Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zly_goblin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 09, 2009 15:02
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: zly_goblin » czw lis 04, 2010 11:30

Witam,

Jesli ktos moglby mi pomoc odnosnie schematu wtyczek do orginalnych sterownikow podnosnikow elektrycznych szyb.
Mianowicie chodzi mi o schemat wtyczki meskiej sterownika podnosnika prawych przednich szyb BROSE. Kable i przelaczniki sam sobie zamontowalem. Na elektryce znam sie troche. Schemat wewnetrzny (elektryczny) sterownika posiadam (pelno tego wszedzie). Natomiast mam problem bo bo nie posiadam opisu wtyczki wbudowanej w sterownik a nie chce rozkrecac calego sterownika (jesli nie bede musial)

Jesli ktos bylby tak mily i podal numery pinow we wtyczkach odnosnie watku http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=51722


Pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Lipek81 » czw lis 04, 2010 13:46

Chodzi tobie, żeby było wiadomo, który pin jest który? Jeżeli tak, to mam coś takiego, po postu do ori podnośników dorabiałem instalację i sobie spisałem co, gdzie i jak.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Paweł Marek » czw lis 04, 2010 15:38

Chyba chodzi ci o sposób liczenia pinów, bo przecież kolory kabli i ich numery sa na schemacie , więc proszę. Wtyczka pasażera tylko taką fotkę mam. Wtyczkę kierowcy mam w domu mogę zrobić foto wieczorem jeśli sie przyda, nie pamiętam czy jest to lustrzane odbicie czy to samo.Obrazek

Przy okazji prośba. Nie wiem czy orientujesz się, ale starsze moduły Brose dają taka automatykę, że wszystkie szyby opuszczają się same na sam dół po jednym ciut dłuższym naciśnięciu guzika, natomiast do góry działa tak tylko szyba kierowcy. Z tego co wypatrzyłem na schematach różnica ta jest dzięki jakiemuś dodatkowemu kablowi masowemu lub jego brakowi. Może to rozgryziesz, bo sam moduł przedni i tylny jest taki sam. Czyli moduł z drzwi tylnych po podpięciu w przednich przejmuje automatyczne podnoszenie.
Druga prośba, piszesz że dostępne są schematy wewnętrzne modułów , ja szukałem nie znalazłem, jeśli możesz podeślij coś.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Lipek81 » czw lis 04, 2010 18:57

Heh, czyli Paweł Marek był szybszy :) - dokładnie tak samo mam spisane - to co widać na fotce jest opisane dobrze - tak dokladnie ponumerowane są piny w silniczku. A z tymi schematami wnętrza podnośników, to też chętnie poproszę :). Jeżeli chodzi o różnicę w podłączeniach silników - silnik pasażera ma dodatkowo podłączoną masę na pin 6 oraz wyjście z dodatkowego przełącznika na pin 3 (szyba pasażera obsługiwana jest przez dwa przyciski - kierowcy i pasażera, każdy ma swoje wejście).



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Paweł Marek » czw lis 04, 2010 19:04

Dzięki Lipek81, masz u mnie punkt w zawieszeniu :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Lipek81 » czw lis 04, 2010 19:18

Spoko, spoko :) - tylko tak dla jasności - ja nie wiem, czy ta masa odpowiada za te domykanie - po prostu sprawdziłem na schematach, jakie są różnice.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Paweł Marek » czw lis 04, 2010 19:42

To jesteś na tym etapie jak ja, nie chce się mi rozbierać żeby sprawdzić


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zly_goblin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 09, 2009 15:02
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: zly_goblin » pt lis 05, 2010 09:17

Dzieki bardzo za to opisane zdjecie. Jutro betatesty :)



zly_goblin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn lut 09, 2009 15:02
Lokalizacja: katowice
Kontakt:

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: zly_goblin » pn lis 15, 2010 11:07

Chcialem sie na koniec podzielic moimi wrazeniami. Zakupilem podnosnik na allegro, niestety okazalo sie ze sterownik padl (PIC zdechl). Na szczescie silniczek napedu byl 'zdrowy'. Jesli przyszloby komus naprawiac to samemu to podpowiedz wyprowadzenia przekaznikow na silnik przy niedzialajacym sterowniku sa ZWARTE. Wiec jesli ktos mostkuje sobie wtyczke z tymi wyprowadzeniami, to musi odciac je od przekaznikow ale do tego stwierdzenia tego wystarczy prosty METEX. Kolejny rzecz do ktorej dojscie zajelo mi ladne 2h to 'trzymaki' szyby. Mimo ze naped zakupiony byl standardowy to niestety zle trzymaly szybe i nie dalo sie jej podniesc do samej gory, kombinowalem z roznymi ustawieniami typu podniesc szybe opuscic przesunac w przod albo tyl - i to jest ZLE PODEJSCIE :P Najprostszym rozwiazaniem takiego problemu jest przelozyc 'trzymaki' z orginalnego mechanizmu recznego - proste szybkie i zawsze skuteczne :)

Pozdrawiam
Maciek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Schemat wtyczki sterownika podnosnika szyb BROSE

Post autor: Paweł Marek » pn lis 15, 2010 15:59

Dziwne z tymi trzymakami, kupowałem do przodu nie było problemu. Z tym że szyba nie musi siedzieć na samym dnie uchwytu, można ją unieść w nim nawet 2 cm i zakręcić.
Jeszcze prośba - jeśli masz na zbyciu uszkodzony wykręcony moduł daj znać na priv


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości