jak podpiąć wtyczkę?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

jak podpiąć wtyczkę?

Post autor: Mike_D » sob sty 15, 2011 17:18

Mam tragiczno-śmieszny problem z wtyczką wiązki przewodów tylnych drzwi :/. Sprawdzałem wiązki w gumowych osłonach pod kątem połamanych przewodów, okazało się że z tyłu jest wtyczka którą przypadkowo wypiąłem - spodziewałem się przewodów wychodzących z słupka, tak jak jest z przodu..

Wtyczka powinna wejść do białego gniazda zaznaczonego na zdjęciu - niestety gniazdo lata "luzem" i przy próbie wepchnięcia wtyczki chowa się w słupku..
Obrazek

Nie ma jak go przytrzymać np. śrubokrętem bo plastikowy kołnierz wtyczki nachodzi z obu stron na obudowę gniazda - jest jakiś sprytny myk na to czy trzeba będzie rozbierać tapicerkę?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

jak podpiąć wtyczkę?

Post autor: Qto » sob sty 15, 2011 17:38

Mike_D pisze:jest jakiś sprytny myk na to czy trzeba będzie rozbierać tapicerkę?
Nie wiem czy w MK3 jest tak samo ale w MK4 tapicerkę ze słupka zdejmuje się w 10s...jak ktoś nie ma wprawy to 30 ;) Jak nie dasz rady przytrzymać sobie tego gniazda kombinerkami czy czymś to po prostu zdejmij tapicerkę...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

jak podpiąć wtyczkę?

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 16, 2011 01:09

tak samo bardzo łatwo się osłonę słupka zdejmuje właściwie niema o czym pisac, potem już dojdziesz co i jak trzeba gniazdo przejręcić i będzie się trzymać, chyba że ma zaczepy połamane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Mike_D
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: wt cze 24, 2008 13:28
Lokalizacja: Poznań

jak podpiąć wtyczkę?

Post autor: Mike_D » pn sty 17, 2011 01:54

Qto i Paweł Marek, dzięki za dobrą podpowiedź i zachęcenie do walki z plastikiem, co prawda nie trwało to 30 sek a raczej 5 min ale udało mi się nie połamać zaczepów więc cierpliwość popłaciła :)/ btw, tą wtyczkę się masakrycznie skręca z gniazdem..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości