Zamek centralny - błąd 00930

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » wt wrz 28, 2010 01:02

Witam.

Otóż mam problem z centralnym zamkiem. Historia zaczęła się od tego iż zamierzałem wymontować dokładany alarm - powrócić do oryginału (przy okazji zmiana klucza na scyzoryk).

Operacja zaczęła się od wymiany siłownika w drzwiach kierowcy (uwalony mikrostyk - centralny nie reagował na przekręcenie klucza w pozycję zamknij, lecz drzwi kierowcy się zamykały).
Siłownik został wymieniony - wszystko wróciło do normy. Zabrałem się za demontaż alarmu (zakładanego przez dwóch fachowców... :kac: tragedia) lecz dzoszedłem co do czego i calutki alarm włącznie z każdym najmniejszym kabelkiem wywędrował z auta.
Nowy klucz został zgrany z centralnym zamkiem i wszystko było ok poza jednym szczegółem gdy chciałem zamknąć auto od środka (przyciskiem) lewe tylne drzwi ryglowały się i odbijały w pozycję otwarte (nie zawsze, czasem było ok).
Niewiele myśląc obstawiłem mikrostyk w zamku, zamek rozebrałem przelutowałem wszystko co się dało, lecz po tej operacji drzwi już w ogóle nie chciały się zamknąć poprawnie - zawsze odbijały.
Postanowiłem zakupić nowy siłownik zamka i pozbawić się problemu. Po wymianie zamka na nowy stała się rzecz bardzo dziwna: zamykając auto z zewnątrz, zamek ten jak by nie domykał do końca (w efekcie czego drzwi są otwarte), po ponownym zamknięciu drzwi te zamykają się lecz auto nie mruga awaryjnymi ani nie mruga dedlock, gdy naciskam przycisk zamknięcia po raz trzeci tylko w tym właśnie zamku słychać jakąś reakcję i auto mruga awaryjnymi oraz miga dioda deadlocka, z kolei zamek ten otwiera się normalnie.

Po podłączeniu do Vaga:

00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222): Implausible Signal

Golf IV 98r.
Auto wyposażone w:
- centralny zamek
- 4x el. szyby
- szyberdach
- grzane lusterka

Ja osobiście obstawiam przerwę na przewodach gdzieś, lecz czekam na wasze sugestię i porady a żebym nie musiał rozbierać pół samochodu.

Bardzo proszę o zainteresowanie się moim problem będę bardzo wdzięczny :pub:
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2011 00:14 przez dn501, łącznie zmieniany 1 raz.



brynol
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 949
Rejestracja: ndz cze 29, 2008 22:45
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: brynol » wt wrz 28, 2010 06:49

Mechanizm zamka centralnego, drzwi tylne lewe-F222
i tym sie przyjrzyj.
sprawdz czy dochodzi napiecie do silownikow, bo tam chyba juz pompki jak w mk3 nie ma.
jak napiecie dochodzi to problem z silownikiem, jak nie dochodzi to przewod przerwany


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/313741.html][img]http://images.spritmonitor.de/313741.png[/img][/url]

Mój Mk3 :P
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=246130

Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » wt wrz 28, 2010 18:45

brynol, w IV są siłowniki elektryczne. Wiem że muszę posprawdzać tylko nie mam pojęcia od czego zacząć tam jest pełno przewodów, wiem że od siłownika idzie wiązka do modułu drzwi a później do komfortu.
Ale jak się konkretnie za to zabrać?
Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat tej instalacji? schematy? Albo może ktoś już miał podobny problem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Qto » wt wrz 28, 2010 18:51

dn501 pisze:Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat tej instalacji? schematy?
daj mejla na PW...i powoli zabieraj się za rozbiórkę drzwi jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś



Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » wt wrz 28, 2010 19:20

Qto, pw poszło, drzwi rozbierałem i to nie raz :food:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Qto » wt wrz 28, 2010 20:49

dn501 pisze:drzwi rozbierałem i to nie raz :food:
To działaj, schemacik masz na mejlu :)



bartek_ostr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 00:27
Lokalizacja: Ostróda
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: bartek_ostr » śr wrz 29, 2010 13:30

Kolego dn501, daj znać jak już sie pozbędziesz problemu, bo ja mam identyczną sytuację tylko z drzwiami pasażera. Zamek się zamyka, ale nie rygluje pasażera i awaryjki nie mrugają. Dopiero tak jak u ciebie po 2. naciśnięciu pilota słychać jak te jedne drzwi sie "doryglowują", po 3. naciśnięciu pilota już słychać wszystkie drzwi i mrugaja awaryjki... Dopiero wtedy odchodzę od auta :)


Uniden PRO 520xl + President Iowa na uchwycie SF-40

Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » śr wrz 29, 2010 23:20

Qto, dzięki za schematy :pub:

A więc tak posiedziałem trochę na schematami i doszedłem że wszystkie 4 drzwi są połączone z modułem komfortu tylko wspólną linią CAN (czyli dwa kabelki H i L)

Dołączam schemat z moimi opisami i proszę o sprawdzenie moich wniosków :grin:

Obrazek

Jeśli ktoś wie to proszę o podpowiedź jak diagnozować taką linie CAN bo nie mam pojęcia z czym to się je i nie chce nic schrzanić.



friday junior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 02, 2008 23:19
Lokalizacja: Kostrzyn

Podpinam pytanie

Post autor: friday junior » wt paź 19, 2010 17:17

Witam!!!
Chcę się dostać do centralnego zamka prawe tylne drzwi Golf IV. Wydaje mi się że trzeba wyjąć szybę ( jak to jest w przypadku przednich ) i właśnie na tym etapie się zatrzymałem. Widzę tam jakieś dwa kołeczki. Za pomoc z góry dzięki :kwiat:



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: seebst » wt paź 19, 2010 17:42

Te dwa kołeczki właśnie musisz wyciągnąć, najlepiej je wybić (jeden w drugim jest), i wtedy będziesz mógł ściągnąć całkowicie tą blachę. Natomiast, żeby szyba całkowicie i bez żadnych oporów wyszła, będziesz musiał odkręcić ten mały trójkąt co pomiędzy dwiema szybami się znajduje, wyciągnąć tą uszczelkę co na drzwiach jest wciśnięta (to, na czym u góry trzyma się boczek) i to w zasadzie tyle, co by szybę wyciągnąć. A później już tylko odkręcić zamek, ściągnąć wszystkie linki, troszkę pogimnastykować rękoma i zamek powinien wyjść. Przerabiałem temat całkiem niedawno, ogólnie roboty w ciul, więcej rozbebeszania niż to wszystko warte, ale jakoś z wielkim trudem poszło. I powiem Ci jeszcze jedną rzecz... Jak masz zamek z Passata to lepiej go nie zakładaj - szukaj typowo od bory/golfa - sam zamek może i pasuje, ale będziesz musiał przełożyć linkę od klamki, bo jest dłuższa, i linkę od klameczki w boczku no i to mocowanie na trzy kołeczki rozporowe, co przy tej blasze wciśnięte są (passat ma na dwa kołki i prosto, a bora/golf ma zakrzywione pod kątem i na trzy bolce. Pozdro i powodzenia przy operacji :D



Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » pt sty 28, 2011 00:28

Witam i przepraszam ze odgrzewam. Do tej pory nie poradziłem sobie z problemem mojego zamka, a definitywnie chce miec to z glowy bo juz mnie to bardzo denerwuje.
Może jest to wina zlego kodowania modulu komfortu? Czy jest mozliwosc zeby modul sam zmienil sobie kodowanie?

Proszę o jakąkolwiek pomoc, jest to dla mnie bardzo wazne.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: guziolek » pt sty 28, 2011 10:30

A robiłeś cos z tym zamkiem w lewych tylnych drzwiach, z tego co czytałem to prawe tylne naprawiałeś, a lewe wywalały błąd "niemożliwy sygnał"



Awatar użytkownika
dn501
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 00:38
Lokalizacja: Warszawa

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: dn501 » sob sty 29, 2011 00:16

Oczywiście chodzi o drzwi lewe tylne w których był wymieniany siłownik zamka, wkradł się błąd, poprawione.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Zamek centralny - błąd 00930

Post autor: Waqa » czw lut 03, 2011 18:10

dn501 poradziłeś sobie z tym zamkiem?? mam identyczne objawy i kod bledu (00930) z wyjątkiem tego ze kierunki migają mi po pierwszym naciśnięciu centralnego,a dedlock odpala się już po drugim, ale muszę chwile odczekać. tak samo jak Tobie przy zamknięciu ze środka rygiel odbija.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości