Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michal1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 02, 2010 22:52

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: michal1916 » pt gru 03, 2010 10:23

Witam dzis po odpaleniu mojego golfika mk3 1.9 gtd zapaliły mi się kontrolki oleju(miga) i akumulatora (cały czas sie pali) ...sprawdziłem olej i był a akumulator dzień wcześniej ładowałem...mimo to przejechałem się kawałek i np .wycieraczki dziwnie wolno chodziły...czy ktoś wie co to może być...możliwe to ze to wina alternatora?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: jhosef » pt gru 03, 2010 11:23

michal1916 pisze:zapaliły mi się kontrolki oleju(miga)
michal1916 pisze:sprawdziłem olej i był
Ta kontrolna nie informuje o niskim stanie oleju a o niskim ciśnieniu. Sporo osób pisze w ten sposób, lampka się pali ale olej jest myśląc, że wszystko jest ok. No ale ok, jak nie będzie oleju to nie będzie i jego ciśnienia:)

NIE JEŹDZI SIĘ JEŚLI KONTROLKA OLEJU INFORMUJE O NISKIM CIŚNIENIU, nawet jak masz podejrzenia, że ciśnienie jest.
Tu masz jeden z przykładów dlaczego:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=368884" onclick="window.open(this.href);return false;

Straciłeś ładowanie oraz z pracy wycieraczek wynika, że prąd w aku też się kończy wiec różne rzeczy mogą się dziać. Ale trzeba się upewnić.
Do kontroli ładowanie ale najpierw ciśnienie oleju oraz łądowanie ale to jest dość jasne, że go nie masz. Może to wynikać z padnięcia alternatora bo układ dynamicznej kontroli ciśnienia dostaje z niego dane o obrotach silnika. Działa Ci obrotomierz?



michal1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 02, 2010 22:52

Re: Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: michal1916 » pt gru 03, 2010 11:48

jhosef pisze:
michal1916 pisze:zapaliły mi się kontrolki oleju(miga)
michal1916 pisze:sprawdziłem olej i był
Ta kontrolna nie informuje o niskim stanie oleju a o niskim ciśnieniu. Sporo osób pisze w ten sposób, lampka się pali ale olej jest myśląc, że wszystko jest ok. No ale ok, jak nie będzie oleju to nie będzie i jego ciśnienia:)

NIE JEŹDZI SIĘ JEŚLI KONTROLKA OLEJU INFORMUJE O NISKIM CIŚNIENIU, nawet jak masz podejrzenia, że ciśnienie jest.
Tu masz jeden z przykładów dlaczego:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=368884" onclick="window.open(this.href);return false;

Straciłeś ładowanie oraz z pracy wycieraczek wynika, że prąd w aku też się kończy wiec różne rzeczy mogą się dziać. Ale trzeba się upewnić.
Do kontroli ładowanie ale najpierw ciśnienie oleju oraz łądowanie ale to jest dość jasne, że go nie masz. Może to wynikać z padnięcia alternatora bo układ dynamicznej kontroli ciśnienia dostaje z niego dane o obrotach silnika. Działa Ci obrotomierz?
tak, działa



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: koczyk » pt gru 03, 2010 21:36

objaw jakby Ci padl alternator lub pekl pasek od alternatora (sam tak mialem w mk3 gtd) wtedy automatycznie masz malo pradu cisnienie oleju jest niskie swieci sie kontrolka cisnienia oleju + ladowania, odpal auto miernik w reke i sprawdz ladowanie



michal1916
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw gru 02, 2010 22:52

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: michal1916 » sob gru 04, 2010 14:15

Pasek był jakis miesiac temu wymieniany...wiec to chyba nie on. Pewnie to ten alternator . trzeba sie bedzie do mechaniora wybrac.
Wiecie moze ile moze kosztować wymiana alternatora?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: jhosef » sob gru 04, 2010 15:40

michal1916, zamin udasz się do mechanika zobacz czy nie skończyły się szczotki. Na forum znajdziesz jak,zależnie od producenta alternatora może być to mniej lub bardziej proste. Koszt naprawy niewielki



Habol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt lip 27, 2010 19:14
Lokalizacja: Chrzanów, Jędrzejów
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: Habol » pn gru 06, 2010 17:51

ja bym jeszcze sprawdził czy czasami sie kabel nie urwał ten co idzie od altka plus chyba w strone rozrusznika i tam jest chyba kostka poogladaj ja
mialem ostatnio to samo tam mi sie kabelek urwal polutowalem i objaw zniknol:)



endriu0013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:45
Lokalizacja: torun
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: endriu0013 » pn gru 27, 2010 16:49

witam mam podobny problem tylko mi niedziela kat rolka oleju znaczy miga sprawdziłem i czujnik jest ok ciśnienie tez jest ok sprawdziłem dokładając kontrolka do czujnika oleju i po włączeniu normalnie wygasała dalej nie wiem co czynić


andreas

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: TheBiSHoP » pn gru 27, 2010 17:15

zapalenie się kontrolki oleju w tym konkretnym przypadku spowodowane jest brakiem pracy alternatora. W skrócie licznik myśli, że silnik nie pracuje (bo nie dostaje sygnału obrotów z alternatora) ale widzi, że jest ciśnienie oleju więc uznaje że awari uległy czujniki i zapala kontrolkę.


Obrazek Obrazek

endriu0013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 25, 2009 10:45
Lokalizacja: torun
Kontakt:

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: endriu0013 » pn gru 27, 2010 17:18

Obrazek witam kto powie mi jak mam sprawdzić to coś bo nie ma w tym napięcia i czujnik oleju nie działa prawidłowo [miga]


andreas

szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: szymin89 » wt gru 28, 2010 00:51

Zdejmij przewod z czujnika i dotknij masy. Przy podstawie filtra oleju tez masz czujnik ciśnienia? Jak tak to zrób z nim to samo. Jak kontrolka zgaśnie to sprawdź ciśnienie oleju- najlepiej w warsztacie;)



Staw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: wt lut 24, 2009 19:30
Lokalizacja: Świecie

Re: Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: Staw » ndz sty 09, 2011 13:48

Witam, mam podobny problem, nie mialem wyjścia "W" w alternatorze i mialem licznik bez obrotka, zamontowałem drugi licznik z obrotomierzem oraz wyprowadzilem kabel z alternatora od diody aby było wyjście "W" i podłaczyłem go do kostki za którą kable lecą do licznika ( w tej samej kostce leci niebeiski kabel od alternatora). I tu pojawia się problem, po przekroczeniu odpowiednich obrotów załącza się brzęczyk i miga kontrolka ciśnienia oleju ( olej jest), np. na jałowym biegu przy około 5tyś obr, na 2 biegu powyżej 3 tyś. , na 4-5 około 2-2,5tyś obr - od czego to może być? Jak wypne kabel od obrotomierza z kostki to takiej sytuacji nie ma-nic nie brzęczy ani nie miga.
Dodam, że chodzi o golfa mk2.



fudik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 07, 2010 20:05
Lokalizacja: Jaworzno

Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: fudik » ndz sty 09, 2011 15:58

Ja miałem cos podobnego, że mi się swieciły te kontrolki.. Okazało się że padł regulator napięcia.



Kruszon71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 21:06

Re: Palą się kontrolki akumulatora i oleju

Post autor: Kruszon71 » ndz sty 09, 2011 21:21

Witam
Mam chyba podobny problem. Dzisiaj rano z ojcem zauważyliśmy w golfie 3, ze głośno chodzi alternator

normalnie jak by miał wylecieć, ale pojechaliśmy nim dalej

a później zapaliła się kontrola od oleju . I teraz nie wiem co to może być czy te dwie rzeczy są ze sobą powiązane.

Proszę o pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości