Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: RUCUS1910 » ndz lis 07, 2010 17:11

Witam
Tak jak w temacie.
Z tego co czytam wychodzi ze zawsze w mk3 16v jest ABS Z EDS.Ale wydaje mi sie ze u mnie jest tylko ABS.
Czy objawia sie dzialanie EDS mozliwe ze przez 2 lata jezdze nie swiadomie z EDS???ABS mam sprawny.Dodam ze mam tylko 2 kontrolki (od poduszki,ABS-EDSu nie mam).


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Marko16v » ndz lis 07, 2010 19:16

RUCUS1910, Nie tylko w każdym 16v ale nawet w 2.0 Gti 8v też jest EDS,system ten zapobiega buksowaniu kół przy ostrym ruszaniu i nie ma od tego nigdzie kontrolki, komp z tego co pamietam jest razem z ABSem pod tylną kanapą :bigok:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Paweł Marek » ndz lis 07, 2010 19:41

napewno nie w każdym GTI, jest napisane na sterowniku ABS http://allegro.pl/sterownik-komputer-ab ... 11715.html" onclick="window.open(this.href);return false;
albo ABS/EDS
http://allegro.pl/komputer-sterownik-ab ... 73454.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Marko16v pisze:komp z tego co pamietam jest razem z ABSem pod tylną kanapą
ciekawe gdzie zmieści się ABS pod kanapą, pierwsze roczniki mają tam sam sterownik taki jak w linkach co pokazałem, nowsze mają razem z pompą http://allegro.pl/vw-golf-iii-pompa-abs ... 35971.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie sterowniki z literą A lub B na kocu numeru są bez, a C, D albo E z EDS


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Marko16v » pn lis 08, 2010 00:08

Paweł Marek pisze:ciekawe gdzie zmieści się ABS pod kanapą

smiech ...gratuluje zorientowania, widze że kolega ma Vento, wiec we Vento w nowszych wersjach ABS/EDS jest pod tylną kanapą jak ją dzwigniesz, a w starszych pod nogami pasażera z przodu, dlatego podłoga jest tam wyżej, i nie jest to żadna wiedza z Gogle czy innych źródeł, tylko z własnego doświadczenia ( 6 x Vento z różnych roczników w ekipie plus 3 x Mk3, i mój był Gti 16v plus obecnie Vento ), w każdym komp był albo pod kanapą albo z przodu pod nogami pasażera :bigok:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Paweł Marek » pn lis 08, 2010 00:18

aha
Marko16v pisze:komp z tego co pamiętam jest razem z ABSem pod tylną kanapą
to jest ten śmiech na sali bo z tego co napisałeś wynika że jest pod kanapą komputer ABS i sam ABS czyli co, pompa pod kanapą?

http://www.tav-autoverwertung.de/shop/H ... A0-907-379" onclick="window.open(this.href);return false;

numer sterownika nowszego typu 3A0907379B - gdzie on się mieścił w twoich nowszych Vento? Mam wrażenie że z paskiem sie pomyliłeś ale mniejsza z tym. Po 95 roku są takie sterowniki - przy pompie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Marko16v » pn lis 08, 2010 06:46

Paweł Marek, Mowie tylko o komputerze, czytanie ze zrozumieniem się kłania :bajer: a, przeciez logiczne że pompa pod maską, myślałem że nie musze o podstawowych rzeczach wspominać, zajrzyj se pod kanape w swoim Vento lub przed sitz pasażera w przodu i cie oświeci, chyba że masz faktycznie 96 nowszy model i komp jest kej indziej, ja tylko pisze że każde Vento czy Mk3 co grzebałęm nie siedząc w domu przy herbacie ma tam fizycznie sterowniki gdzie wspomniałęm wcześniej, tyle w tej bajce :bigok: , znajde czas to ci moge nawet pstryknąć foty dla świetego spokoju :hmm: jeśli faktycznie po 96 coś zmienili to wyjdzie tylko tyle że obydwaj mamy racje hehe :jezor:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: RUCUS1910 » pn lis 08, 2010 07:43

Dzieki za zainteresowanie.
Jak tylko odbiore auto od mechanika bede szukal tego komputera/sterownika.
Mam 96 rocznik,zajrze pod wykladzine z przodu od pasazera ale tam go chyba nie ma bo gdy pare dni temu wyciagalem fotel do prania nic nie wskazywalo by tam cos bylo.
Pod tylnia kanapa nic nie ma to pewne bo przy przeprowadzaniu instalacji CA wszystko we wnetrzu rozebrane.
Poszukam pod maska, przy pompie abs...wydaje mi sie ze takie cos jakPaweł Marek, pokazal w pierwszych 2 linkach mam pod podszybiem gdzies posierodku,albo to jeszcze inny komp.
Zastanawiam sie tez co to mmoze byc w bagazniku przy lewej lampie pod tapicerka w takim szarym steropianie(Pompka od centralnego???)

Kontynujac temat gdyby okazalo sie ze mam tylko ABS,to jak bym zamontowal ten z linku tj ABS/EDS to wystarczylo by zebym mogl sie cieszyc z EDS?Wogule sprawuje sie ten EDS?Dodam ze ogarniam przeniesienie mocy na mokrej nawiechrzni bez straty w gwizdek(mowie o ruszaniu z 4.5tys obr).
A moze w zime to pomaga?


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Paweł Marek » pn lis 08, 2010 09:48

Marko16v, do licha, przeczytaj swój własny tekst który zacytowałem i nie wykręcaj się - było to głupstwo napisane i tyle. Nie mam w Vento ABS, mam jeszcze w domu GTI mk3 z ABS. Jesteś niezorientowany po prostu. Tylko tyle Twojej racji że fakt w starszych modelach były albo pod kanapą albo pod pasażerem ale to tego samego typu sterowniki od układu ABS marki ATE. Po 95 był układ Teves, ze sterownikiem przy pompie pod maską. Twoje 6 Vento było z roczników 92-95 po prostu. Jesteś niezorientowany poczytaj trochę jednak z Googli bo nie wszystkiego dowiedziałeś się z "praktyki".

RUCUS1910, sorki za OT w Twoim temacie ale trochę zostałem wywołany.
To w pudełku styropianowym to pompka od zamka centralnego, ma być pod prawą nie lewa lampą, chyba że przeróbka (Vento miały w lewym nadkolu).
To na podszybiu to sterownik silnika.
z 96 roku nic nie znajdziesz pod kanapą ani pod pasażerem, sterownik będzie pod pompą ABS.
Sterownik z EDS nie wymaga żadnych dodatkowych czyjników, wystarczy że zmienisz sterownik bez EDS na taki z EDS i masz. Działanie: polega na tym ze jak ruszasz zy ostro przyspieszasz na śliskim i jedno koło ma gorszą przyczepność to układ je klockami przyhamuje, dzięki czemu więcej mocy idzie na koło z lepsza przyczepnością - to stary system dużo po nim nie oczekuj


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
RUCUS1910
I love my 16v
I love my 16v
Posty: 149
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 13:05
Lokalizacja: lodz

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: RUCUS1910 » pn lis 08, 2010 09:54

Pompka jest pod prawa :bigok: pomylilo mi sie.

Dzieki za wypowiedz a zajrzal bys tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=141&t=363574" onclick="window.open(this.href);return false;


Moje CA:
Alpine CDA 9812rb
PoweeBass L-60c
u-dimension glow2075 v2
Powerbass L-10D w BR
u-dimension EL-D61
Kabelki,Klotz LaGrande,Sound Qest.
Cdn....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Paweł Marek » pn lis 08, 2010 09:59

w tej kwestii nie pomoge, nie ma 16V tylko 8V ze zwykłym wybierakiem i nie znam tego .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: SToRM » pn lis 08, 2010 10:20

RUCUS1910 pisze:Z tego co czytam wychodzi ze zawsze w mk3 16v jest ABS Z EDS.Ale wydaje mi sie ze u mnie jest tylko ABS.
MIalem GTI 16V z 1994 roku ktory nawet ABSu nie posiadal, nie mowiac juz o EDS :)



Awatar użytkownika
Marko16v
Dr Swap
Dr Swap
Posty: 451
Rejestracja: pn mar 30, 2009 22:39
Lokalizacja: Zabrze

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: Marko16v » pn lis 08, 2010 14:28

Paweł Marek, Człowiek uczy się całe życie a widać VW tyle wersji ilu Turków w Deutchlandzie :bigok: , jak tylko dorwe coś po 1996 to nie omieszkam sprawdzić bezpśrednio :grin: . Ale jeśli chodzi o ABS to jeśli GTI takowy posiadał to powinien i mieć EDS od 2.0 pojemnosci w góre, to już wyczytałem gdzieś w danych fabrycznych ale nie będę się więcej kłocił bo nie przepadam za tym zbytnio :jezor:


Mk3 ABF, Mk2 1.6D, Vento 2.8 VR6, Mk2 1.8 RP - było, mineło...

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Czy w kazdym gti 16v jest ABS Z EDS

Post autor: roger18sx » pn lis 08, 2010 21:36

ja mam takie pytanie czy próbował zamienic w aucie sterownik absu na taki z edsem i czy by to dzialalo


VW NA ZAWSZE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości