Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

fidyk golf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: wt paź 05, 2010 10:26

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: fidyk golf » czw gru 16, 2010 23:23

zapryskaj kostki i styki bespiezniki jakimś płynem do usuwania nalotu ze styków



kaorini2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: kaorini2 » pt gru 17, 2010 12:08

Nie potrzeba już zrobiłem jak pisał Zico. Zrobiłem mostek na wtyczce szaro-czarny z szaro-niebieskim i ładnie działa a jak mówiłem ten regulator jasności podświetlenia to dla mnie na banie zbędny. Zico dzięki za poradę i pomoc po raz kolejny


Pontiac Trans Am 78' 6.6 6BBL 450HP
Pontiac Trans Am 91' 7.0 TPI 480HP
Camaro Z28 92' 5.7 TBI 315HP
Golf 2 89' 1BBL 74HP

Nowy nabytek - Camaro IROC-Z 91 TPI 5.7 240HP

Awatar użytkownika
Utek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt paź 12, 2007 19:29
Lokalizacja: Nysa/Głuchołazy
Kontakt:

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Utek » czw wrz 01, 2011 13:53

Cześć, trochę odświeżę temat, kupiłem niedawno golfa III 1.9 TD 93' tydzień po zakupie auta siadło mi podświetlenie całego licznika i nawiewu, po tej awarii kupiłem nowy licznik i włącznik świateł i alej lipa, nic nie świeci :( dziś wyczytałem na forum żeby sprawdzić działanie ściemniacza... należy zewrzeć kabelki szaro czarny lub szaro-czerwony z szarym-niebieski, no zrobiłem to, po zawrzeniu z czerwono-szarego z niebiesko-szarym, jeden wielki dym ;] zakopciło się z radia, licznika i włącznika świateł.... od tej pory gdy włączę światła radio przestaje działać :( (przedtem było dobrze) patrzyłem na kabel masy od radia to trochę go przypaliło, bezpieczniki są dobre, dodam jeszcze jak mam włączone światła mijania we włączniku świeci się ta zielona dioda po odpaleniu auta gaśnie, gdzie leży wina z tym oświetleniem i co się stało z tym radiem,... :(


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Zico63b » sob wrz 03, 2011 11:58

Jak Kolega widzi w poście Kolegi Kaorini2, gdy instalacja pojazdu jest nieuszkodzona (brak zniszczeń izolacji, brak przyszczypań kabli np. radiem do blachy) - a jedynie jest uszkodzenie regulatora czy włącznika, to taka procedura daje wyniki - choć to postępowanie doraźne.
Gdy z przewodami jest coś mocno "nie-hallo", efekty mogą być groźne jak u Kolegi.
Musi Kolega pozdejmować osłony koło skrzynki bezpieczników i kierownicy i starannie posprawdzać stan instalacji lub dać to do zrobienia komuś znającemu się na elektryce. Zdalne porady na nic się zdadzą: może być mnóstwo przyczyn.



Awatar użytkownika
Utek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt paź 12, 2007 19:29
Lokalizacja: Nysa/Głuchołazy
Kontakt:

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Utek » pn wrz 05, 2011 22:17

Eee doszłem sam do wszystkiego wina była w złej masie która szła do radia ...;/ przez to nie działo całe podświetlenie zegarów i nie grało radio, nowy kablem z nowym miejscem masy rozwiązał problem ;)
Ostatnio zmieniony śr wrz 07, 2011 10:45 przez Utek, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Zico63b » pn wrz 05, 2011 23:13

Utek pisze:wina była w złem jamie która szła do radia
??? :shock: :kac:



Awatar użytkownika
Utek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt paź 12, 2007 19:29
Lokalizacja: Nysa/Głuchołazy
Kontakt:

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Utek » śr wrz 07, 2011 10:46

Poprawione, sory za błędy, ale myślicie ze w garażu przy aucie siedzi się bez piwka... stad te błędy heh :P


ObrazekObrazek

Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Spodeusz » śr wrz 07, 2011 12:25

Witajcie drodzy koledzy, przez dluzszy czas odkladalem probe zalozenia tematu z powodu strachu przed zlinczowaniem z Waszej strony za kolejny podobny temat :jezor: . Przekleilem ta wypowiedz z mojego tematu w ktorym nikt nic nie napisal wiec moze tutaj ktos sie zainteresuje :jezor: Ale przejdzmy do rzeczy, otoz jakis czas temu tak nagle przy odpaleniu wieczorem samochodu zauwazylem ze cos nie gra. Padlo podswietlenie zegarow, sciemniacz dziala, sciemnia pozostale elementy podswietlenia. Swiatlo w schowku rowniez nie dziala ale nie dzialalo i przed tym zdarzeniem. Nie wiem za co mam sie zabrac. Nie czuje sie na silach aby rozebrac licznik i lutowac diody. Dlatego staram sie isc poki co po najlatwiejszej drodze. Sprawdzilem bezpieczniki - sa ok. Dzis przystapie do sprawdzenia sciemniacza i wlacznika swiatel i w tym problem ze nie wiem jakie kable polaczyc z jakimi dla sprawdzenia przyczyny. Kazda wskazowka bedzie duza pomoca dla mnie. Wydaje mi sie ze ledy nie padly i mam taka nadzieje ze tak nie jest. Obwiniam poluzowanie jakiegos kabla :? .Czekam na jakakolwiek odpowiedz . Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Zico63b » śr wrz 07, 2011 16:10

Wtyk licznika lub żaróweczki - bo w Golfie 4 podświetlenie jest na żaróweczkach; ikonki ostrzegawcze to inna sprawa, są to diody.



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Spodeusz » śr wrz 07, 2011 18:29

Zico63b, W golfie4 podswietlenie jest na Ledach z tego co czytalem. Licznik oczywiscie dziala wszystko jak tzreba tylko brak podswietlenia.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Zico63b » pt wrz 09, 2011 13:31

Jednak na żaróweczkach:
Obrazek



Spodeusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt wrz 06, 2011 13:17

Brak podświetlenia licznika i pokręteł nawiewu.

Post autor: Spodeusz » pt wrz 09, 2011 21:09

Zico63b, Dzieki :pub: w kazdym badz razie poki co nie skorzystam ze schematu poniewaz zegary zaczely dzialac a przestala swiecic reszta wnetrza. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p5096930" onclick="window.open(this.href);return false; Tutaj jest moj temat i mozesz przeczytac co i jak. Skrotem napisze ze robiac jedno spapralo sie drugie. Podswietlenie zegarow jest a reszty podswietlenia nie ma. Czyli drzwi, nawiew itp. Moze to dlatego ze wyjalem cale gniazdo od zpalaniczki? Nie mam zielonego pojecia. Sciemniacz tez przestal dzialac. Dziala tylko pokretlo od regulacji poziomu reflektorow :(



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości