Wycieraczki - stuki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Wycieraczki - stuki

Post autor: luukasz9 » ndz gru 12, 2010 16:22

Witam

W moim mk 4 mam problem typu "tykanie" gdy mam włączone przednie wycieraczki , za każdym ruchem wycieraczek przednich dochodzi dźwięk takie dosłownie "tykanie" i tak wkółko..Czy tj. oznaka jakiegoś zwarcia w instalacji czy może jest to normalne..?..dziękuję

pozdrawiam



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Wycieraczki - stuki

Post autor: seebst » ndz gru 12, 2010 16:31

Tykanie powiadasz... Może to tylko przekaźnik załącza się i rozłącza, uruchamiając tym samym czasowa pracę wycieraczek? Dzieje się to na wszystkich biegach, czy tylko na pierwszym? Jak na pierwszym, to wszystko będzie normalnie.



luukasz9
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr cze 16, 2010 18:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Wycieraczki - stuki

Post autor: luukasz9 » ndz gru 12, 2010 16:33

seebst pisze:Tykanie powiadasz... Może to tylko przekaźnik załącza się i rozłącza, uruchamiając tym samym czasowa pracę wycieraczek? Dzieje się to na wszystkich biegach, czy tylko na pierwszym? Jak na pierwszym, to wszystko będzie normalnie.

Witam

Generalnie myślę , że na pierwszym bo tego używam najczęściej...ale nie wiem czy na pozostałych też..a na pozostałych biegach przekaźnik nie działa?



seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Wycieraczki - stuki

Post autor: seebst » ndz gru 12, 2010 16:47

Nie powinno go słychać. Tak przynajmniej ja mam u siebie. Ja mam czujnik deszczu. gdy w pierwszej pozycji wycieraczki pracują powoli to to tykanie, o którym piszesz, wyraźnie słychać. jednak, gdy prędkość wycieraczek wzrośnie to tej prędkości co jest na drugim położeniu manetki (wraz z intensywnością deszczu), ów przekaźnika już nie słychać, tak samo jak i na trzecim położeniu. Nie słychać, bo to już jest stała prędkość, a nie ustawiana osobno przez przekaźnik.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości