elektryka szaleje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pablo53t7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:14
Lokalizacja: kielce

elektryka szaleje

Post autor: pablo53t7 » pn sty 03, 2011 17:07

witam mam problem z odpaleniem golfa 1,9 td 75 KM .Golf nie był odpalany jakies 3 miesiace .po pierwszej próbie odpalenia rozrusznik chodził lecz silnik nie chciał zaskoczyc przyczyna było w filtrze paliwa bo nie puszczał paliwa do pompy ,po rozwiazaniu tego problemu samochod odpalił pochodził chwile i zgasł .przy nastepnej próbie odpalenia po przekreceniu zapłonu akumulator padł .po naładowaniu akumulatora znowu próba odpalanie znow przekrecenie zapłonu i tu nagle szyby sie zaczeły otwierac , radio sie włączyło po podgrzaniu swiec próbuje odpalic a tu wszystko gasnie i słychac dziwny odgłos typu pstrykniecie ,lub jak y cos wyskoczyło .próbowałem odpalic auto na innym akumulatorze i sytuacja sie powtórzyła.Co moze byc przyczyna takiej sytuacji ?Gdzie trzeba szukac usterki?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

elektryka szaleje

Post autor: stonefree » pn sty 03, 2011 17:19

pablo53t7 pisze:Gdzie trzeba szukac usterki?
Może gruby przewód + przy rozruszniku.albo któraż z klem?Nie grzeje się w tych miejscach, kiedy próbujesz odpalać?



pablo53t7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:14
Lokalizacja: kielce

elektryka szaleje

Post autor: pablo53t7 » pn sty 03, 2011 17:33

Sprawdzałem to niema oznak ze sie cos grzeje ,sprawdzałem tez czy sa całe niema jakich kolwiek przetarc czy pekniec.Nie wiem czy to ma jakis zwiazek ale podobno jak klema (-)"iskrzy" to jest jakis lewy pobór prądu i własnie umnie tak jest.



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

elektryka szaleje

Post autor: evil666 » pn sty 03, 2011 20:02

a mi się wydaje że gdzieś ci masa ucieka, przewodów jest trochę...sprawdź pokolei



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

elektryka szaleje

Post autor: finch » śr sty 05, 2011 18:58

evil666, :pub: dokładnie tak. Masa ucieka, więc standardowa procedura. Klucze i papier w dłoń i jedziesz bracie wszystkie połączenia kabla z nadwoziem i silnikiem, nie zapominając oczywiście o klemie. To samo należy zrobić z drugim kablem no i warto jeszcze tawotem trochę zasmarować i auto powinno ożyć.


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

pablo53t7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 19:14
Lokalizacja: kielce

elektryka szaleje

Post autor: pablo53t7 » śr sty 05, 2011 21:02

witam.Problem znikł a przyczyna było brak masy .Przeleciałęm wszyskie kable masowe podokrecałem i nasmarowałem i problem znikł autko pali na dotyk.Wielkie dzieki za wskazówki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości