Kolejny problem z zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rafalpg » ndz sty 30, 2011 14:57

Następny problem to ,że nie mogę zamknąć zamka od kierowcy, po przekręceniu w prawo nie zmyka nawet ten rygiel nie idzie w dół a jak dam na środek to słychać jak ma się otwierać a następnie otwierają się wszystkie szyby nawet po wyciągnięciu kluczyka w pozycji środkowej. Kluczyk przekręcę o 45 stopni w prawo i nic a od pasażera gdy przekręcam tylko zamek w lewych drzwiach reaguje jak chcę zamknąć nic więcej. Byłem teraz jeszcze obserwować i jak sa otwarte drzwi to nie wcisnę rygla, jak siedzie w środku i daje mu zamknij wszystkie to jest ok, a jak wyszedłem to zaczął działać :goof: Następnie po paru razach znowu przestał działać. Czytałem parę postów ale nic nie było opisane jak zamek przekręcę 45 stopni w prawo (a w lewo się nie da) i się nie zmyka a jak jest w pozycji środkowej to się otwiera (słychać siłowniki) i szyby się otwierają. Może to być wina mikro styku bo wczoraj podczas jazdy parę razy mi światło w podsufitce zaświeciło i jak czasnołem drzwiami kierowcy to zgasło i tak parę razy? Jak nie działa to od strony pasażera też nie mogę zamknąć wszystkich tylko pasażera a reszta nie chodzi ???? Muszę ręcznie zamykać i dodatkowo wyjąłem żarówkę z lampki w drzwiach bo sam się zapalała ?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: stonefree » ndz sty 30, 2011 21:30

Problem z zamykaniem wyglada na mechaniczny,ponieważ drzwi kierowcy powinny sie otwierać bez udziału centralnego zamka. Spróbuj zatrzasnąć zamek przy otwartych drzwiach przekręcając zapadkę, która zachepia o ucho na słupku i sprawdź czy lampka gaśnie i czy kluczykiem da się zamknąć. Jeżeli nie, proponuję ci wyjąć wkładkę , tzn. wykręcić o 12 obrotów śrubę na torx i wyjąć wkładkę, a następnie przy zamkniętych drzwiach spróbować zamykać śrubokretem , wkładając go w miejsce, gdzie wchodzi płetwa wkładki . Natomiast zapalona lampka, ( oswietlenie kabiny też się włącza? ) to albo uszkodzony mikrostyk albo zwarcie na przewodach.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rafalpg » ndz sty 30, 2011 23:04

stonefree, nie rozumiem tego co ma zrobić "Spróbuj zatrzasnąć zamek przy otwartych drzwiach przekręcając zapadkę, która zaczepia o ucho na słupku i sprawdź czy lampka gaśnie i czy kluczykiem da się zamknąć." Przy otwartych drzwiach nie da się rygla wcisnąć dopiero jak zamknę drzwi. A jak chce otworzyć to często jest tak że otwierają mi się szyby nim wyjmę kluczyk a bębenek nie będzie w pozycji środkowej(słychać przy tym centralny jak chce otworzyć i widać ruch rygi-elków) Jutro sprawdzę to wiosełko. A pro po światła to wyjąłem z drzwi żarówkę a światło w posufitce wyłączyłem bo jak są zamknięte to cały czas się świeci w pozycji na otwieranie drzwi nawet jak przekręce kluczyk czy zpalę samochód.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: martinezz123 » pn sty 31, 2011 11:00

stonefree, nie rozumiem tego co ma zrobić "Spróbuj zatrzasnąć zamek przy otwartych drzwiach przekręcając zapadkę, która zaczepia o ucho na słupku i sprawdź czy lampka gaśnie i czy kluczykiem da się zamknąć."

kolega napisał żebyś otworzył drzwi na oścież tak jak byś chciał wsiąść do auta i palcem zamknij tą część z boku drzwi ( tą co się rygluje kiedy trzaśniesz drzwiami ) :) oczywiście na dwa razy , bo ona ma tam dwa przeskoki .


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rafalpg » pn sty 31, 2011 17:21

Witam otworzyłem dzisiaj drzwi ale światełko nie zgasło jak zamknąłem tą zapadkę z boku drzwi, a pro po wyjęcia wkładki to wygląda tak Obrazek
Spraw się ma tak ,że jak włożę śrubokręt w to miejsce to zamek się zamyka ale tylko drzwi kierowcy. Po wyjęciu nasmarowania go WD40 bo się trochę zacina dalej problem pozostał tak jakby ta płetwa nie przekręcał się do końca, (jak chcę otworzyć to słychać zamki, szyby też się zasuwają jak przytrzymam, słychać nawet mikro-styki jak chodzą) i nie mogła się przekręcić w tym gnieździ w środku. Jak miałem go wyjętego to też nie chciała się przekręcić dopiero go ustawiłem żeby chodził w granicy 180 stopni. Czy to wina wkładki czy coś jeszcze innego? I ma pytanie dlaczego nie da się zamknąć wszystkich drzwi od strony pasażera tylko da się d kierowcy bo ta jest master sterownik?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: stonefree » pn sty 31, 2011 18:14

rafalpg pisze:Czy to wina wkładki czy coś jeszcze innego?
Teraz weź wyjętą wkładke, wyjmij pierścień zabezpieczający i wyciągnij część z płetwą, a następnie włóż kluczyk i wyjmij z obudowy bębenek zamka. Obejrzyj mosiężne blaszki, sprawdź, czy chowają się po włożeniu kluczyka, a jeżeli nie - przypiłuj je pilnikiem.Następnie oczyść bebenek i otwór wkładki w który wchodzi i nasmaruj wazeliną techniczną, a potem włóż i sprawdź czy działa w drzwiach.
rafalpg pisze:dlaczego nie da się zamknąć wszystkich drzwi od strony pasażera
Tutaj pewnie poszły luty w zamku od strony pasażera.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rafalpg » pn sty 31, 2011 19:08

Czy tulejka ma się swobodnie obracać na tych zapadkach z włożonym kluczykiem, bo one delikatnie wystają i je właśnie piłuje ale się chowają.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: stonefree » pn sty 31, 2011 20:44

rafalpg pisze:one delikatnie wystają
Z włożonym kluczykiem mają być na równo z bębenkiem, inaczej będą haczyć.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rafalpg » pn sty 31, 2011 21:30

Więc z tego co zauważyłem wszystko zależy od położenia tego wiosełka mam z tym problem :grrr: (skleję chyba poxlina), jak zaczepić tą sprężynę (ma odpijać zamek bo nie pamiętam) jak ustawie tak aby w pozycji środkowej wiosełko to jak przekręcę w prawo o 90 stopni później w lewo z pozycji środkowej i znowu w prawo to wiosełko już obraca się tylko o jakieś 45 stopni. Nie wiem co źle robię ale daje sobie na dziś spokój bo mrozik złapał. A jak to zaczęło na chwile chodzić to nawet drzwi pasażera zamykają wszystkie zamki i światło nawet zgasło ale nie świeci w drzwiach kierowcy. Na razie chodzi a jak nie chce to otwieram z pozycji środkowej w lewo ile się da aż czuje opór i później w prawo i się zamyka, choć rygiel nie dokończa się chow w drzwiach kierowcy.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
rumunz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 04, 2011 15:01

Kolejny problem z zamkiem

Post autor: rumunz » sob lut 05, 2011 14:24

koledzy mam problem z montażem siłowników w dzwiach od centralki tzn gdzie i jak je zamontować z góry dziekuje za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 82 gości