Brak ładowania POMOCY!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

darek186
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 12:10
Lokalizacja: dolnyslask

Brak ładowania POMOCY!

Post autor: darek186 » sob gru 11, 2010 16:39

Witam,jak w temacie niemam ładowania.Wszystko było ok do wczoraj kiedy jeździłem swoim VW od rana gdy zrobiło sie ciemno zauwarzylem ze podswietlenie zagarow slabiej swieci,po 20 min stania w korku zauwarzylem ze ze świateł robia sie świeczki ,to juz bylo oczywiste ze brak ładowania wkoncu auto zgaslo naładowałem akumulator przez noc odpaliłem rano i ciagle mam 2 tys obrotow miernikiem mierzylem napiecie i brak ładowania ,kontrolka ładowania zapala sie przy zapłonie po zapaleniu gaśnie prawidłowo,zmieniłem regulator na inny dalej nic szukałem ale nie znalazłem wiec pomóżcie bo za 2 dni do Berlina muszę jechać :x aha auto ma silnik 1.8 abs



Awatar użytkownika
janek1350
VW MANIAK
VW MANIAK
Posty: 459
Rejestracja: śr paź 28, 2009 19:44
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne
Kontakt:

Brak ładowania POMOCY!

Post autor: janek1350 » sob gru 11, 2010 17:42

Wyczysc wszytskie połączenia akumulatora z alternatorem napewno są zasniedziałe i to jest powód braku ładowania.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak ładowania POMOCY!

Post autor: Paweł Marek » sob gru 11, 2010 18:49

darek186, jeśli zmierzyłeś napięcie na samym alternatorze, tzn między śruba od czerwonego kabla a obudową to przy założeniu że regulator założyłeś dobry i w całości z dobrymi szczotkami można napisać że alternator padł. Przed pomiarem wykonaj na wszelki wypadek przegazówkę powyżej 3000 obrotów na wypadek gdyby jednak kabel wzbudzający od kontrolki padł. Na szybko jest jedna metoda - jazda na szrot lub giełdę z dwoma stówkami w kieszeni. Każdy altek od mk3 pasuje lepiej bierz Boscha niż Valeo ale niekoniecznie (łatwiejsza naprawa ew. potem)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości