Wskazówka paliwa poza zakresem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rambo83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:06
Lokalizacja: Suwałki

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: rambo83 » wt lis 16, 2010 01:00

Witam

Sprawa wygląda tak:

Golf 3 1.4 benzyna. Od pewnego czasu wskazówka od paliwa wyszła poza zakres wskazań. Mianowicie znajduję się poza wskazaniem full

Obrazek

Przeglądałem forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi. Dodam , że wskazówka od temperatury działa prawidłowo. Po odłączeniu licznika i rozebraniu go coś drgnęło i wskazówka opadła, po czym po ponownym podłączeniu i uruchomieniu zapłonu wskazówka stoi w określonym miejscu, jednak po uruchomieniu auta znów podąża do full i poza full. Rozebrałem klapkę z tyłu w bagażniku i znajduje się tam wtyczka z 4 przewodami.

Obrazek

Mniemam że środkowe odpowiadają za wskaźnik poziomu paliwa-czy dobrze mniemam? Nie sprawdzałem jeszcze przewodzenia ów kabelków. Czy ktoś spotkał się z takim zjawiskiem? Słyszałem, że jeśli przewody mają zwarcie to wskazówka wówczas idzie do full? Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. Za wszelką pomoc będę wdzięczny.


Alpine CDA-9812RR
Wygłuszenie - przód
Hertz DSK 165 - bi amp
Wzmacniacz - Esx Q404
Sony XM-4520
Zabudowa boku - Mds 08
ATS CUP 15'

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: Paweł Marek » wt lis 16, 2010 10:24

tak wewnetrzne są od czujnika poziomu. Wypnij tą wtyczkę włącz zapłon (nie zapalaj silnika pompa będzie tez odłączona) i zobaczysz jak zachowa się wskazówka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 854
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: Bednarus » wt lis 16, 2010 11:48

Tak jak pisze Paweł Marek. Jeżeli po odpięciu tej kostki, przy włączonym zapłonie, wskazówka znów wychyli się na maksa to znaczy, że masz zwarcie do masy na przewodzie fioletowo czarnym. Jeżeli się nie wychyli to znaczy, że masz zwarcie gdzieś w samym mechanizmie czujnika poziomu paliwa.



Awatar użytkownika
rambo83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:06
Lokalizacja: Suwałki

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: rambo83 » wt lis 16, 2010 15:03

Dziękuję bardzo za informację.Przy najbliższej okazji postaram się to sprawdzić i oczywiście rezultaty wrzucę na forum.


Alpine CDA-9812RR
Wygłuszenie - przód
Hertz DSK 165 - bi amp
Wzmacniacz - Esx Q404
Sony XM-4520
Zabudowa boku - Mds 08
ATS CUP 15'

Awatar użytkownika
rambo83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:06
Lokalizacja: Suwałki

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: rambo83 » śr maja 04, 2011 20:53

Witam ponownie po długiej przerwie zważywszy że auto nie jest moje, nie miałem bliższej okazji by sprawdzić co się dzieje. Dziś sprawdziłem odpinajac kostkę i załączajac zapłon i efekty sa takie: po odłączeniu kostki i po przekręceniu zapłonu wskazówka nie drgnie, więc wychodzi na to że coś jest nie tak ze wskaźnikiem paliwa w środku zbiornika. Wiem, że znajduje się wewnątrz potencjometr, więc należałoby go rozebrać i zobaczyc co się z nim dzieje. Dodam, że po odpaleniu zapłonu i silnika wskazówka powędrowała w okolice 3/4 paliwa (mniej więcej było tam tyle paliwa) i po ponownym zgaszeniu i odpaleniu wskazówka nie poszła na full. Zobacze jak się sytuacja rozwinie.


Alpine CDA-9812RR
Wygłuszenie - przód
Hertz DSK 165 - bi amp
Wzmacniacz - Esx Q404
Sony XM-4520
Zabudowa boku - Mds 08
ATS CUP 15'

greg3_117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lis 02, 2010 21:20

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: greg3_117 » śr maja 04, 2011 22:25

Hejka :) ja tak miałem kolego i po prostu musiałem wyciągnąć zegary, rozebrać je i wskazówkę delikatnie poruszyć palcem :) i do tej pory mi chodzi :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
rambo83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pn sie 10, 2009 15:06
Lokalizacja: Suwałki

Wskazówka paliwa poza zakresem

Post autor: rambo83 » czw maja 05, 2011 12:56

greg3_117 Ja już robiłem takie eksperymenty i ze dwa razy wskazówka znów powędrowała poza obszar. Wczoraj wyjąłem je znowu i jakoś tak dziwnie odskoczyła. Byc może nie była też na swoim miejscu. Fakt faktem, że teraz stoi na poziomie lekko poniżej 3/4 ale nie idzie do końca. Należałoby jeszcze pływak sprawdzić , może tam się coś przycina. Jak rozbiore to napisze co było.


Alpine CDA-9812RR
Wygłuszenie - przód
Hertz DSK 165 - bi amp
Wzmacniacz - Esx Q404
Sony XM-4520
Zabudowa boku - Mds 08
ATS CUP 15'

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości