Zwarcie ?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

siwy2712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 02:19

Zwarcie ?

Post autor: siwy2712 » ndz sty 09, 2011 02:51

Witam jestem kompletnym laikiem w temacie elektryki lecz mam taki o to problem.

W moim MK4 dzisiaj odpadł mi suwak od podświetlenia znajdującego się nad deska rozdzielczą (ten główny). Gdy próbowałem go wsadzić nagle w podświetleniu błysneło i narobiło takie o to szkody...

nie działa:
- regulacja el. lusterek
- el. szyby
- oświetlenie wewnętrzne auta i lampki w dzwiach
- alarm
- bagażnik się nie otwiera (zamek od bagażnika jest zepsuty więc nie moge go odkluczyć ale po otwarciu przednich dzwi kluczykiem wydaje mi się że powinien się odblokować...)

Więcej usterek póki co nie stwierdziłem. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić co mogło się stać ? podejrzewam że to nie bezpieczniki bo chyba tyle na raz by nie poszło ? Ile mogłaby kosztować naprawa gdyby to okazało się zwarcie ?

z góry dzięki.



Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Zwarcie ?

Post autor: psilos1 » ndz sty 09, 2011 07:17

Cześć ! To na pewno bezpiecznik -kilka dni temu wymieniałem żarówkę w dźwiach i przez nieuwagę spowodowałem zwarcie ,te same objawy co u ciebie .Pomogła wymiana bezpiecznika.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Zwarcie ?

Post autor: Rafał 21 » ndz sty 09, 2011 10:16

siwy2712 pisze:podejrzewam że to nie bezpieczniki bo chyba tyle na raz by nie poszło ? Ile mogłaby kosztować naprawa gdyby to okazało się zwarcie ?
Najgorsze w tym że masz swoje zdanie! :grrr: Pierwsze co to czytać! na forum jest wszystko! http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=198976" onclick="window.open(this.href);return false; http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104575" onclick="window.open(this.href);return false; 2.. Nabyć książkę obsługi http://pu.i.wp.pl/k,MjgyNTM3MDAsNDQ5OTY ... 00x500.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; .. Lub sobie ściągnąć 3.. grzebać w instalacji tylko po zdjęciu klemy - minus z akumulatora . Jest jeszcze 4.. ale nie będę złośliwy :lol: :


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Zwarcie ?

Post autor: katerpi » ndz sty 09, 2011 10:38

Bezpiecznik zchajcowałeś :hmm:
Przeca pierwsze co się robi po mini zwarciu to przeglądnięcie bezbieczników. I pragnę Cię zawiadomić, że do centrala, oświetlenia itp. idzie jeden bezpiecznik :helm: Naprawa nie będzie kosztowna o ile znajdziesz sam skrzynkę bezpieczników :bigok:



siwy2712
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 02:19

Re: Zwarcie ?

Post autor: siwy2712 » ndz sty 09, 2011 13:23

Pomimo drobnych uszczypliwości dziękuję za info :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości