Klapka wlewu paliwa VW Bora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: arturkmak » sob lis 06, 2010 21:54

Dzien Dobry! Mam uszkodzony elektrozamek wlewu paliwa. Klapka dochodzi do konca ale kompletnie sie nie zamyka. Wciskając przycisk otwarcia klapki słychać prace siłownika elektrycznego ale przy otwartej klapce nie widac żadnej pracy. Wydaje mi się, ze najlepiej będzie znalezc odpowiedni podzespół na szrocie i wymienić. Jesli zrodłem problemu jest cos innego bardzo prosze o wskazówki. Jesli nie to prosiłbym o wskazówki jak wymontować klapkę wzaz z "bebechami" tak zeby niczego nie uszkodzic...
Przypominam, ze słychać jak zamek-silownik chodzi ale nie odbija rygiel. Jaki element moze byc uszkodzony?
Za cenne wskazówki bede bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam!
arturkmak



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: bongo » sob lis 06, 2010 22:07

http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: arturkmak » sob lis 06, 2010 22:24

Dzieki!!!



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: arturkmak » wt lis 09, 2010 21:24

Poprawka.
Porownalem moja klapke z innymi VWetami tej klasy i okazuje sie ze nie mam rygielka (bolca zamykajacego klapke). Wystaje tylko sprezynka. Czy teraz moge wyjac z innego samochodzu sam rygielek czy musze pojsc dalej i przeszczepic cala klapke?



arturkmak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn paź 11, 2010 14:10

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: arturkmak » śr lis 10, 2010 21:49

OK

Usterka usunięta. W moim przypadku rygiel sie rozlecial i wystawala tylko sprezynka.
Na szrocie udalo mi sie wytargac sam rygiel i zamontowalem go u siebie.
Najgorsza czescia zabiegu jest sciagniecie tapicerki tak zeby mozna sie bylo dostac do silownika z ryglem. Dalej juz z gorki. Samo poluzowanie silownika tak zeby wymiana rygla byla mozliwa wraz z wymiana i ponownym montazem trwa nie wiecej niz 10-15 min.
Sam rygiel kosztował mnie €2 ale wiekszosc klientow wynosila takie drobiazgi po kieszeniach...

Dzieki za wskazówki w postaci linku!



bogiel7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 09:03
Auto: Vw golf4 1.8 t
Silnik: Agu

Klapka wlewu paliwa VW Bora

Post autor: bogiel7 » ndz sty 09, 2011 11:54

Witam wszystkich . Mam podobny problem z ta klapka , a mianowicie . Klapka otwiera sie normalnie na przycisku , lecz nie zamyka jej centralny zamek .Drzwi zostaja zamkniete a klapka nie co to moze byc . Z góry dzieki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości