Światła drogowe H4 a halogeny.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PETN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:29
Lokalizacja: Legnica

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: PETN » sob lis 06, 2010 23:57

Witam.
Jestem nowy na tym forum. Kupiłem sobie ostatnio Golfa mkII GTI do samodzielnego montażu. Jest w nim sporo do roboty i na pierwszy ogień idą lampy.
Są dwie duże lampy z żarówkami H4 (zwane dalej 'lampami normalnymi') i dwie mniejsze z żarówkami H3 (zwane dalej halogenami). W tej chwili działa to tak:
Przy włączonych światłach mijania, gdy pociągnę do siebie manetkę (i przytrzymam) palą się długie w lampach normalnych i halogeny. Kiedy puszczę manetkę gasną długie w lampach normalnych, zostają tylko mijania i halogeny. Dodatkowo denerwuje mnie to, że nie mogę "mrugnąć" długimi bo włączają się na stałe. Czy tak ma być? Manetka i tak jest do wymiany, bo lewy kierunek raz działa a raz nie.
Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: martinezz123 » ndz lis 07, 2010 00:03

sam sobie odpowiedziałeś wymień manetkę bo nawala , takie moje zdanie i powinno być dobrze
nie wydaje mi sie też żeby halogeny powinny świecić razem z długimi , raczej na odwrót :hmm:


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

PETN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:29
Lokalizacja: Legnica

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: PETN » ndz lis 07, 2010 00:30

Wiesz, to auto było rozkładane i składane wiele razy przez jednego z poprzednich właścicieli i z tego co doszedłem po kablach, po prostu tak to jest połączone. Chodzi mi tylko o informacje czy to jest normalne. Ja bym podłączył halogeny razem z drogowymi w H4, wstawiając oddzielny włącznik do odłączenia halogenów (oczywiście wszystko na przekaźnikach). A co z tym "mrugnięciem"? W Astrze mam tak, że długie na stałe włącza się przez popchnięcie manetki do przodu a tu się ciągnie i ona zostaje aż do ponownego pociągnięcia. A jak chcę dać krótki znak błyśnięciem to muszę klikać dwa razy...



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: martinezz123 » ndz lis 07, 2010 00:44

to nie jest normalne na pewno coś nie tak jest z manetką a halogeny tez powinny mieć swój włącznik i powinny działać z krótkimi światłami a nie z długimi


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

PETN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:29
Lokalizacja: Legnica

Re: Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: PETN » ndz lis 07, 2010 01:00

martinezz123 pisze:i powinny działać z krótkimi światłami a nie z długimi
No nie wiem... A jak wyjadę na trasę, za każdym razem gdy ktoś się pojawi, muszę wyłączać halogeny gdzieś tam przy radiu? Trochę mi się to nie widzi. To nie są przeciwmgielne.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: martinezz123 » ndz lis 07, 2010 01:19

niech się wypowiedzą fachmeni od golfa 2 ja nie miałem golfa ale z tych lat miałem passata B3 i tam tak było


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
majster heniek
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2139
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 11:04
Lokalizacja: Głuchołazy
Auto: Jest
Silnik: też

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: majster heniek » ndz lis 07, 2010 08:24

światła drogowe działają razem z halogenami , przełączając na mijania halogeny powinny się wyłączyć , a co do sygnalizacji światłami to lekko manetkę do góry ( do Siebie ) to musisz wyczuć aby nie włączyć na stałe drogowych ( przypuszczam że styki manetki Masz powypalane i dlatego nie Możesz uzyskać światła błyskowego - sygnalizacji drogowymi )


Obrazek

PETN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn paź 25, 2010 20:29
Lokalizacja: Legnica

Światła drogowe H4 a halogeny.

Post autor: PETN » ndz lis 07, 2010 12:02

OK, to już wszystko wiem.
Dzięki wielkie za pomoc.
Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości