problem z prądami w VW GOLF

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

problem z prądami w VW GOLF

Post autor: proinstalnet » ndz lis 21, 2010 22:51

przekaznik 109 odpowiada za zasilanie ECU co za tym idzie dawke rozruchowa paliwa do odpalenia. wymien przekazniek podnies dawke rozruchowa i bedzie palil jak złotko nawet na Ciepłym silniku


edit:
Jesli masz przekaznik 109 to stwierdzam ze masz silnik TDI i teraz mam pytanie czy on Ci w ogole odpala? Jesli nie do wymiany przekaznik oraz sprawdzenie ladowania



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: problem z prądami w VW GOLF

Post autor: macbu » śr lis 24, 2010 10:21

Łoli pisze:WITAM od 2 tygodni dzieje się coś dziwnego z moim Golfikiem podczas jazdy zapala mi się kontrolka ABSu poduszek wycieraczki zwalniają światła przygasają obrotomierz się wyłącza wszystko to dzieje się jednocześnie czy ktoś wie o co w tym chodzi :crazy:

jak juz wyżej koloega wspomnial szczotki albo regulator napięcia w alternatorze.


Macbu

wodzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:25

problem z prądami w VW GOLF

Post autor: wodzik » czw lis 25, 2010 16:37

wymieniłem przekaznik sprawdziłem wtyki i golfik smiga wkoncu :)



Awatar użytkownika
proinstalnet
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 195
Rejestracja: czw mar 26, 2009 12:29
Lokalizacja: Suwałki

problem z prądami w VW GOLF

Post autor: proinstalnet » pt lis 26, 2010 13:29

czyli mialem racje :P



nimuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 13, 2011 11:30

problem z prądami w VW GOLF

Post autor: nimuk » czw sty 13, 2011 11:49

Witam
mam pytanie
temat jest juz na wielu postach wałkowany a propo kostki stacyjki ale opisze swój problem
mam golfa iv 1.4 od ponad roku na początku było wszystko ok po jakimś czasioe pojawiło sie coś takiego ze podczas jazdy niezależnie od prędkości silnik wyłaczał sie na chwile dosłownie na ułamek sekundy wszuystko gasło po chwili odpalał sie z biegu i wszystko wracało do normy działo sie tak raz na 100-200km po jakimś czasie nasiliło sie to i już wyglądało tak ze gasło wszystko potem odpalało jak jechał ale wszystkie zegary pokazywały 0 i swieciła sie lampka oleju. po wyłączeniu kluczyka i ponownym rozruchu wracało do normy
kolejna usterką było cos takiego ze czasami gasło wszystko jak stał nic nie działało oprócz rozrusznika nie palił wogóle ale po kilku minutach wracało wszystko do normy ostatnio stało się tak ze golfik wogóle nie pali zegary sprawiają wrażenie ze jest ok bo pokazują godzine oraz stan kilometrów ale po włozeniu kluczyka i przekręceniu o jedną pozycje wszystko gaśnie licznik km i zegarek się resetuje nie działaja kontrolki a rozrusznik kręci
nie działają awaryjne ( tylko buczą) podswietlenie licznika kompletnie nic po przełaczeniu na pozycję wyjęcia kluczyka słychać grzechot silniczków w tablicy rozdzielczej po czym pokazują się zegarek i licznik km w stanie 0000 a dzisiaj nawet włączenie postojowych robi dokładnie to samo czyli resetuje liczniki
podejżenie było na kostkę kupiłem podstawiłem i .... to samo
nie wiem jak to ugryść i co dalej z tym fantem
prosiłbym o jakąkolwiek pomoc
pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości