Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Amfiprion » śr gru 29, 2010 01:50

Witajcie... mam problem ze światłem wstecznym... MkIII 1.6 Abu

Do puki bezpiecznik się nie przepali to światło jest, pisze do puki dlatego że na próbę wsadziłem bezpiecznik 25A zaczyna się mocno grzać po jakimś czasie... (2-3 minutach) Nawet gdy wsteczny jest nie wrzucony przepala bezpiecznik, nie wiem gdzie mam szukać przyczyny.. śledziłem wiązkę od lamp mniej więcej do progu tylnych drzwi i jest cała...
Może zwierać np czujnik wstecznego??

Jeszcze się zastanawiam czy wsteczny ma powiązany z czymś jeszcze bezpiecznik czy tylko ten bezpiecznik jest na wsteczny....

Wyposażenie to 4 elektryczne szyby, elektryczny szyber, wspomaganie, podgrzewane lusterka i spryskiwacze szyb.

Szyby elektryczne nie działają niestety (poprzecierane wiązki, nie sprawna prowadnica lewej przedniej szyby) ale to chyba nie istotne w tym wątku..

Proszę o jakieś porady..



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Zico63b » śr gru 29, 2010 02:52

NIE WKŁADAĆ CORAZ WIĘKSZYCH BEZPIECZNIKÓW! Lepiej jeździć bez cofania jak bez auta - pożar!
I
Jest istotne, bardzo istotne! Otóż bezpiecznik 14 jest też odpowiedzialny za zasilanie "po kluczyku" (sterowanie) modułów el. szyb w drzwiach. Doraźnie proponuję odchylić tapicerkę na słupkach drzwiowych w rejonie lewej nogi kierowcy i prawej pasażera by dojść do złącza elektrycznego dla drzwi. Są tam wtyczki, które trzeba wypiąć ze złącza (uwaga, mają języczek zatrzaskowy). To odetnie szyby od prądu, prawdopodobnie unieruchomi też centralny zamek - niestety.
Uniknąć tego można dopiero po właściwej naprawie.
Jeśli odpięcie wtyku nic nie da trzeba szukać już centymetr po centymetrze.


A jeszcze wcześniej, na początek, odpiąć wtyk z włącznika cofania - może ma on przebicie? Lub może w przewodach do niego jest zwarcie, gdzieś o skrzynię - popatrzec dokładnie.



Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Amfiprion » śr gru 29, 2010 13:27

Zico63b, Dzięki... bardzo dokładnie naświetliłeś mi ten temat... wiązki w drzwiach mam poszarpane, po prute etc... przymierzam się do ich wymiany... na używane bo nowe wiązki pewnie sporo kosztują...

Zaczęło się tak robić gdy próbowałem naprawić te wiązki... niestety ze skutkiem mizernym... po tym fakcie zaczął palić mi bezpiecznik... Jeszcze zobaczę z odpięciem wtyczki od czujnika cofania... Mam tez problem z impulsatorem prędkości... wyskakuje mi że komp nie ma info o prędkości, przy impulsatorze są 3 przewody... + masa i sygnał... tak mi się wydaje bynajmniej... Czarny przewód (chyba jest to masa) był mocno uszkodzony tzn izolacja była stopiona do tego stanu że zlepiła się z pozostałymi przewodami w wiązce.. teraz się zastanawiam gdzie prawidłowo powinienem ten czarny kabel wlutować...

Po prostu do masy?? nie próbowałem tego robić...


aha jeszcze sprostuje.... pozostałe przewody z wiązki ni były uszkodzone tak mocno a by sprawiały niepokój..



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Zico63b » śr gru 29, 2010 19:07

Czarnego tam raczej nie powinno być.
Czarno-biały pin 1 zasilanie z bezpiecznika 15; Biało-niebieski 2 „impuls – licznik”; i brąz 3 oczywiście jak to w VW – masa. To są kolory fabryczne. Podejrzewam tylko zabrudzenie wiązki, wystarczy przetrzeć szmatką zmoczoną w oleju napędowym, benzynie czy rozpuszczalniku olejnym (nitro nie polecam!) – by kolory ukazały się ze swą pełną krasą!



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: martinezz123 » śr gru 29, 2010 19:11

koledze prawdopodobnie nadpalił się ten kabelek i nie widzi że on jest biało/czarny i na pewno nie jest masą


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Amfiprion » śr gru 29, 2010 19:44

martinezz123, masz racje pewnie tak jest...

Zico63b, jak dojść do tego gdzie wchodzi kostka w skrzynkę od bezpiecznika nr 15??

Jak ostatnio próbowałem do tego dojść to samochodu nie mogłem zgasić ;)



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Zico63b » śr gru 29, 2010 20:29

Znany link:
http://www.a2resource.com/electrical/CE2.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Biały wtyk G2, pin 4

Miło mi, dzięki :piwka:
Ostatnio zmieniony śr gru 29, 2010 21:08 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Amfiprion
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 17:07

Brak światła wstecznego, przepala bezpiecznik...

Post autor: Amfiprion » śr gru 29, 2010 20:55

No to stary... punkcik dla Ciebie za pomoc w rozwiązaniu problemu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości