Marek » czw lut 03, 2011 21:58

to znaczy bez przeróbki musiałbyś kupić taki żeby wtyczka pasowała a to będzie ciężko ocenić. Mam na myśli to że kable dochodzące do sterownika obecnego alarmu bez większego problemu wepnie się w nowy sterownik. Trzeba jednak umieć zdiagnozować który kabel jest od czego wystarczy miernik schemat alarmu i trochę umiejętności. A co do marki - w tych niskich granicach cenowych z tego co widać na allegro spokojnie możesz wybrać taki żeby ci się pilot podobał. Usterki są rzadkie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości