problem z zegarami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luki007
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 178
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:14
Lokalizacja: DLU

problem z zegarami

Post autor: luki007 » sob sty 08, 2011 22:42

Witam
Moj problem dotyczy zegarów a konkretnie nie działa obotomierz , predkosciomierz , wskaznik temp i paliwa oraz MFA...ale! kiedy przekrecam kluczyk w pozycje zaplonu o dziwo licznik działa ale gdy tylko odpale wszystkie wskazowki zegarow spadaja na pozycje 0..zauwazylem ze na odalonym silniku i zaciagnietym ham.recznym kontrolka swieci pulsacyjnie..po zgaszeniu silnika kontrolka ta leciutenko sie żarzy przez okolo 10sek..jeszcze jedno co zauwazylem ze gdy daje na zaplon to radio gra troche głosniej i za chwile zcisza to poprzedniego ustawienia ..
Czyscilem juz cale masy pod maska jakie sa , klemy na aku , podmienialem alternatory , czyscilem slimaka w skrzyni i dalej nic :/
Moze znajdzie sie ktos kto bedzie w stanie mi pomoc , bylbym bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
mara_010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 763
Rejestracja: pt sty 29, 2010 19:42
Lokalizacja: SuVA(G)łki BIEGUN
Kontakt:

problem z zegarami

Post autor: mara_010 » sob sty 08, 2011 23:02

hmm sprawdzałeś kostkę stacyjki? sprawdź cała skrzynkę bezpieczników i przekaźników tam może coś znajdziesz ja miałem takie zachowania przy uszkodzonej kostce oraz przy alternatorze trzeba było u mnie wymienić stabilizator napięcia i wszystko hulało dobrze, następnie może już coś się dziać przy liczniku ale to na koncu bym zostawił


Ruda jest moja :) Zapraszam do tematu :

http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=481691

luki007
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 178
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:14
Lokalizacja: DLU

problem z zegarami

Post autor: luki007 » ndz sty 09, 2011 00:02

kostki nie sprawdzałem..jak ja sprawdzic czy jest dobra? alternator dobry na 100% bo byl podmieniany i 0 zmian..bezpieczniki dobre ...jakis przekaznik odpowiada za licznik?bo cos tyka caly czas...



Djpawssio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 18:18
Lokalizacja: Nowy dwór mazowiecki

problem z zegarami

Post autor: Djpawssio » ndz sty 09, 2011 00:17

Jak coś tyka to wystarczy dotknoć po kolei wszystkich przekaźników palcem i poczujesz który tyka :)



luki007
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 178
Rejestracja: czw sty 06, 2011 12:14
Lokalizacja: DLU

problem z zegarami

Post autor: luki007 » pn sty 10, 2011 14:54

Djpawssio, wydaje mi sie ze to bardziej cyka w zegarach niz w przkeaznikach ale sprawdze to
ma ktos jeszcze jakies pomysly?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości