Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: doggie » pt gru 17, 2010 23:01

szysz61 pisze:Pewnie masz rację. Z tego co się orientuję jesteś pierwszym forumowiczem, który wspomina o awariach pomp paliwa w mk5 z silnikiem TDI. Dzięki za zainteresowanie tematem.
pierwszym forumowiczem może i jest ale problemy z pompami w baku zdarzają się w Mk5, choć baaardzo rzadko ale jednak, to żadna nowość



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: wanior » pt gru 17, 2010 23:55

Jak wymienisz tyle pomp paliwa w baku co ja przy Golfach MK5 to wtedy możemy się spierać czy to pompa się psuje czy przekaźnik. Ja nawet w swoim którego posiadałem to musiałem tą część wymienić więc jeśli uważasz, że jestem pierwszym forumowiczem który o tym piszesz to chyba nigdy nie czytałeś postów odnośnie MK5 i nie palących TDI.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: szysz61 » sob gru 18, 2010 00:52

wanior ostatnim postem przekonałeś mnie do reszty. Jeszcze raz dziękuję za rozjaśnienie tematu i pozdrawiam.



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: wanior » sob gru 18, 2010 13:40

Ja myślę tak, zrób test z zamianą przekaźników np. od klaksonu (komputer nie pokazuje uszkodzenia klaksonu) i jeśli wtedy po zamianie auto zgaśnie kiedyś to ja bym wymienił sobie pompę w baku a raczej jej wkład na allegro oryginał pierburga 340zł. a jeśli problem nigdy się nie powtórzy to podjechał bym do ASO i kupił oryginalny przekaźnik i zamontował nowy. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: Qto » sob gru 18, 2010 14:27

wanior pisze:Ja myślę tak, zrób test z zamianą przekaźników np. od klaksonu
od początku o tym mowa a Ty się upierasz przy pompie...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: doggie » sob gru 18, 2010 15:03

oczekując na efekt i odzew szysz61 stawiam 1:10 na padającą pompę :wink:



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: wanior » sob gru 18, 2010 15:20

Qto pisze:
wanior pisze:Ja myślę tak, zrób test z zamianą przekaźników np. od klaksonu
od początku o tym mowa a Ty się upierasz przy pompie...
Nie upieram się na padająca pompę ale to jest najczęstszy przypadek w MK5 a nie przekaźnik.



Awatar użytkownika
szysz61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 329
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 22:06
Lokalizacja: Kościerzyna

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: szysz61 » sob gru 18, 2010 16:38

Panowie przypomnę mój przypadek.Auto zgasło mi dwa razy, za drugim nie dało się uruchomić (przy -17 C). W związku z tym rutynowo wymieniłem filtr paliwa i nic więcej nie robiłem. Autem jeżdżę codziennie do pracy i... musi być sprawne. Szukając przyczyn ew. zgaśnięcia moje podejrzenia padły na przekaźnik i stąd ten temat na forum. Dzięki Otto wiem gdzie szukać tego przekaźnika gdyby sytuacja się powtórzyła. Wątek dotyczący pompy traktuję jako dodatkową informację. Dzięki waniorowi będę wiedział gdzie szukać przyczyny gdyby okazało się, że to nie przekaźnik. Na razie plusik jeździ i nic nie zamierzam robić.Cel osiągnąłem, czyli forum okazało się pomocne.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: Qto » sob gru 18, 2010 16:41

doggie pisze:oczekując na efekt i odzew szysz61 stawiam 1:10 na padającą pompę :wink:
przekaźniki rzadziej padają niż pompy...ale chyba warto spróbować podmienić przekaźnik niż pakować kilka setek w pompę, chociaż u mnie się to nie sprawdziło i pompa padła jakieś 2000km od domu :helm:



wanior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 10:08
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Golf VII Kombi

Re: Przekaźnik pompy paliwa 1.9 TDI PD

Post autor: wanior » sob gru 18, 2010 17:46

Qto pisze:
doggie pisze:oczekując na efekt i odzew szysz61 stawiam 1:10 na padającą pompę :wink:
przekaźniki rzadziej padają niż pompy...ale chyba warto spróbować podmienić przekaźnik niż pakować kilka setek w pompę, chociaż u mnie się to nie sprawdziło i pompa padła jakieś 2000km od domu :helm:
Qto ale przecież ja parę postów temu napisałem, że najpierw ma sobie kolega podmienić przekaźnik tak jak jemu pisaliście lecz jak autko zgaśnie tzn., że jednak pompa się kończy. Na zdrowy rozum to chyba każdy wie, że taniej wyjdzie zamienić sobie przekaźniki niż od razu kupować pompę i ją wymieniać. A po drugie to jesteśmy na forum aby sobie pomagać a nie się kłócić kto ma rację bo na pewno szysz61 jak autko jemu gaśnie to białej gorączki dostaje bo sam tak miałem jak musiałem mojego Golfa holować lub wozić na lawecie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości