Auto zgasło, dlaczego?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mateu5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 23, 2009 19:20
Lokalizacja: google

Re: Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: mateu5 » sob gru 18, 2010 17:39

Bylem na komputerowej diagnostyce, jedynie co pokazuje to Błąd czujnika wlotowego powietrza (pokazuje -40 stopni) czy to mogło być przyczyną ? Ile będzie mnie kosztować taki czujnik ? Czy do czasu wymiany mogę nim jeździć bez żadnych poważniejszych komplikacji ?



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: wanior » sob gru 18, 2010 17:57

Jeśli się nie mylę to chyba może od tego zgasnąć ale niech opiszą ten problem osoby które przez przepływomierz miały taki problem w VW bo ja wymieniałem z tego powodu w ostatnim czasie przepływomierz w Oplu Omedze a efekt taki sam auto gasło i falowało na wolnych obrotach lecz akumulator się od tego nie rozładowywał.



mateu5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn lut 23, 2009 19:20
Lokalizacja: google

Re: Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: mateu5 » sob gru 18, 2010 18:39

A czy możliwe, że podczas uszkodzenia tego czujnika wystąpiło jakieś spięcie, i stąd reszta objawów ?



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: wanior » sob gru 18, 2010 20:55

Ciężko mi powiedzieć ale chyba nie mam aż tak dużego natężenia na przepływkę aby się coś mogło takiego dziać.



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: _Bolec_ » wt gru 28, 2010 18:02

Witam, Mam podobny przypadek z autem WV polo Iv roczniki 2003 1,4 TDi. Niby nie było ładowania, został wymieniony regulator napięcia oraz szczotki nadal nic. Po przekręceniu kluczyka w ogóle nie mam kontrolki od AKU!!!! ładowanie załańcza mi się od 3000rpm bo sam się nie wzbudza, jak to ogranąć?
PS. W temacie autora podejrzewam rególator napięcia' Ładowanie ma na poziomie 14.04V.' to za mało, Pozdrawviam

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1497401.html" onclick="window.open(this.href);return false;



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Auto zgasło, dlaczego?

Post autor: wanior » wt gru 28, 2010 18:58

Sprawdź bezpieczniki wszystkie najlepiej, jeśli będą ok to trzeba szukać po przewodach bo może brak jest wzbudzenia. Podłączenie pod kompa powinno pokazać problem ale nie koniecznie więc trzeba będzie poszukać. Sprawdzając bezpieczniki wyciągaj je bo obwód może się zamykać przez coś innego i miernik pokaże, że bezpiecznik ok. Sprawdź bezpieczniki przy akumulatorze jeśli się nie mylę to jeden z nich jest za to odpowiedzialny. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości