Problemz el. szybami

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fudik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:05
Lokalizacja: Jaworzno

Problemz el. szybami

Post autor: fudik » śr gru 22, 2010 19:53

Koledzy mam problem z el. szybami, a dokłanie z jedną szybą, od strony pasażera. Szukałem na forum ale takiego przypadku jeszcze nie znalazłem.

Otóz chodzi o to, że szyba pasażera działa tylko wtedy, gdzie otworze/zamkne samochód KLUCZYKIEM. Tzn jest tak ze przychodze rano otwieram auto i szyba działa przez ok 10min, a potem juz jak została tak jest, nie ma reakcji. Wystarczy ze wyciagne kluczyk z stacyjki, zamknę i otworze auto szyba znów działa i tak w kółko można.

Co może być przyczyna tak działającej dziwnie szyby ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problemz el. szybami

Post autor: Paweł Marek » śr gru 22, 2010 20:46

fudik, nie wszystko rozumiem, bo w tym co napisałeś nie ma nic nienormalnego. Po 10 min szyba przestaje działać, chyba że włączysz choć na ułamek sekundy zapłon, albo spowodujesz zadziałanie krańcówki drzwiowej czyli naciśniesz ją palcem albo normalnie otworzysz drzwi. Jeśli czegoś nie zrozumiałem w Twoim opisie to opisz dokładniej - czyli jak do faktu ma się zapalenie silnika czy też samo włączenie zapłonu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fudik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:05
Lokalizacja: Jaworzno

Problemz el. szybami

Post autor: fudik » śr gru 22, 2010 21:41

No własnie o tym nie wspomniałem, bo czy silnik zapalony czy zgaszony, czy zapłon jest czy nie szyba ma to samo. Wiadomo, że gdy nie ma przez jakiś czas zapłonu to szyby się wyłączają, ale gdy go włącze ta szyba pasazera dalej nie działa, pomaga jej tylko otwarcie/zamknięcie samochodu poprzez kluczyk, tak jak by na to miał wpływ centralny.



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Problemz el. szybami

Post autor: roger18sx » śr gru 22, 2010 23:19

ja mam podobnie z szyba pasazera nawet po zmienieniu całego mechanizmu jest prawie tak samo jak wsiadam do auta i włacze zapłon to przez chwile działa ale po kilku chwilach juz nie brak reakcji a po wyłaczeniu zapłonu po kilku chwilach dalej działa a co najgorsze to potrafiła mi przez noc akumulator rozładowac wiec ja odłaczyłem bo w zimie bez niej da sie jezdzic.kable wszystkie wygładaja na dobre poza masowym bo był przelamany kiedys ale polutowałem i dalej tak samo.


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Problemz el. szybami

Post autor: bongo » śr gru 22, 2010 23:21

Bo to może moduł komfortu jest winny,a nie same mechanizmy?



fudik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:05
Lokalizacja: Jaworzno

Problemz el. szybami

Post autor: fudik » śr gru 22, 2010 23:37

A da się w jakiś sposób sprawdzić ten moduł ? I gdzie go znajde ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problemz el. szybami

Post autor: Paweł Marek » czw gru 23, 2010 00:42

nie znajdziesz, niema osobnego. Za komfort odpowiadają "połączone siły" modułu każdej szyby, pomki centrala i silniczka szybra.
Natomiast w tej sytuacji na 90 procent do modułu uszkodzonej szyby nie dochodzi plus po zapłonie, na forum sa schematy, kup miernik i sprawdzaj gdzie się gubi, a zanim to zrobisz odciąg osłonę gumową z wiązki do drzwi i i jeszcze raz szukaj przełamanego kabla (zdaje się czarno-żółty ale nie pamiętam na 100 procent) - to najczęstsza przyczyna. Jeśli nie widać przełamania po prostu musisz miernikiem posprawdzać czy jest plus po zapłonie czy nie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

fudik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:05
Lokalizacja: Jaworzno

Problemz el. szybami

Post autor: fudik » czw gru 23, 2010 12:01

Kable są w porządku, sprawdzłem to juz pare razy. Sprawdzę tym miernikiem czy jest plus po tym zapłonie. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości