Domykanie szyb z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Domykanie szyb z pilota

Post autor: rb.k » sob sty 08, 2011 20:23

Witam wiem , że było dużo na ten temat ale nurtuje mnie jeden problem? Otóż ze 4 lata do tyłu montowałem alarm do swojego golfa i z powodu dodatkowych kosztów odmówiłem dołożenia modułu z funkcją domykania szyb z pilota. Po kilku latach stwierdziłem jednak że może coś takiego sobie założę. [tu moje pytanie co muszę dokupić i co zrobic? Alarm montowany na własną rękę przez jakiegoś elektromechanika z którym już nie mam kontaktu, oczywiście nie oryginalny. Za żadne skarby nie mogę doszukać się nazwy( firmy) alarmu ale jest on podłączony do centralnego zamka i świateł awaryjnych, posiada funkcje panick i ma dodatkowe czujniki. Co do auta to mk4 moduł komfortu 1J0 959 799 Q , otwiera i zamyka wszystkie szyby po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka. proszę o odpowiedz.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Domykanie szyb z pilota

Post autor: jeryk10 » sob sty 08, 2011 21:41

Znajdz istrukcje do tego alarmu i napewno bendzie opisany kabel w istrukcji do opcji komfort Jezeli nie znajdziesz istrukcji to podjedz do elektryka i niech Ci wyczai w alarmie kabel ktory jest nie podlaczony i niech sprawdzi na nim czy sie pojawia masa 30 sek na czas zamkniecia auta z pilota Moze ten kabel podawac tez plus na 30 sek to trzeba domykanie zrobic przez przekaznik ktory bedzie podawac mase na domykanie Sprawa prosta ale podjedz z tym do elektryka nic nie trzeba dokupywac zadnych modulow


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Domykanie szyb z pilota

Post autor: rb.k » ndz sty 09, 2011 11:29

Dzięki za szybką odpowiedz,będę z tym coś dłubał jak tylko znajdę trochę więcej czasu. W instrukcji jest tylko opis przycisków pilota i nic więcej żadnych schematów elek. Pamiętam tylko, że ten elektromechanik u którego byłem mówił coś, że trzeba dołożyć moduł komfortu aby te szyby domykać z pilota.

Jeszcze jedno pytanie; Czy to napięcie na" niepodłączonym kabelku" mogę sprawdzić sam zwykłym miernikiem i w razie czego gdzie go trzeba podłączyć ?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Domykanie szyb z pilota

Post autor: jeryk10 » ndz sty 09, 2011 12:01

Najlepiej to sprawdzić probówka na 12V a podłączyć trzeba to do kabla z alarmu który zamyka central


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Domykanie szyb z pilota

Post autor: rb.k » ndz sty 09, 2011 13:46

Dzięki może uda mi się to zrobić, jak nie to podjadę do elektryka :pub: dla ciebie za szybką odpowiedz



rb.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 18:52
Lokalizacja: Nowy Sącz

Domykanie szyb z pilota

Post autor: rb.k » sob sty 22, 2011 14:11

Cześć trochę czasu minęło od ostatniego postu ale dopiero dzisiaj znalazłem chwilę czasu i dostałem się do tego alarmu, jest to MAGIC ALARM 440+. Szukałem trochę w google i jednak jest potrzebny dodatkowy moduł do otwierania szyb chyba ,że auto jest w niego wyposażone(przynajmniej tak pisze ). Proszę o jakieś porady co zrobić aby było dobrze i w miarę tanio. Z góry dzięki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości