Problem z podnośnikiem el. szyb

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Problem z podnośnikiem el. szyb

Post autor: Indiosa » sob sty 08, 2011 11:07

Walczę z tą szybą już długi czas. W moim 3-drzwiowym golfie źle pracuje szyba od strony kierowcy. Właśnie zakupiłem nowe prowadnice, bo stare były już zepsute i myślałem, że wszystko będzie ok. Ale nie jest :( Same prowadnice bez szyby rozsuwają się tylko do ok. 3/4 wysokości (z szybą nie przekracza połowy) i odbija je w dół. O co tu chodzi? Silnik działa i wszystko wydaje się być ok. Pomóżcie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z podnośnikiem el. szyb

Post autor: Paweł Marek » sob sty 08, 2011 11:57

Najprawdopodobniej krzywo ustawiłes szybę w uchytach i po natrafieniu na opór cię cofa - tu trzeba pokombinoweać, poluzować oba uchwyty, podnieść szybę do góry i zakręcić tak żeby jej górna krawędź przed dojściem do ramki drzwi była do niej rownolegle.
Mniej prawdopodobne - trzeba ją zaprogramować, to się uda jeśli szyba dochodzi do samej góry kiedy trzymasz cały czas wciśnięty przycisk i jeszcze sekundę przytrzymaj. Przed programowaniem odepnij klemy lu wtyk z drzwi na parę minut.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Indiosa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pn mar 23, 2009 21:52
Lokalizacja: Truskaw

Re: Problem z podnośnikiem el. szyb

Post autor: Indiosa » sob sty 08, 2011 12:21

To by było za proste. Napisałem, że nawet bez szyby prowadnice odbijają.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości