podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: seboljeiv » pt gru 17, 2010 00:08

mam oryginalnie w golfie instalacje i maty- wszystko jak wyszlo z fabryki, jednak maty grzeją jak by chciały a nie mogły....(czyli prawie wogle nie grzeją:)

zauważyłem że jak przyłaczy się matę bezposrednio pod akumulator to grzeje tak mocno ze nie da rady dlonią dotknąć, podłączyłem zatem jeden + z mat pod przełącznik oryginalny ale ciągle wywala bezpiecznik jak je włączam,

chciałem poproawdzic kable bezposrednio z AQ, pytanie czy to moze wogle tak byc i ma sens jesli bede włączał tylko na jakis czas i wyłączał...???
oraz jaki dac bezpiecznik koło AQ jesli 15A caly czas wywala....???



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: martinezz123 » pt gru 17, 2010 00:24

pewnie spowoduje to szybkie przepalenie się tych mat :hmm: , u ciebie w matach pewnie padły tkz. pastylki które odpowiadają za podanie infa o nagrzaniu tych mat , ja mam tak samo jak we wtyczce z mostkuje plusa z wyjściem na matę to siedzenie grzeje jak wściekłe a tak to ledwie albo wcale , pytałem w jednym z tematów czy można te pastylki wymienić , albo naprawić ale nikt nic nie napisał :crazy:


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: seboljeiv » pt gru 17, 2010 00:33

martinezz123, no fakt, to pewne ze tak kiepsko grzeją przez tą "pastylkę" bo mierzylem jej rezystancje i doslownie w kilka sekund wzrastała do ok. 12 jednoczesnie dajac sygnal do wyłączenia grzania....

Pytam w dalszym ciagu jaki dac bezpiecznik kolo aQ skoro 15A wywala caly czas... i jakiej grubosci dac przewod zeby nie grzalo sie to po minucie?



Awatar użytkownika
tberent
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: śr maja 03, 2006 23:27
Lokalizacja: Tuszyn
Kontakt:

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: tberent » pt gru 17, 2010 14:19

termistor można wymienić tyko trzeba znac jego charakterystyke, z tego co wiem to jakis chłopaq na forum ściągał jego krzywą, ewentualnie można też zobzczyc ile ma dobry i szukac po krzywych w katalogach


MOJE byłe byłe VW :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1176271#1176271
było mk1 1.5D
było mk2 1.6TD
jest mk3 1.9 TDI 1Z
jest mk6 2.0 TDI CBDC HL

seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: seboljeiv » sob gru 18, 2010 00:19

Panowie jest tu na forum jakis elektryk ktory mi doradzi co zrobic z tymi matami....

TERMISTORA nie chce zmieniac bo nie chce mi sie wyciagac foteli, rozbierac ich i znow skladac......

Potrzebuje te maty na włączenie na 5minut i koniec, poradzi ktoś jak to podłączyć????

jak daje plus z AQ przez kabel grubosci 1,5mm2 to strasznie sie grzeje jak wlacze dwa fotele.... czy grubszy kabel cos by zmienil????(jaki?)
na kablu jest bezpiecznik 25A i tylko taki wytrzymuje, mniejsze od razu pala sie.... natezenie z jednego fotela to okolo 19A , czy to moze byc tak wogle podlaczone bezposrednio z AQ????

i czy to moze isc przez fabryczny włącznik czy raczej rozprowadzic na 2 zwykle wlaczniki?????



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: Zico63b » sob gru 18, 2010 01:18

A Kolega łączy siedzenie z oparciem danego fotela szeregowo. Czy każdą matę osobno, równolegle?
Trzeba jak na rysunku z tego tematu
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 9#p4528529" onclick="window.open(this.href);return false;

Fabrycznie bezpiecznik nr 14 ma 15A i wytrzymuje dwa fotele i parę innych urządzeń. Więc może ta mata ma jakieś zwarcie.



seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: seboljeiv » ndz gru 19, 2010 00:42

Zico63b, mam polączone pod fotelem kabelki + z maty siedziska i oparcia i one idą do wlacznika - do ktorego dochodzi + z akumulatora , a minus tak samo jest polaczony z obu mat i na stale zalutowany do wtyczki oryginalnej wiazki pod fotelem na ktorej jest staly minus po zaplonie.

czyli mam szeregowo , tak?

maty nie maja na 100% zwarcia , jak podlaczyc je na stale pod AQ to przeplywa przez nie natezenie 17A na wylaczonym silniku

a tego schematu za bardzo nie ogarniam...
poza tym mam 2 przekazniki 59 i czy moglbym jakos przez nie podlaczyc maty bez sterowania ukladem termistora(mocą grzania) , tak zeby to wszystko sie nie grzało tak jak jest to w przypadku kiedy prowadze + prosto od AQ ??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: Zico63b » ndz gru 19, 2010 02:01

Nie bardzo rozumiem. Ma być tak że do instalacji samochodu z danego fotela mają wychodzić tylko dwa przewody. Czyli z samochodu jeden do siedzenia, z siedzenia do oparcia, z oparcia do samochodu. Jak na rysunku - wszystko jest tam wyrysowane z opisami. Drugi fotel to samo.
17A to sporo za dużo, zwarcie to nie znaczy że 600 amperów; wystarczy że kilka uzwojeń w środku zwarło się ze sobą i droga prądu przez grzałkę jest krótsza, opór mniejszy a prąd większy.
Podłączyć przekaźnik na ręczną pracę się powinno dać. Zamiast elementu nr 4 do zacisku T przekaźnika podłączyć opór o odpowiedniej wartości. Jakiej, to trzeba doświadczalnie sprawdzić. A jako włącznik stosować łączenie zasilania do zacisku 86 przekaźnika. pozostałe zaciski to pikuś: H grzałki foteli, 31 masa, 15 zasilanie a P można pominąć - będzie jakby "pełne grzanie".



seboljeiv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: wt paź 07, 2008 23:54
Lokalizacja: wawa

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: seboljeiv » ndz gru 19, 2010 03:23

Zico63b, dzieki wielkie za pomoc, w koncu wiem jak to zrobić po ludzku......

a poza tym zaczalem sie zastanawiac czemu mnie pytales w jaki sposob mam polaczone te maty i wychodzi na to ze zrobilem to rownolegle i w zwiazku z tym dobrze wydedukowalem ze przez ten fakt przeplywa az 17-19A , tak???

czy dobrze wyczytalem z tego schematu ze mam podlaczyc tak: ???
+ z AQ idzie na plus maty siedziska i wychodzi masą ktora laczy sie z plusem maty oparcia i wychodzi na mase,tak?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

podgrzewane tyłki podłączenie bezpośrednio pod aQ

Post autor: Zico63b » ndz gru 19, 2010 04:16

O właśnie - teraz się dogadaliśmy. :okej:
czekałem, nie spałem - aż Kolega napisze :hmm:
Myślę, że teraz już będzie dobrze grzać. :piwka:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 22 gości