Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: luukasz9 » sob sty 29, 2011 16:08

Witam

Ostatnim czasy wymieniłem czujnik temperatury (4-piny) w moim mk 4 1,8 125 km auto posiada klime , ten który daje informacje na licznik i do komputera . Sprzedawca sprawdzając u siebie w katalogu dał mi czujnik firmy fae czarna wtyczka wymieniłem go lecz póżniej okazało się , że orginalny miał wtyczkę czarną i gdy znowu pojechałem do sklepu okazało się , że po numerach orginału jest to inny czujnik . Temperatura na liczniku według mnie jest ok . W związku z tym mam pytanie czy może się coś dziać z autem w tym przypadku...?..proszę o pomoc .

pozdrawiam



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: wojtas46 » sob sty 29, 2011 16:53

Jeśli jest oki to nie ma sprawy , rozumiem że chodzi o temperaturę zewnętrzną powietrza , jak dobrze pokazuje wartości temperatury zewnętrznej to można zostawić . Na autko nie ma to żadnego wpływu



luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: luukasz9 » sob sty 29, 2011 17:01

Chodzi o czujnik temperatury cieczy chłodzącej .



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: wojtas46 » sob sty 29, 2011 17:25

A to inna bajka ale jeśli na zegarze po nagrzaniu silnika trzyma 90st. wskazówka nie lata , autko nie pali więcej , silnik równo pracuje to pozostaje tylko jeżdzić no i obserwować wskazania dokładnie przez pewien czas . Jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni , to ten czujnik jest jak najbardziej oki



luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: luukasz9 » sob sty 29, 2011 17:58

A za co dokładnie odpowiada ten czujnik..jakie ma zadania ?..czy steruje on też wentylatorem od klimy i na chłodnicy,,,boje się że przegrzeje auto...:(..proszę o pomoc

dzięki



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: wojtas46 » sob sty 29, 2011 19:08

Nie ma nic wspólnego z klimą , więcej ze składem mieszanki , jak pisałem jeśli autko chodzi dobrze to nie ma problema



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Re: Źle dobrany czujnik temperatury cieczy

Post autor: zikr6 » sob sty 29, 2011 19:13

luukasz9 pisze:A za co dokładnie odpowiada ten czujnik..jakie ma zadania ?..czy steruje on też wentylatorem od klimy i na chłodnicy,,,boje się że przegrzeje auto...:(..proszę o pomoc

dzięki
Odpowiada za temperaturę pokazywaną w zegarach i przekazuje dane do komputera.Nie ma nic wspólnego z klimą ani z wentylatorami(za nie odpowiadają czujnik w chłodnicy i sterownik wentylatorów -klima)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości