niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: Aivars » pt sty 21, 2011 02:02

Witam,

Mam taki problem w swoim mk3. Szukajac na forum znalazlem, ze inni tez mieli podobny problem, jednak nie taki sam jak moj. Chodzi o to, ze gdy przelacze dzwignie wycieraczek na dol, to sie nie wlaczaja. Golfa kupilem pare miesiecy temu i czasem wycieraczki dzialaly na tym dolnym biegu, ale stopniowo coraz rzadziej, az teraz w ogole nie dzialaja. Inny objaw jest taki, ze gdy nacisne spryskiwacz przedniej szyby, to wycieraczki sie rowniez nie wlaczaja. Pozostale 'szybsze' biegi dzialaja normalnie. Mial ktos moze taki sam problem? Pozdro!


ain't low enough.

youngdee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 12:17

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: youngdee » pt sty 21, 2011 13:45

może to przełącznik



Awatar użytkownika
juro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: ndz sty 04, 2009 15:32
Lokalizacja: Żębocin, KrakóVW
Kontakt:

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: juro » sob sty 22, 2011 15:32

Za czasowe działanie wycieraczek odpowiada przekaźnik sprawdź go jeżeli nie to demontuj przełącznik przy kierownicy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: Paweł Marek » sob sty 22, 2011 20:43

Aivars pisze:ze gdy nacisne spryskiwacz przedniej szyby
a on działa?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Aivars
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pn wrz 13, 2010 23:02
Lokalizacja: okolice miastastumostów

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: Aivars » wt sty 25, 2011 20:38

Dziekuje za odpowiedzi :) Tak, spryskiwacz dziala normalnie, ale wycieraczki nie wlaczaja sie automatycznie. Sprawdze przekaznik i dam znac jak najszybciej :bigok:


ain't low enough.

Awatar użytkownika
ziiksd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 18, 2010 12:45
Lokalizacja: Ostrołęka

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: ziiksd » pt sty 28, 2011 16:44

Siema miałem ten sam problem juz wiem chyba wszystko na ten temat sprawdzić przekaźnik możesz ale mała szansa ze to przekaźnik bo on jest tylko od czasówek(automatycznych) a pierwszy bieg juz nie ,problem tkwi w manetkach musisz je wyjac i rozebrać i przeczyścić bo jest tam pełno smaru i sufu mi pomogło działa wszystko ale i tak nowe z czasem muszę kupić bo juz maja 19 lat i raz na 20 włączeń nie działają ale potem juz tak .A i pewna uwaga jak będziesz je rozbierał to uważaj na taka sprężynę w ktorej jest śruba ciężko potem ja wlazyc z powrotem i te blaszki w niej nie pogub. Pozdro (nie denerwuj sie jak potem cos będzie nie działać bo tam trzeba odpowiednio ta srubke wkręcić bo jak za bardzo to spryskiwacze caly czas beda włączone wiec wkładaj i podłączaj i nie skręcaj na stale puki wszystko działać nie będzie) :pub:



divi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 17:44
Lokalizacja: łódź

niedziałający 1 bieg wycieraczek i 'automat'

Post autor: divi » pt sty 28, 2011 22:26

sprawdź, też przewody przy samym silniku wycieraczek.
miałe ten sam problem i okazało się, że jeden z przewodów pękł ze starości. po zlutowaniu chodziło jak nowe :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości