Brak napięcia w drzwiach kierowcy poniżej ~ 5 st. C

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kurciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 10, 2007 23:54
Lokalizacja: Zabrze

Brak napięcia w drzwiach kierowcy poniżej ~ 5 st. C

Post autor: kurciol » wt lis 30, 2010 18:48

Witam serdecznie!

Jak w temacie mam problem z brakiem napięcia w drzwiach kierowcy przy spadku temperatury poniżej około 5 stopni C. Czym się to objawia??

- Centralny zamek w tych drzwiach się nie otwiera,
- Centralka sterująca el. szybami, zamykaniem oraz otwieraniem drzwi nie działa (nie święci się nawet podświetlenie).

Problem ustępuje w momencie kiedy wsiądę do samochodu i go odpalę. Po kilku sekundach, a czasem minutach (przy większych mrozach) zaczyna włączać się podświetlenie w tym module sterującym (początkowa mryga, a z upływem czasu zaczyna święcić się światłem ciągłym) i wszystko wraz z centralnym zamkiem działa.

Z góry przepraszam jeżeli ktoś już o tym problemie pisał, ale niestety nic nie udało mi się znaleźć.

Proszę o pomysły co mogło się stać:)



Awatar użytkownika
CIENKII
Forum Master
Forum Master
Posty: 1275
Rejestracja: czw lis 30, 2006 20:07
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Brak napięcia w drzwiach kierowcy poniżej ~ 5 st. C

Post autor: CIENKII » czw gru 02, 2010 11:57

witam aby niue zakladac nowgo tematu , mam podobny problem tylko w Golfie MK II . . dzwi kierowcy otwieram kluczykiem , powinny sie otworzyc dzwi pasażera a tu nic . . wsiadlem wczoraj przy -14 zamknelem dzwi i dopiero po jakis 10 sekundach usłyszalem ,prrrrrrrr'' pompka od centralki ruszyla i otworzyla prawe dzwi :kac: o co kaman ?? cos przymarza w pompce ?? :grrr:



kurciol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw maja 10, 2007 23:54
Lokalizacja: Zabrze

Brak napięcia w drzwiach kierowcy poniżej ~ 5 st. C

Post autor: kurciol » śr gru 08, 2010 19:42

Nie wiem kolego jak u ciebie, ale w moim przypadku najprawdopodobniej brakuje napięcia na wiązce kabla. Możliwe że kiedyś wiązka została przecięta i zaizolowana zwykłą taśmą izolacyjną. Dostająca się wilgoć powoduje zwarcie i unieruchamia moduł.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości