[mk3] montaz sterownika centralnego zamka problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

[mk3] montaz sterownika centralnego zamka problem

Post autor: adrian43 » pt gru 10, 2010 13:37

mam pytanie montuje sterownik centralngo zamka z pilota zamek centralny ori pneumatyczny zamyka sie i otwiera wszystko podlaczylem ale chcialbym zrobic zeby mi domykalo szyby. jak podlaczylem pod szary zamknij od sterownika a na zielony otworz to jest ok otwiera , zamyka ale nie domyka szyb. w sterowniku jest petla i pisze tak
petla przecieta =4sek
nieprzecieta=0.5 sek

wiec jak nie przecieta nie domyka szyb ,a jak przecialem to domyka szyby ale po otwarciu spowrotem otwiera do polowy albo cale wiec nie wiem co zrobic
w centralce mam taki kabel jescze podpisany:

czarno -czerwony= sygnal dla modulu komfort szyb (30 sek-)

wiec nie wiem jak to zrobic mam pod szary podpiac jescze ten przewod?? hmm nie cche robic zeby czegos nie upalic wiec czekam na jakas pomoc
w mk3 moim jak z dluzej przytrzymam kluczyk to szyby domyka



Awatar użytkownika
boral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: pn lut 04, 2008 22:38
Lokalizacja: Ostrołęka

[mk3] montaz sterownika centralnego zamka problem

Post autor: boral » pt gru 10, 2010 16:10

adrian43 pisze:czarno -czerwony= sygnal dla modulu komfort szyb (30 sek-)

wiec nie wiem jak to zrobic mam pod szary podpiac jescze ten przewod?? hmm nie cche robic zeby czegos nie upalic wiec czekam na jakas pomoc
w mk3 moim jak z dluzej przytrzymam kluczyk to szyby domyka
jak podepniesz ten sygnał czarno-czerwony to będzie to tak działać jak byś za każdym zamknięciem przytrzymywał kluczyk 30 sek i bez względu czy masz szyby zamknięte czy otwarte będzie chciał domykać. Więc nic nie powinno się złego dziać.
adrian43 pisze:petla przecieta =4sek
nieprzecieta=0.5 sek
i pętlę połącz.



Awatar użytkownika
adrian43
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 500
Rejestracja: ndz kwie 22, 2007 18:51
Lokalizacja: Podlaskie

[mk3] montaz sterownika centralnego zamka problem

Post autor: adrian43 » sob gru 11, 2010 23:18

petle polaczylem zastosowalem do tego przewodu do domykania szyb przekaznik zeby zmienic z minusa na plus.... i szyby domyka ale jak otworze auto po 10 sekundach od zamkniecia albo szybciej to szyby te co domknelo otweira dopiero jak tak po 30 sek otworze auto to szyby sa zamkniete i juz nie otweira.
da sie zrobic tak zeby po zamknieciu mozna bylo zaraz otworzyc i zeby szyby sie nieotweiraly??



Awatar użytkownika
boral
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: pn lut 04, 2008 22:38
Lokalizacja: Ostrołęka

[mk3] montaz sterownika centralnego zamka problem

Post autor: boral » pn gru 13, 2010 04:36

w prosty sposób się nie da masz przecież wpięty bezpośrednio sygnał trwający 30 sek. Trzeba by tu zastosować z trzy przekaźniki, tak żeby w momencie otwierania przerywany był ten sygnał domykania szyb przy zamykaniu (ten 30 sek). a przy zamykaniu odblokowany. jak jesteś zainteresowany to mogę Ci przygotować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości