Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » sob paź 30, 2010 11:06

Witam,

Właśnie skończyłem podłączać alarm i napotkałem problem z mikrofalą.
Połączyłem ją równolegle z czujnikiem wstąsowym. Po rozbrojeniu alarmu dioda w mikrofali świeci non stop na zielono. Sprawdziłem napięcie na wtyczce mikrofali po rozbrojeniu i jest ok 4V (od 3,8 do 4,1)..... Wygląda na to, że alarm przepuszcza jakieś napięcie na czujniki zewnętrze :(

Czy tak ma być?
Może macie jakieś rozwiązanie tego problemu?

Z góry wielkie dzieki i pozdrawiam,
Paweł



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Paweł Marek » sob paź 30, 2010 12:12

alarm podaje napięcie na czujniki bo inaczej by nie działały, 3 i 4 (w przypadku obecności prealarmu) kabel sa od przekazania sygnału po wzbudzeniu czujnika. Nie wydaje mi się żeby po rozbrojeniu alarmu czujniki przestały być zasilane, ale nie sprawdzałem, zobaczę przy okazji jak jest u mnie..


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Tical » sob paź 30, 2010 19:51

wasilek82, a jak podlaczyles krancowki w aucie? Tzn ktore kable i gdzie je znalezc? Jak rozbraja Ci sie alarm, otwarciem drzwi, czujnikiem ultradzwiekowym?
Pytam, bo musze to u siebie poprawic (rozbrajanie otwarciem drzwi - przydatne przed przypadkowym rozbrojeniem), a nie wiem do konca, ktore kable wpiac w wejscie alarmu od krancowek.



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » ndz paź 31, 2010 10:55

Tical ja wpiołem się w kabel wychodzący z kostki, która znajduje się mniej więcej za dzwignią otwierania maski. Nie pamiętam jaki on miał kolor (chyba niebieski). W tej kosce jest jakos 5-6 przewodów, więc łatwo znajdziesz... Ma to być ten na którym po otwarciu drzwi pojawia się 12V. Jeżeli chodzi o tylną klapę to jak masz moduł komfortu to masz w progu przewód brązowo-niebieski (brązowy z niebieskim paskiem). Jeżeli masz najuboższą wersję to go nie mam w progu i musisz ciągnąć z tylnej klapy (ja tak miałem).



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » ndz paź 31, 2010 11:02

Paweł Marek Jak sprawdzisz to daj mi znać, z góry wielkie dzięki. Wiesz mi najbardziej chodzi o to, że w takim przypadku jest non stop zasilana mikrofala, a to nie jest zbyt zdrowe.... :( Na początku myślałem, że tylko świeci w niej się dioda po rozbrojeniu i to mi nie przeszkadzało, ale po rozbrojeniu ona nadal reaguje na ruch, chociaż dochodzi do niej tylko 4V.

Ale co najlepsze, to jak odłączyłem czujniki od centralki i sprawdziłem miernikiem to nie było napięcia. Dopiero po podłączeniu czujników :(

Pozdrawiam,
Paweł



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Tical » ndz paź 31, 2010 15:26

wasilek82, wieeelkie dzieki :pub: , ale jeszcze sie upewnie - czyli rozumiem, ze rozbrajasz auto pilotem, otwieraja Ci sie zamki, zapala swiatelko w srodku, ale alarm sie rozbroi dopiero jak otworzysz ktorekolwiek drzwi?
A jesli nic nie otworzysz to zazbroi sie ponownie sam tak (oczywiscie jesli masz ustawione samozazbrajanie w przypadku nieumyslnego rozbrojenia)?
Wersje mam dobrze wyposazona, pelna elektryka domykanie szyb itd, takze klape tylna tez podlacze :)
Jesli chodzi o ten przewod, na ktorym po otwarciu drzwi pojawia sie 12V, to obojetnie, ktore drzwi otworze tak??



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » pn lis 01, 2010 08:55

Tical ja się wpinałem w przewody znajdujące się po stronie kierowcy, więc nie sądzę że będzie różnica, w który się wpinasz. Bo mi działa na wszystkich drzwiach (tylko ja nie mam modułu komfortu, ale sądzę, że u Ciebie będzie tak samo) Jak rozbroję alarm, to bez otwarcia drzwi sie uzbroi po jakiś 30 skundach.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Tical » pn lis 01, 2010 22:42

wasilek82, wielkie wielkie dzieki za te informacje :pub: :pub: :pub:



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » czw lis 04, 2010 09:53

Paweł Marek i co patrzyłeś u siebie? Bo z informacji jakie otrzymałem od firmy, w której kupiłem alarm powiedzieli mi, że jest to normalne, ponieważ elementy półprzewodnikowe mogą przepuszzać napięcia szczątkowe i dlatego pojawia mi się te 4V.

Może tak być? Czy to ściema żebym się odczepił? :)

Pozdrawiam,
Paweł



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Paweł Marek » czw lis 04, 2010 15:44

Tak, patrzyłem, tylko nie pomierzyłem napięć nie było czasu, w każdym razie dioda czujnika uderzeniowego (nie mam mikrofali ) błyska po wzbudzeniu czujnika uderzeniem na rozbrojonym alarmie (magicar 440) i nez zapłonu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: Tical » czw lis 04, 2010 16:54

U mnie dioda w centralce od czujnikow ultradzwiekowych tez mruga przy jej wzbudzaniu obojetnie czy auto chodzi czy nie.



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » pt lis 05, 2010 10:39

Paweł Marek Super! Dzięki za info, a czy jesteś w stanie sprawdzić czy po przekręceniu zapłonu też się żarzy? Z góry wielkie dzięki i już nie będę Cię męczył :)

Pozdrawiam,
Paweł



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » pt lis 05, 2010 10:41

Tical dzięki za info, to problem mam roziązany. TAK MA BYĆ I TYLE :)



wasilek82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 00:12
Lokalizacja: Wrocław

Alarm Stig (Veyron 46) +mikrofala

Post autor: wasilek82 » sob lis 27, 2010 16:12

Z informacji jakie otrzymałem w firmie Stig, tak jest ponieważ niektóre elementy elektroniczne przeuszczająszczątkowe napięcia.... Ogólnie jestem zadowolony z alarmu i czujki mikrofalowej. Jest troche zabawy z regulacją. Spokojnie można jąschować pod plastik w miejcu gdzie jest ręczny :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości