wskaznik temperatury

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MAGIK2021
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob paź 03, 2009 13:52
Lokalizacja: grudziadz
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: MAGIK2021 » sob gru 18, 2010 15:33

witam koledzy mam golfa 3 1.9 tdi i taki problem a mianowicie wskażnik ktory jest w samochodzie przy obrotomierzu nie pokazuje mi temperatury płynu w chłodnicy czy ktos moze powiedeziec co jest do wymiany ? nie wiem czy terostat jest walniety czy jakis czujnik?? gdy jade wogole sie nie poruszy a z tego co wiem powinien wskazywac 90 stopni prosze o poradę. :otepienie: :otepienie: :otepienie: :otepienie: :otepienie: :otepienie:


MAGIK2021

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: jaszczur » sob gru 18, 2010 15:51

MAGIK2021, wymiana czujnika temperatury płynu chłodzącego nr oryginału357919501 A
1.zaczynamy od osłony
2.odkręcamy korek ze zbiorniczka wyrównawczego
3.wypinamy wtyczkę z czujnika,oraz płaskim śrubokrętem ściągamy zawleczkę zabezpieczającą( w dóŁ) patrz foto powyżej
4.wyciągamy czujnik(ze szczególną ostrożnością na jego uszczelkę-może nam spasc na dół),można podłożyć sobie jakieś naczynie bo wyleci trochę płynu ok 1 l
5.wkładamy nowy czujnik zakładamy zawleczkę,wpinamy wtykę dolewamy płynu chłodzącego do pośredniej pozycji max/min,zakręcamy korek ze zbiorniczka i odpalamy auto zagrzewąjac go do temp roboczej 90 st,po sprawdzeniu czy nie ma wycieków i ostygnieciu motoru,zakładamy oslone i patrzymy na zbiorniczek wyrówwnawczy w celu uzupełnienia płynu(jesli zajdzie taka potrzeba)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: Qto » sob gru 18, 2010 16:34

prefiks....



Awatar użytkownika
kulbiks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob lis 15, 2008 16:10
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: kulbiks » pt sty 21, 2011 19:43

mam problem, wymieniałem ostatnio czujnik temp... wyciągnąłem gnojka- czarny z żółtą kropą, do sklepu z nim a tam facet sprzedał mi cały zielony twierdząc, że są one zamienne- czy to prawda??? bo po zamontowaniu kompletnie nic mi nie pokazuje (temperatury) :crazy:

No chyba, że czujnik temperatury też trzeba adaptować?? :chytry:


prędkość jest Bogiem, szybkość nałogiem, muza zabawą a motor podstawą...

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: jaszczur » sob sty 22, 2011 10:35

kulbiks, zamienne są owszem ale na żólty niebieski,czarny



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

wskaznik temperatury

Post autor: Qto » sob sty 22, 2011 12:59

kulbiks, temat o MK3 a pewnie pytasz o MK4 ?? Zdejmij wtyczkę z czujnika i piny 1 oraz 3 połącz rezystorem ok 200 Ohm...i zobacz czy wskaźnik na zegarach ruszy...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości