piszczacy alarm

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

domel631
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 31, 2010 16:48

piszczacy alarm

Post autor: domel631 » pn sty 17, 2011 16:53

mam dziwny problem otoz otworze drzwi z pilota alarm sie wylacza czyli jest wszystko ok odpale auto i alarm co kilka sekund wlacza sie i wylacza i piszczy (krótki sygnal) od czego to moze byc??
czy to moze byc przyczyną poboru pradu?? dodam ze alternator mi padl a aku mam nowy i zostawiony na nos sie rozladowuje



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

piszczacy alarm

Post autor: Paweł Marek » pn sty 17, 2011 19:07

Ciężko napisać - może niechcący uruchomiłeś funkcję antynapadu (dla wyłączenia na jeden raz trzeba nacisnąć po włączeniu zapłonu ukryty gdzieś tam włącznik - na stałe - patrz instrukcja), albo alarm się zepsuł - naprawa nieopłacalna reszta o montażu jest opisana na forum wielokrotnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

domel631
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 31, 2010 16:48

piszczacy alarm

Post autor: domel631 » pn sty 17, 2011 19:31

o to chodzi ze kolo co mial autko wczesniej namontowal zabezpieczen i odciec zaplonu tyle ze w napad na bank bys zrobil szybciej niz odjechal golfikiem i elektryk nawet nie powiedzial mi od czego to moze byc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

piszczacy alarm

Post autor: Paweł Marek » pn sty 17, 2011 22:49

Tak bywa, ktoś obeznany z instalacją szybko da radę, na razie niekoniecznie baw sie w to samemu bo trochę czasu trzeba na ogarnięcie tematu od początku.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

artzmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 29, 2010 01:04

piszczacy alarm

Post autor: artzmc » wt sty 18, 2011 00:09

Witam. Ja mam jeszcze dziwniejszą historie. Otóż zamknąłem drzwi kluczykiem, zamknęły sie wszystkie oprócz pasażera więc te poprawiłem z pilota. Po 4 godzinach pilot przestał działać i nie mogłem otworzyć nim drzwi więc zrobiłem to kluczykiem tylko problem w tym że załączył sie alarm. Myślałem że padła bateria w pilocie, ale figa!!Co jest grane???? Prosze o pomoc :crazy:



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

piszczacy alarm

Post autor: Bednarus » wt sty 18, 2011 01:37

Sterowanie centralnym zamkiem za pomocą pilota nie jest montowane fabrycznie. To są systemy dokładne później. Może być sam sterownik centralnego, albo dokładany alarm z opcją sterowania centralnym zamkiem. W takim wypadku ciężko powiedzieć, w którym miejscu jest usterka. Liczba producentów takich modułów jest ogromna i każdy ma inną konstrukcję. Najprawdopodobniej wina leży właśnie po stronie modułu zdalnie sterującego centralnym zamkiem. Lecz ciężko powiedzieć co się stało. Mógł się rozkodować pilot. Może tylko problem leży w instalacji i układ ten nie dostaje zasilania, albo nie podaje sygnałów do pompki centralnego zamka. Może uszkodziło się coś wewnątrz tego układu. Zacznij od znalezienia tego ustrojstwa. Potem się pomyśli co dalej.



artzmc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn lis 29, 2010 01:04

piszczacy alarm

Post autor: artzmc » wt sty 18, 2011 23:42

Sam nie wiem co o tym myśleć, ale dziś rano jak zwykle kiedy otworzyłem drzwi zaczął wyć alarm. Rozłączyłem jakąś kostkę przy bezpiecznikach z migającą diodą i alarm ucichł. Po podłączeniu kostki centralny działa!!! Alarm się nie włącza i wszystko jest ok. Ale co t :bigok: o było to niemam pojęcia....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 18 gości