Otwieranie sie Przedniej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

NieFIkajNIunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 08, 2010 19:54
Lokalizacja: Inowrocław/Gniewkowa
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: NieFIkajNIunia » pt lis 12, 2010 17:44

Witam Panowie.!

Szukałem na forum ale nie znalazłem tego co dzieje się u mnie w Golfinie.
Problem jest następujący :
Gdy zamykam pilotem auto to lewa szyba mi sie otwiera. a prawa natomiast jest normalnie tak jak powinna być.
i teraz co to może być?
To moja pierwsza styczność z VW Golfem i nie znam się na tym aucie zupełnie także liczę na wasza pomoc Co mam zrobić?

Auto jest w wersji 3D i ma komfort domykania szyb.

Pozdrawiam NieFikajNiunia (Wojtek)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Paweł Marek » pt lis 12, 2010 21:03

Ktoś kombinował z siłownikami szyb. Anglik, wymiana silnika modułu itp. Napisz najpierw jak działa otwieranie i domykanie szyb jak przytrzymasz kluczyk w drzwiach na zamknięte/otwarte - tak samo źle jak z pilota czy poprawnie, oraz czy wszystko działa poprawnie z włączników w drzwiach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: nosboR » pt lis 12, 2010 21:15

mam identyczny problem tylko że u mnie obie szyby się otwierają...a dzieje się to od momentu kiedy wyciągnąłem bateryjkę z pilota, po włożeniu centralny chyba się rozkodował bo od tamtej pory za każdym razem te szyby opuszczają się w dół a podczas zamykania się zamykają. Problem na dzień dzisiejszy nie jest upierdliwy ale w zimie chyba nie będzie już tak ciekawie bo silniczki dostaną trochę po dupie. Myślę że w moim jak i Twoim przypadku pozostaje podjechać do kogoś kto to przeprogramuje. Chyba że się mylę i da się to zrobić samemu. Musisz poczekać na kogoś kto miał ten problem i sobie już z nim poradził



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Paweł Marek » pt lis 12, 2010 21:26

nosboR, źle myślisz, nic się w mk3 nie programuje w tej kwestii ,a jeśli chodzi o Twój problem to napisz czym jeździsz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

NieFIkajNIunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 08, 2010 19:54
Lokalizacja: Inowrocław/Gniewkowa
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: NieFIkajNIunia » pt lis 12, 2010 22:38

Panie Pawle wiec sprawa stoi tak
z kluczykiem w drzwiach i na otwartych szybach zamyka sie tylko prawa a lewa jest otwarta.
z pilota jak zamykam jest tak samo.
a co do podnoszenia i opuszczania to jest tak ze jak mam podnoszenie to opuszcza sie a jak opuszczam to sie podnosi.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Paweł Marek » sob lis 13, 2010 00:08

odkręć sam silnik od modułu w drzwiach lewych obróć go wzdłuż osi o 180 stopni powinno działać (chodzi o zmianę biegunowości). Cały opis z fotkami o demontażu tapicerki mechanizmu itd masz w FAQ. Taki numer się stał albo jak ktoś zmieniał silnik bo się spalił i przykręcił go na odwrót, albo wymienił jeden mechanizm na anglijskij.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

NieFIkajNIunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 08, 2010 19:54
Lokalizacja: Inowrocław/Gniewkowa
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: NieFIkajNIunia » sob lis 13, 2010 01:11

ok to jutro zobacze i dam znac



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: nosboR » wt lis 16, 2010 00:26

tak więc przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd...
jeżdżę golfem III rok:97 1.6 101km



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Bednarus » wt lis 16, 2010 12:13

nosboR, u Ciebie jest zupełnie inny problem. W MK3 nie było fabrycznego sterowania pilotem. W tym celu dokłada się osobną centralkę i podłącza ją do instalacji centralnego zamka. Ty piszesz, że jak otwierasz auto to szyby się opuszczają, a jak zamykasz to szyby się podnoszą. Wynika z tego, że (poprzez wyjęcie baterii) ustawił się za długi czas sygnału sterującego centralnym zamkiem (w tym dokładanym sterowniku oczywiście) i powoduje uaktywnienie się modułu komfortu. Dokładanie na tej samej zasadzie jakbyś dłużej przytrzymał przekręcony kluczyk podczas otwierania/zamykania. Musisz odszukać ten radiowy sterownik centralnego zamka, zobaczyć jaki to jest i poszukać w necie instrukcji jak się ustawa czas sygnału w tym sterowniku.



nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: nosboR » wt lis 16, 2010 12:45

Postaram się go odszukać choć nie mam pojęcia gdzie on może być wsadzony i jak może wyglądać. Ale dodam jeszcze że nie pojawił się tylko problem otwieranych szyb. Zanikły też niektóre funkcje np. wcześniej po otwarciu samochodu z pilota sam się zamykał jeżeli w jakimś czasie nikt nie otworzył drzwi. A wydawało mi się to bardzo przydatne. Po drugie w momencie kiedy otwieram auto z kluczyka migają światła awaryjne, muszę go wtedy z kluczyka zamknąć i ponownie otworzyć. Chociaż te dwa problemy nie są aż tak uciążliwe jak te szyby.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Paweł Marek » wt lis 16, 2010 16:04

co do szyb - zdaje mi sie że się dużo teraz bawisz i testujesz . Odczekaj minute z otwieraniem pilotem po zamknięciu pilotem, nie powinny się otworzyć. Reszta pewnie trzeba zdobyć instrukcję i wkodować pilota na nowo, mimo to - miganie awaryjnych po otwieraniu kluczykiem - o ile migają bez otwarcia drzwi - do niczego mi już nie opasuje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

nosboR
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 13, 2009 11:24
Lokalizacja: Stalowa Wola

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: nosboR » sob lis 20, 2010 13:14

pobawiłem się lecz bez żadnych efektów...natomiast dokładnie sprawdziłem jak jest z tymi awaryjnymi po otwarciu z kluczyka. Zaczynają migać w momencie kiedy przekręcę kluczyk w stacyjce



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: Bednarus » ndz lis 21, 2010 00:47

Mi to wygląda na uszkodzony sterownik na pilota. Po przekręceniu kluczyka prądy w nim płyną w drugą stronę stąd te cyrki. Tak czy inaczej musisz znaleźć ten sterownik.



NieFIkajNIunia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt paź 08, 2010 19:54
Lokalizacja: Inowrocław/Gniewkowa
Kontakt:

Otwieranie sie Przedniej szyby

Post autor: NieFIkajNIunia » ndz mar 06, 2011 01:30

Temat do zamkniecia. Silniczek siadl wiec kupilem orginalny od polskiej wersji i dzíala poprawníe thx



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości