Problem z elektryka.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z elektryka.

Post autor: Fiedor » śr lis 17, 2010 20:13

Witam. Co może być powodem spadania obrotów przy uruchomieniu silniczka nawiewu czy np świateł pozycyjnych? Z tego co wiem, pobór nie powinien być tak duży, aby włączenie świateł powodowało spadki obrotów i analogicznie wzrost przy wyłączeniu. Czasem podczas jazdy światła zaczynają mrugać, świecąc na zmianę mocniej to słabiej to znowu mocniej i znów słabiej, tak przez jakiś krótki czas 2-5 sek. Akumulator jest na bank dobry, bo u znajomego siedział parę tygodni, a u mnie co tydzień muszę doładowywać bo pada. Od razu mówię że na dzień dzisiejszy nie wiem jakie jest ładowanie bo nie mam miernika, jutro postaram się pożyczyć i napisać.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Problem z elektryka.

Post autor: miś fazi » śr lis 17, 2010 20:19

jak sprawdzisz ładowanie , to będzie wiadomo o co chodzi



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z elektryka.

Post autor: Fiedor » czw lis 18, 2010 17:16

Tak więc po podłączeniu miernika: + miernika do + aku, minus miernika do minus aku 13.8. Plus miernika do plus aku, minus do budy (masy) 14.6. Po włączeniu np świateł spadają obroty i ładowanie spada do 14.4. Jakieś pomysły? ;p



finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Problem z elektryka.

Post autor: finch » czw lis 18, 2010 19:57

Klucz 13 i 10, papierek ścierny w dłoń i "jedziesz" wszystkie punkty łączenia przewodu minusowego z akumulatorem budą i silnikiem. Potem musisz je dobrze dokręcić i zasmarować najlepiej gliceryną techniczną. W jakim stanie są klemy i bieguny akumulatora - nie masz ich wytartych, wszystko dobrze podociągane?


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z elektryka.

Post autor: Fiedor » czw lis 18, 2010 22:47

Dzięki za podpowiedz, w weekend biorę się za robotę ;p Chyba może być tak że gdzieś nie za bardzo jest połączenie bo widać że śruby nie odkręcane już parę lat, ale nie sadziłem ze masa może mieć taki wpływ ;p



Fiedor
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob cze 19, 2010 13:14
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Problem z elektryka.

Post autor: Fiedor » pn lis 22, 2010 20:37

Tak więc- kupiłem nowy aku (Centra Futura 72Ah), wymieniłem klemy, wyczyściłem wszystko, na nowo podłączyłem masę i o ile akumulator pewnie już nie będzie padał, o tyle spadki i wzrosty obrotów są nadal. Tak się przysłuchiwałem, wyszedłem zapalić, (samochód miał zgaszone światła, był odpalony) i nawet wtedy bez włączania czegokolwiek ma co jakiś czas że mu obroty wzrosną, to po 5 sek spadną by potem wzrosnąć już na stałe, nie mam pomysłu. Jeszcze zauważyłem, że jak jest zimny silnik to wyłączenie świateł nie spowoduje wzrostu obrotów, na ciepłym już tak.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Problem z elektryka.

Post autor: Tomasz Bis » wt lis 23, 2010 20:12

No to zostaje wstępne sprawdzenie alt. Czyli stan łożysk , szczotek i pierścieni . Może być również uszkodzony regulator napięcia , ewentualnie zimny lut gdzieś w alt.
Jest jeszcze taka błaha sprawa jak zużyte koło pasowe alt. i pasek chwilami się ślizga . W takim przypadku zazwyczaj wystarczy zastosować szerszy pasek klinowy / 11,9 mm /.


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości