Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Post autor: wojtek0231 » pt gru 10, 2010 20:44

Witam, czy podejdzie kostka z wersji po 89r do tej starszej w mk2? Czy też trzeba wymieniać całą stacyjkę z obudową? Szukam na forum odpowiedzi ale znalazłem tylko opisy wymiany kostki itp.,


Choć życie ciąży a psychika siada... nie poddaję się, to moja zasada!
Obrazek

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Post autor: roger18sx » pt gru 10, 2010 21:23

nie jestem pewny ale one sie chyba tylko roznia tym ze jedna ma jeden pin wiecej ,czyli to włanczania radia po włozeniu kluczyka


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Post autor: wojtek0231 » pt gru 10, 2010 21:37

Przeglądałem na allegro i jedne są okrągłe a drugie bardziej prostokątne, u mnie jest ta okrągła i właśnie chodzi mi o ten pin "s" bo u mnie go nie ma a chciałbym włożyć taką w której jest.


Choć życie ciąży a psychika siada... nie poddaję się, to moja zasada!
Obrazek

Awatar użytkownika
wojtek0231
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: pt sty 23, 2009 12:49
Lokalizacja: lubuskie

Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Post autor: wojtek0231 » ndz gru 12, 2010 14:18

Nie doczekałem się odpowiedzi a więc poszperałem parę godzin po necie i to co się dowiedziałem o kostkach będzie widoczne na fotkach.
Na pierwszym zdjęciu jest kostka taka jak w moim mk2 bez pinu "s" czyli przed 89r.
Obrazek
Na drugim jest identyczna przed 89r lecz posiada pin "s" i jest od transportera t2 i t3 ale pasuje też do golfa i innych starszych modeli grupy vw, skoda itp. Czyli jak by ktoś potrzebował w swojej starszej wersji pin "s" to wystarczy wymienić kostkę jak poniżej.
Obrazek
Na ostatniej fotce jest kostka po 89r posiada pin "s" ma inne rozmieszczenie pinów i kształt a czy pasuje do stacyjki starszego typu to nie wiem, wydaje mi się że tak ale wtedy trzeba też zmieniać kostkę przy wiązce. Te nowsze kostki były też montowane w mk3, chyba mk4 ogólnie to w większości vw po 89r ale do którego roku to nie wiem.
Obrazek
Może komuś pomoże ten post a jak coś napisałem nie tak to proszę poprawić a nie wymądrzać się. :jezor:


Choć życie ciąży a psychika siada... nie poddaję się, to moja zasada!
Obrazek

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Zamiana kostki stacyjki z nowszej wersji mk2 do starszej

Post autor: Lipek81 » ndz gru 12, 2010 16:02

Obie kostki stacyjki występowały zarówno z jak i bez styku S - zależnie od wyposażenia auta. Nie ma znaczenia, czy kupisz w sklepie stacyjkę np. do transportera itp - to jest ten sam numer katalogowy, więc dostaniesz dokładnie taka sama stacyjkę jak do golfa. Jeżeli chodzi o sama stacyjkę - numery katalogowe starej i nowej stacyjki są inne. Stad nie wiadomo, czy kostka podpasuje, czy nie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości