Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TjxDD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 29, 2010 01:08

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: TjxDD » pt sty 21, 2011 13:12

Witam :)

Przeszukiwałem to forum i nie tylko i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój pierwszy problem :(
Mianowicie chcialbym sie od was dowiedziec dlaczego lampka sufitowa w moim golfiku świeci tylko jak włacze ja mechanicznie tj. jak przełacze przycisk na wlaczony (wtedy lampka jest wlaczona niezaleznie do tego czy drzwi sa otwarte czy nie). A ja chcialbym zrobic tak ze jak drzwi otworze to lampka bedzie swiecic a jak je zgasne to ona tez zgasnie. Narazie zadnych ukladow sciemniajacych i opozniajacych. Nic z tych rzeczy tylko zeby jak otworze drzwi to sie zapalila. Pomozcie mi bo nie wiem gdzie tego szukac i jak rozwiazac moj problem :|

Mój drugi problem to trzecie swiatlo stopu. Problem dosc blachy ale skoro juz zakladam nowy temat to mozecie wypowiedziec sie na ten temat tez :)
Moje pytanie jest takie: Dlaczego poprostu nie swieci ??? dusze hamulec i swiatla stopu w lampach tylnich sa a w lotce na klapie od bagaznika nie :/

Ostatnie pytanko to takie ze nie swieci mi swiatlo cofania. Wiem ze to czujnik bo wymienilem i swiecily :) Ale tylko 2 dni :/ i znowu wiem ze to czujnik bo wyciagnalem wtyczke zlaczylem kabelki i swiatlo sie zapala :) Problem jest taki ze dlaczego prawie od razu po wymianie czujnika padl znowu (wlasciwie byla to wymiana calej skrzyni wiec czujnik nie byl nowy) ale inna skrzynia i problem znowu ten sam.

Prosze o pomoc :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: stonefree » pt sty 21, 2011 20:50

A ja zadam zasadnicze pytanie: co to za samochód? :)



TjxDD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 29, 2010 01:08

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: TjxDD » pt sty 21, 2011 23:34

Tak jak w prefiksie mk3 :D



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: stonefree » sob sty 22, 2011 09:31

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... k3#p547853" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... p#p4609596" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... a#p4344215" onclick="window.open(this.href);return false;



TjxDD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr gru 29, 2010 01:08

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: TjxDD » wt sty 25, 2011 15:59

tak wlasciwie to na moj problem odpowiada tylko drugi temat ten ze swiatlem stopu w spojlerze. Pierwszy tak pobieznie tylko bo jest wyjasnione tylko jak mase sprawdzic i innych mozliwosci nie ma podanych. No a co do swiatla cofania to pisalem wczesniej ze wiem ze czujnik cofania jest do wymiany i pytalem konkretnie o czujnik swiatel cofania (a konkretnie dlaczego zaraz bo wymianie sie zepsul) bezpiecznikow mi nie wywala ani tez nie sa w zadnen sposob spalone tak jak w podanym temacie a i rusznie kostka tez nie wiele daje :|

Jesli ktos bedzie mial jakies inne pomysly to tez prosze :) A Koledze ze linki rowniez dziekuje bo jesli chodzi o swiatlo stopu to to jest to co mnie ineteresowalo tak jakby :)



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Lampka sufitowa, trzecie światło stop i czujnik cofania

Post autor: stonefree » wt sty 25, 2011 20:58

TjxDD pisze:pytalem konkretnie o czujnik swiatel cofania
Jeżeli masz na gwincie czujnika założoną podkładkę uszczelniającą, spróbuj ją wywalić, a czujnik wkręcić na silikon.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 92 gości