podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

chester89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 17:34
Lokalizacja: Wadowice/Kraków

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: chester89 » sob gru 18, 2010 20:16

ostatnio wymieniłem kompa - w dzień po tym auto podczas spokojnej jazdy dostało zmuły jakgdyby nie było paliwa i zdechło..
Że sytuacja się powtarzała już wcześniej pomyślałem że to przekaźnik sterujący pompami (bodajże 67) - wymieniłem..
od tamtej pory zrobiłem 500km i bez problemu az tu dziś w drodze powrotnej z krka 3 razy taka sytuacja - samochód dostaje nagle zmuły jakby jechał bez paliwa, przyredukuje bieg i po chwili (jakies 3-5s) jedzie dalej normalnie.

jakis pomysł co może byc przyczyną?



Awatar użytkownika
kisiel119
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: sob lut 06, 2010 00:31
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: kisiel119 » sob gru 18, 2010 21:54

jaki silnik masz?
ja w swoim nz mialem walniety przeplywomierz. auto chwilowo lapalo mula a gdy wcisnalem sprzeglo to gaslo, i tak jak mowisz kilka sek i dalej gralo...


[img]http://pokazywarka.pl/uua85j/#zdjecie613930[/img]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: Paweł Marek » sob gru 18, 2010 22:04

chester89, regulamin, dopisz dane silnika albo zsyp


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

chester89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 17:34
Lokalizacja: Wadowice/Kraków

Re: podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: chester89 » sob gru 18, 2010 22:23

Paweł Marek pisze:chester89, regulamin, dopisz dane silnika albo zsyp
sory... silnik to właśnie 1.3 NZ

a przepływke otwierałęm i w środku wydaje się ok - nic nie uszkodzone, nie przepalone..
dodam że mam filtr stożkowy na niej (zwykły nie mieścił się za soczewką) ale to chyba nie ma nic do rzeczy..



chester89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: ndz lip 19, 2009 17:34
Lokalizacja: Wadowice/Kraków

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: chester89 » wt gru 21, 2010 17:07

zresetowałem komputer, sprawdziłem szczelność dolotu - nic nie pomaga.. co jakiś czas go zmuli - kontrolki nie zdążą zgasnać



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: Paweł Marek » wt gru 21, 2010 17:57

cieżko lepszą diagnoze postawić póki sie bardziej nie zepsuje. Nie wiadomo nawet czy brakuje iskry czy paliwa. Podmień może przekaźnik od wtrysku 30 bodajże. Winien moze byc tez układ zapłonowy - hall, cewka, kopułka. Na tym etapie pooglądaj wtyczki cewki halla moze tylko jakiś niekontakt. Sterownik w NZ sie nie resetuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mzetz251e
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 20, 2011 20:50

podczas jazdy odcina chwilowo paliwo - przez co?

Post autor: mzetz251e » śr lip 06, 2011 11:55

Panowie odświerzam temat mam bardzo podobny przypadek silnik również 1.3 Nz 91r z tylko u mnie dzieje sięto i podczas jazdy jak i nierza na postoju przekręcam na zapłon i niesłychac takiego charakterystycznego ,,buczenia " (pompka paliwa chyba taki odgłos wydaje niewiem dokładnie co to ) w każdym razie jak słychać ze ,,zabuczy" to odpala ze strzała podczas jazdy jak mi odetnie to na lpg przerzucam i idzie jak trzeba i jak jest tak deszczowo i wilgotno to się częściej objawia . :-(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości